Skocz do zawartości

Co kupić?


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z podjęciem decyzji o sprzedaży STi :cry: zaczynam się zastanawiać co kupić w zamian. Główny powód sprzedaży jest taki że żona musi znacząco zwiększyć przebiegi i hardcorowe STi do tego najzwyczajniej się nie nadaje (jazda z małym dzieckiem, spalanie powyżej 18l w Wawie). Z drugiej strony STi było jakby autem weekendowym i jednocześnie w ograniczonym stopniu służyło mojej żonie,a teraz najzwyczajniej szkoda mi takiego egzemplarza jak mój na codzienne tłuczenie po mieście, na krótkich odcinkach itd.

Co do wymagań jakie miałby spełniać następca:

- moc 200+

- napęd 4x4

- silnik benzynowy (diesle juz miałem i dziekuję)

- rocznik minimum 2007 - ewentualnie 2006, ale to musiałoby być coś ekstra

- realne spalanie w mieście max 14l

- isofix :mrgreen:

- budżet w związku z pewnymi inwestycjami dość ograniczony +/- 90 tyś

 

Liczę na jakieś ciekawe propozycje i uwagi, bo mam tam jakieś typy, ale czasami może się okazać że ktoś mi otworzy oczy na coś o czym zupełnie nie myslałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lancer Ralliart ?

 

Musiałby chyba bocznymi drogami jeździć , albo w kasku, :twisted: bo to paskudztwo, :roll: i może śmiało konkurowac z thalią , sanjongiem i multiplą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 avant quatro z silnikiem 2.0 tfsi :D

Myślę też nad takim, ale znalezienie przyzwoitej konfiguracji, bezwypadkowej to jak trafić 6 w totka :( , nawet z sedanem kicha - głownie US

 

 

to kup w Niemczech lub w U.K. i przekładka. Znam gościa który od x lat nic innego nie robi , jak przekłąda angliki na LHD i tylko VW i AUDI. Działa na forum angliki.pl i ma rzesze bardzo zadowolonych klientów. Wszyscy go mega chwalą za jakość . Przyjezdzasz rano, nocujesz u niego w hoteliku, na drugi dzień wyjezdzasz gotowym autem, z badaniami technicznymi , gwarancją itp. Robi to podobno mega profi , łacznie z kolorami tapicerek, wykończeń itd. Powiem Ci że sam poluje na jakieś fajne AUDI w U.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że się nawet zastanawiałem i żonie się nawet podoba, ale.....no właśnie ale, mam 2 sprawy które mnie na razie powstrzymują. Pierwsza to silnik 2.5l, wiem że świeżo zrobiony, jednak mimo wszystko mam jakieś obawy. Druga to, że za 1,5-2 lata będę znowu chciał zmienić auto, a sprzedaż WRX MY'08 to łatwy temat nie jest.

 

-- 20 sty 2011, o 20:51 --

 

Lancer Ralliart ?
Lancer Ralliart ?

 

Musiałby chyba bocznymi drogami jeździć , albo w kasku, :twisted: bo to paskudztwo, :roll: i może śmiało konkurowac z thalią , sanjongiem i multiplą :mrgreen:

Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis Spec B? Albo puuuustaczek:)

 

 

Mozesz pomyslec nad audi S3, jesli nie musi byc duze to 3d a jesli wolisz troche wieksze auto to moze sportback?

S3 sportback byłoby idealne, ale znowu ciężko coś znaleźć. S3 też fajne, tylko ciekawe jak z miejscem z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S3 z tylu nie jest zle, wiadomo ze jedna para drzwi troche utrudnia wsiadanie tam ale jesli nie jezdzic za czesto w wiecej niz 2 osoby to nie przeszkadza to to , ja jechalem z tylu w takiej S3 3D z Krakowa na Mazury, bylo srednio ( a mam 190 wzrostu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S3 z tylu nie jest zle, wiadomo ze jedna para drzwi troche utrudnia wsiadanie tam ale jesli nie jezdzic za czesto w wiecej niz 2 osoby to nie przeszkadza to to , ja jechalem z tylu w takiej S3 3D z Krakowa na Mazury, bylo srednio ( a mam 190 wzrostu ).

Musze podjechać do salonu obejrzeć, choć sporstsback byłby idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, S3 3D jest bardzo ciasne , sportback super to raczej spory budzet ( chyba z okolice 100 tys. ) Tak ja ci carfit mowi A4 z 2.0 TFSI fajny i bardzo niezawody motor , tylko faktycznie ciezko trafi bo same USy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 avant quatro z silnikiem 2.0 tfsi :D

 

Mam dokładnie ten samochód z silnikiem BUL czyli 220koni i jestem bardzo zadowolony. Quattro działa, moc narazie wystarczająca,. Ostanio z Katowic do Warszawy i z powrotem 8,5l wyszła średnia a wolno nie jechaliśmy. Miejsca w środku jest na styk dla nas i dziecka ale jechać nad może na 2 tygodnie byłoby ciężko. I nie koszuje 90tyś :wink:

 

Auto fajne można jeżdzć z dziećmi do przedszkola i na tor (tylko nie działa lewa noga :-()

 

 

A tu coś widać dopiero na pełnym ekranie :mrgreen:

 

 

 

dsc7404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Łukasz , przemyśl jeszcze raz S3 3D, moim zdaniem słabo to sie nadaje jako "rodzinny dupowóz" . Po pierwsze 3D , nie jest to wygodne rozwiązanie jak sie ma małe dziecko , komfort na tylnej kanapie bedzie dość niski, a jak bedziesz chciał gdzieś pojechac na pare dni z rodziną , i żona bedzie chciała zabrac pół domu :twisted: , to sie okaże że włożysz wózek do bagażnika, a reszta betów bedzie upchana po całym aucie. Mówię Ci to jako tatuś 4 letniej córeczki :mrgreen: . My na wyjazd na tydzień , nie mogliśmy sie zapakowac to Forestera :roll: :mrgreen:

Rozglądaj sie naprawde za A4 kombi Q, lub coś w tym stylu. :D. No chyba że Forester XT w starej budzie :roll:

P.S. Swojego narazie nie sprzedaje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...