Jump to content

kierownica i naba do GT-Ka

TasiorCk

Recommended Posts

Masz listę aut, do jakich sprzedawca ma naby.

Musisz zaznaczyć pewnie kupując, do jakiego auta/modelu nabę chcesz nabyć.

Z tym, że do Imprez chyba powinny być zasadniczo dwa różne typy zależnie od rocznika/modelu - z poduszką, bez poduszki.

Ale nie pamiętam detali, więc mogę się mylić.

Przynajmiej MOMO ma dwa różne modele. Bardziej uniwersalna naba może wymagać jakiejś dodatkowej rzeźby być może.

Siema

W ubiegłym roku kupowałem u tego sprzedawcy na allegro nabę do mojej Imprezy 1999r z poduchą.

Przysłał mi nabę (SIK) do Imprezy - ale niestety nie pasowała. W trybie ekspresowym beż żadnych dodatkowych wpłat przysłał mi drugą nabę, która pasowała Idealnie.

Sprzedawcę mogę polecić na 100%.

Te naby, które mi przysłał:

- jedna była do wersji z poduchą

- a druga do wersji bez poduchy (te z zdjęcia z aukcji)

Więc dogadaj się z nim którą ma na stanie.

Jeśli chodzi o kierę, to mam podobną (w zasadzie taką samą, tylko nie zamsz, a skóra) i jest debeściarska do Imprezy (wielkość, odsadzenie)

A więc z doświadczenia mogę polecić Ci taki zestawik :)

Pozdro

BJ - a tak z ciekawości zapytam ja jeszcze w takim razie - ta naba odbija kierunki? Czy trzeba samemu? :)

Ta którą miałem założoną fajnie odbijała kierunki.

A ta naba "SIK" (ze zdjęcia) chyba też miała ten "cycek" do odbijania kierunków.

Poza tym to kiedyś miałem taką nabę w Renówce i też odbijała.

a jak na tak małej kierownicy się skręca ? największa wada GT to przekładnia kierownicza i na seryjnej dużej kierownicy momo trzeba się sporo nakręcić, a jak na takiej małej ? lepiej ? gorzej ?

tez od niego kupowalem i nie mialem pojecia ze byly dwie wersje, z poducha lub bez...

ja mam do wersji bez poduchy bo musialem wymontowac zwijacz airbagu. Jak ktos zostawi zwijacz to ma odbijanie kierunków.

co do kiery, to bralbym 350mm.

Zamówiełm juz :wink: nabe jest takla jak trzeba , teraz tylko mam mały dylemat czy kierownice brak ze skorki :?: czy zamsz....do zamszowej bedzie trzeba jezdzic w rekawiczkach tylko czy nawet jezdząc w rekawiczkach szybko sie zamsz nie zetrze :?: :mrgreen: Kolega kupił taka do Clio Sporta ale za krotką ja ma w aucie zeby mugl sie wypowiedzieć cos na ten temat :twisted:

Jeśli chodzi o kierę to ja mam 33cm i jeździłem z nią w wolnossącej Imprezie (nie wiem czy przekładnia różni się od GT) i kierowało się wybornie.

Mogę więc z premedytacją polecić 33cm!! :D :D

Nawet zostawiłem ją sobie do GT'ka - ale tutaj się nie wypowiem bo za dużo z nią jeszcze nie pojeździłem.

A miałem też ten sam dylemat co do zamszu... i wybrałem skórkę.

Na pewno dłuuużej wytrzyma, a jeśli nie używasz autka wyczynowo, a tym bardziej jeździsz nim na codzień - to zamsz chyba nie jest wskazany.

Ja brał bym skórę.

• 4 weeks later...

A tak spytam jakie odsadzenie kierownicy jest dobre do GT? bo są głębsze i płytsze kiery i cieżko wywnioskować co bedzie dobre ?

TasiorCk Napisz czy jestes zadowolny z tego zestawu, wrzuc jakąś fotkę :)

założyłem 350mm z odsadzeniem 90 i jest fajnie. nabę polecam momo do WRX z rallyshop.pl, bo miałem sparco i sik (z allegro) i nie pasowały... a w momo nawet kierunki odbijają :mrgreen: