Skocz do zawartości

Zmiana uszczelki pod pokrywą zaworów.


Stach83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Planuję na dniach wymianę uszczelki pod pokrywą zaworów.

Ponoć troche się poci, kapie na coś (na kolektor?), wypala się i smierdzi jak się zatrzymam :)

W związku z tym mam pytanie... czy trzeba spuszczać cały olej z silnika? Czy może wystarczy przechylić dostatecznie auto... wysoko podnieść z jednej strony na lewarku?

Czy miejsca tam (dostęp do śrub itp)) jest na tyle, że zrobię to na parkingu bez kanału?

Pozdrawiam,

Stach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu wymieniałem uszczelkę od strony aku, na płaskim i nic się nie ulało, ale stan oleju nie wiem jaki wtedy był. Zgubiłem wtedy 1 śrubę koszt 3pln czy 6 ale czekałem 2tygodnie, jak coś mam 1 w zapasie bez uszczelniacza.

U mnie okazało się że to nie uszczelka pod pokrywą zaworów, tylko simering na "fajce" wlewu oleju 20pln. Odkręcasz 2 śruby, które trzymają fajkę na pokrywie zaworów, wyjmujesz fajkę i tam się kryje to małe ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze by było zaopatrzyć się nie tylko w samą uszczelkę pod kapę, ale i dodatkowo jakieś simeringi...

Czy w takim razie jest w stanie ktoś mi pomóc i wypisać wszystkie elementy uszczelniające/gumowe, które będę mógł od razu wymienić przy jednej robocie?

 

W turbo trochę mało miejsca. Da radę wymienić, ale bardzo łatwo o jakiś błąd przy układaniu uszczelki czy dokręcaniu pokrywy (dokręcać tylko tak jak jest napisane w manualu!). Zapomnij o wymianie na parkingu, olej zostaje.

Czy manual to ta skromna ponad 500 stronna książeczka po angielsku z FAQ? :)

Pewnie trzeba dokręcać jak głowicę - na krzyż odpowiednimi momentami?

Już umówiony na sobotę kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...