Jump to content

Dziwne drgania Legacy '00 + skrzynia

czarnymagik

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem nowy więc z góry przepraszam za niedociągnięcia z mojej strony.

Problem polega na tym, ze auto dziwnie sie trzęsie. Dzieje sie tak na wolnych obrotach, w czasie jazdy slychac natomiast pomruk. Przy odpalaniu i przy gaszeniu silnika coś trzaśnie ale nie zawsze. Czasami mam takie wrażenie jakby silnik czy skrzynia trzaskały o cos. Czy to może być wina jakiejś poduszki? Można to jakoś optycznie zdiagnozowac, że poduszka już się "zmęczyła"?

Druga sprawa to skrzynia biegów. Przy właczaniu 3-go i 4-go biegu słychać zgrzytnięcie. Czy to synchronizatory? Auto ma przejechane 216 tys. km a dodam, że sprzęgło było robione przy 160 tys. więc to raczej odpada?

Próbowałem znaleźć jakieś numery na skrzyni żeby kupić używke ale nie moge ich znaleźć. Czy można znaleźć gdzieś numery po modelu auta, roczniku i poj. silnika? (mam subaru legacy z 2000r., wersja kombi i silnik 2.0 125 KM).

Proszę o pomoc i jakieś sugestie...

pozdrawiam :)

Próbowałem znaleźć jakieś numery na skrzyni żeby kupić używke ale nie moge ich znaleźć.

Nr skrzyni masz na tabliczce znamionowej na nadkolu lewym.

Pamiętaj, że naprawa Twojej skrzyni będzie raczej skuteczniejsza niż kupno i montaż używki.

Czasami mam takie wrażenie jakby silnik czy skrzynia trzaskały o cos. Czy to może być wina jakiejś poduszki?

Podobne objawy miałem u siebie. W ostatnią sobotę pojechałem do Marka do DDZ i usunęli. Co tam się działo? Nie wiem. Naprawili. Jakbyś był we Wrocławiu z nadmiarem czasu albo mocnym postanowieniem zdiagnozowania usterek to umów się i jedź do Marka. Po wszystkim i tak okaże się, że to niedaleko w sumie... :wink:

A mógłbyś mi tak orientacyjnie powiedzieć ile Cię kosztowała ta naprawa?

Nie wiem, bo rozliczałem sie za całość robót i składowe tego jakoś mnie to nie interesowały.

Skupiłem się na sumie... :mrgreen:

A poza tym trudno wyceniać coś bez właściwej diagnozy.

Witam,

jak uda Ci się zdjagnozować o co chodzi w Twoim autku daj proszę znać. Kolega ma podobne objawy i brak pomysłu a i chwilowo czasu na jazdę do serwisu.

Z góry dzięki.