Jump to content

Błedy 24 31 33 co to za błedy i jak je usunac ?? Impreza 98

Impreza23l

Recommended Posts

24 Zawór regulacji powietrza biegu jałowego (oprócz Justy); Cewka zaworu regulacji wolnych obrotów (Justy)

31 Czujnik położenia przepustnicy

33 Czujnik prędkości :roll:

A co się z autem dzieje?

24 o ile kumam to krokowy i nie wiem czy dziala czy nie bo on ma boczne otwory (fasolki) i jesli nim krece to samochod albo gasnie albo ostro na obroty wchodzi.....

31 czujnik jest sprawny ale ustawialem go w wielu pozycjach a blad i tak nie znika, juz sam nie wiem w jakiej ma byc pozycji bo on tez ma fasolki i zadnych znakow do ustawienia

33 czujnik predkosci hmmm otoz tu jest pewiem problem bo wymienilem skrzynie jakis czas temu i tam byl czuknik predkosci elektryczny a u mnie na linke wiec przelozylem linke bo nie mialem wtyki do elektrycznego bo tylko mozna linke inaczej musialbym deske rozbierac i zmieniac wiec tu jest psikus i nie wiem co dalej

jesli dla kogos cos jest nie zrozumiale to chetnie jeszcze raz wyjasnie

24 przepływki, no cóż lubią padać, ew. możesz spróbować wyczyścić i to i przy okazji przepustnice.

33 czujnik predkosci hmmm otoz tu jest pewiem problem bo wymienilem skrzynie jakis czas temu i tam byl czuknik predkosci elektryczny a u mnie na linke wiec przelozylem linke bo nie mialem wtyki do elektrycznego bo tylko mozna linke inaczej musialbym deske rozbierac i zmieniac wiec tu jest psikus i nie wiem co dalej

Może być przyczyną ale niech się bardziej wtajemniczeni wypowiedzą.

31 czujnik jest sprawny ale ustawialem go w wielu pozycjach a blad i tak nie znika, juz sam nie wiem w jakiej ma byc pozycji bo on tez ma fasolki i zadnych znakow do ustawienia

Tu nie pomogę

24 o ile kumam to krokowy i nie wiem czy dziala czy nie bo on ma boczne otwory (fasolki) i jesli nim krece to samochod albo gasnie albo ostro na obroty wchodzi.....

Warto też go wyczyścić - bo to najczęstsza przyczyna problemów.

Ustawia się za pomocą podłączonego pod czujnik woltomierza. Wcześniej jednak omomierzem należy sprawdzić czy jest ciągłość wskazań. Potem podpinamy do wiązki i ustawiamy czujnik tak by napięcie na nim wynosiło... i tu jest problem, bo dla Imprezy GT to 0,45-0,55V na zamkniętej przepustnicy, ale dla Twojego auta może to być inna wartość. Trzeba poszukać w instrukcjach serwisowych.

Zmień zegary na takie, które mają wejście na impulsator.

jesli dla kogos cos jest nie zrozumiale to chetnie jeszcze raz wyjasnie

Zacznij używać kropek i przecinków, przeczytaj tekst zanim wyślesz - wtedy wszystko stanie się jasne :idea:

hehe postaram się :)

a tak na temat to:

krokowy wyczyściłem 3 krotnie i nic ale ogólnie działa bo jak odłączę wtyczkę to wskakuje na wyższe obroty

czujnik przepustnicy (przepustnica wyczyszczona dokładnie) tez działa bo również odlaczalem wtyczkę i wskoczył na wysokie obroty

otóż z prędkościomierzem to może być taki problem ze jak wymienię zegary (takie z impulsatorem) to ich nie podepnę to nie mam takiej wtyczki u siebie w samochodzie... ze skrzyni wychodzą trzy wtyki czyli: czujnik wstecznego biegu, czujnik oleju i czujnik prędkości którego nie posiadam bo nie było w skrzyni ale wiem ze taki tam był (było na aukcji napisane) i będę wtedy musiał dokupić czujnik prędkości zegary i wiązki przewodów, jednocześnie jechać do jakiegoś zdolnego elektryka żeby to poskładał... bo z elektryki to ja wiem jak podłączyć gniazdko w domu albo Car Audio... także taniej będzie dokupić linkę zwykłą której nigdzie nie ma ;/ i wykasować błąd z listy na zawsze w serwisie