Jump to content

Czy warto impreze gt do 16000zl?

mirq

Recommended Posts

Witam.

Nie jestem pewien czy w dobrym dziale umieszczam temat, ale mam jedno pytanie czy warto kupić impreze gt do 16000zł. ewentualnie wolnego ssaka ale wątpię czy bym się skłonił do jego zakupu. Niestety jestem dość mocno ograniczony kwotą i raczej prędko nie dozbieram więcej, gdyż studiuję i ze stałością zarobków to różnie jest. Wiem ze za te pieniądze nie kupie nic nie bitego, ale czy da się kupić coś co po dzwonie nie było krótsze o 2 metry :D i zostało w miarę poskładane oraz jeździ (jakbyście mogli piszcie w jakim stanie są auta za takie pieniądze). Jeśli nie da się nic znaleźć to będę musiał kupić toyote celice.

Czy warto pchać się w impreze za 16000zl jeśli będę mógł ją utrzymać czy odpuścić i zacząć myśleć dopiero mając znacznie większy stan konta?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Mając 16k PLN i brak stałych zarobków odpuść sobie imprezę turbo. Unikniesz frustracji i rozczarowań.

Taka kwota nie starczy nie tylko na zakup sensownego auta, a brak zarobków powoduje, że go po prostu nie utrzymasz.

Niestety jestem dość mocno ograniczony kwotą i raczej prędko nie dozbieram więcej, gdyż studiuję i ze stałością zarobków to różnie jest.

impreza gt, w Twoim przypadku, to chyba nie najlepszy pomysł...

przy zakupie, takiego nastoletniego auta, musisz liczyć się z dość poważnymi inwestycjami na wejściu...

imho, odpuść sobie

a za 16k to ciezko Ci bedzie znalezc cos co jeszcze pojezdzi :P

Nie musi to byc prawda - i mialem takiego GT. Niestety sprzedalem go, zeby kase wlozyc w remont TypeR'a

Ale niewatpliwie nie jest to regula

Ja takiemu komuś jak ty z taką kasa i brakiem kasy w najbliższej przyszłości polecił bym raczej honde civic z "witkiem" pod maską,te auto łączy dobre osiągi z ekonomią,porównując do innych aut tej klasy.

Mi się wydaje, że niestety dotyczy to większości sportowych nastoletnich aut. Nikt ich nie kupował po to by ładnie wyglądały tylko ile fabryka dała... nie ważne czy to celica, impreza czy audi TT.

Nie wiem czy nie wolałbym kupić zdrowego focusa i mieć spokój niż męczyć się z remontami zajechanego sportowego auta :roll:

Tak AMI ale takie auto miałeś na zielonej wyspie (tak zakładam :twisted: ) a tam ceny są niższe i wybór większy

Nie.

W Polsce kupione i w Polsce sprzedane.

I prawde mowiac uwazam, ze mniej wiecej po takiej cenie powinny chodzic GT w tym wieku. Nie liczac moze jakichs megaodpicowanych i pomodzonych :) - ale w tym temacie faktycznie juz mam przewrocone w glowie wyspiarskimi cenami.

Witam.

Nie jestem pewien czy w dobrym dziale umieszczam temat, ale mam jedno pytanie czy warto kupić impreze gt do 16000zł. ewentualnie wolnego ssaka ale wątpię czy bym się skłonił do jego zakupu. Niestety jestem dość mocno ograniczony kwotą i raczej prędko nie dozbieram więcej, gdyż studiuję i ze stałością zarobków to różnie jest. Wiem ze za te pieniądze nie kupie nic nie bitego, ale czy da się kupić coś co po dzwonie nie było krótsze o 2 metry :D i zostało w miarę poskładane oraz jeździ (jakbyście mogli piszcie w jakim stanie są auta za takie pieniądze). Jeśli nie da się nic znaleźć to będę musiał kupić toyote celice.

Czy warto pchać się w impreze za 16000zl jeśli będę mógł ją utrzymać czy odpuścić i zacząć myśleć dopiero mając znacznie większy stan konta?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

- kup sobie 2.0 wolnossaca wersja RX wyglada jak GTek, auto bardzo tanie w utrzymaniu nic sie nie psuje, sam taka mam i teraz sprzedaje, mimo 115km auto daje frajde mozna szybko latac po winklach jak masz ok geometrie i opony a zimie to bajka

- ogladalem GT96 za 14500 i nie bylo zle, mozna cos znalesc ciekawego nawet taniej ale z GTekiem jest tak ze zawsze cos wypada podlubac (a to wydech, kubly kiera heble wskazniki itd) a to kosztuje, poza tym upalane spala troche duzo paliwa, poza tym istnieje ryzyko ze padna panewki (szczegolnie jak podniesiesz moc a to juz duze koszta :(

• 2 weeks later...

Pwiem tak:

Zapłaciłem 15000

Wsadziłem 10000

Jeździ.......

Ale od czasu do czasu wkur..... denerwuje mnie boost cut!!! I znów parę złotych wsadzę w Gtka....

Ale WARTO, WARTO jak cholera...

Tylko ja mam na to, żeby go utrzymać. W Twoim przypadku darował bym sobie GT.

Za tę dyszkę to zrobiłem rozrządzik, stabilizator Whiteline tył, komplet łączników stabilizatorów Whiteline, uszczelki dekli klawiatur, wszystkie filterki i płyny, łożyska przód i tył kompleciki jak należy, kpl hamulca przód Zimmerman/Ferodo, drążek kierowniczy lewy, lakierowanie (baaardzo tanie - materiał + robota 3000), turbo timer, kilka drobiazgów jak listwa szyby, spawanie chłodnicy, zylion spinek plastikowych do poskładania wszystkiego do kupy (średnio 1 pln za sztukę) i takie tam inne śrubki dupki... Jakoś tak to było... No może trchę więcej jak 10000 wydałem :evil:

No niech Chłopak wie na co się porywa... Idę o zakład, że i tak kupi Imprezę (może nawet GT) i będzie baaaaaaardzo zadowolony!!! Wiem co czułem, jak podjechałem do Piotrka Adamusa swoją pierwszą Imprezą :mrgreen: Powiedział mi dwa słowa: "BĘDZIESZ ZADOWOLONY" i byłem... Nawet nie wiecie jak bardzo!!!

Znaczy wiecie, wiecie... Bo kto nie jak Wy macie wiedzieć najlepiej :twisted:

Mimo tych wszystkich opinii to i tak kupie :D ale jeszcze nie teraz, dozbieram jeszcze trochę PLN i wtedy pomyślimy. Chyba za bardzo jestem nastawiony na to auto ale marzenia warto gonić. Dzięki za aktywność w temacie.

A nie mówiłem... :lol: Powoli przestaje racjonalnie myśleć o zakupie najlepszego samochodu na świecie. Po prostu chce go mieć i koniec.

No ba! Czy jest tutaj ktoś normalny?

Nie widzę, nie słyszę, nie wnoszę zastrzeżeń.