Jump to content

Problem ze skrzynią biegów 4WD 92r

lukass

Recommended Posts

Kupiłem na allegro skrzynię do mojego Justy, ale przy montażu wyszedł problem, a mianowicie obudowa sprzęgła jest za płytka o jakieś 1-1,5 cm i skrzyni nie da się do końca włożyć :( Wszystko inne pasuje i widać że moje koło zamachowe jest dość mocno odsadzone od silnika. I teraz pytanie czy występuje inne koło zamachowe (płytsze) czy blok silnika do skrzyni którą kupiłem jest inny. Może ktoś się spotkał z takim problemem?

Skrzynia jest "podobno" od 1.2 z 93r, a mój to 92r. Jak nic nie wykombinuje to wkładam starą (trochę ja było juz słychać przy redukcjach :twisted: ), głowny problem - zuzyte sprzęgło i tak usunięty, a skrzynia miał byc tak przy okazji, co by było tip-top.

Ja słyszałem o jakiejś różnicy w skrzyniach, ale dokladnie nie wiem o co chodziło. Pamiętam że jak ja kupowałem skrzynie to musiałem kupić z tego samego roku skrzynie żeby mieć pewność. Odnośnie tej skrzyni to dziwie się trochę bo tam różnice występowały chyba między latami przed i po 91. Silnik masz na pewno z 92 roku? Poprzedni właściciel go nie wymieniał?

Jak nic nie wykombinuje to wkładam starą

a jest taka sama czy sa roznice :?:

Stara ma około 1,5 cm dłuższą obudowę sprzęgła, a reszta jest identyczna

• 3 weeks later...
Lukass najprościej otwórz skrzynie i policz jakie ma przełożenie :)

Skrzynie różniły się między liftem :)

A kiedy był lift? Na razie założyłem stara z nowym sprzęgłem i jak się w końcu rozpadnie to będę myślał, a tą mam do sprzedania.

• 3 months later...