Skocz do zawartości

Kupno Forestera 2.5xt


Pawel00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po Twoim opisie, czapki z głów, gdyby miał jeszcze AWD

 

:mrgreen:

 

tak czy siak, gdybym miał kasę, kupił bym drugiego 2.5 xt w wersji lun, czarna perła z jasna skórą plus elektryczne siedzenia :D

 

BLN ma beżową skórę

LUN czarną

 

-- 19 sty 2011, o 22:23 --

 

http://www.subaru.pl/archiwum/oferta/pd ... rester.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch

a widziałeś coś takiego?

wrzuciłem to też w wątek allegrowo-ebeyowy :P , ale te auta są fajnie wyposażone za nieduże pieniądze...

temu z ogłoszenia to tylko właśnie AWD brakuje:

 

http://aukcjewp.wp.pl/fiat-stilo-uproad ... 02682.html

 

Sorki za OT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poluję na 2.5 wersję LUN, ale z tego co widzę to można na takiego nigdy nie trafić

 

w roku 2006 podobno zostało sprzedane 100sztuk :mrgreen:

 

a chyba 800 2.0

 

gdzieś w "dyekcyjnej" części były takie raporty.

Dopiero teraz zostaliśmy zalani subaru 2.0D :|

w miarę tani, fajna marka, "mało pali" i "bezawaryjny" na podstawie wcześniejszych raportach o subaru :mrgreen:

 

jak nic brać :mrgreen:

 

p.s.

ma kurnik na masce, wiec nikt się nie zorientuje, że to nie "takie" turbo :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaScha widziałeś coś takiego?wrzuciłem to też w wątek allegrowo-ebeyowy , ale te auta są fajnie wyposażone za nieduże pieniądze...temu z ogłoszenia to tylko właśnie AWD brakuje:http://aukcjewp.wp.pl/fiat-stilo-uproad ... 02682.html Sorki za OT

 

offtop

faktycznie fajny, nawet nie wiedziałem, że taki jest :mrgreen: (brak 4x4)

ja tylko mogę potwierdzić jeszcze raz, że jestem z niego bardzo zadowolony. Jako drugie auto w rodzinie jest idealne. Co do śniegu jest bardzo dzielne bo ma asr :mrgreen:

 

a w praktyce działa to tak:

jak zwykle zima mnie zaskoczyła :mrgreen: a ponieważ mam pełne koła zimowe to sam zmieniam. Wyjazd z garage pod górkę, że fwd z 4mm beżnikem w zimówkach nie podjedziesz.

dostęp do auta w garage tylko z jednej strony, wiec założyłem zimówki po prawej i wyjazd z garage.

Zaczynam podjeżdżać, auto się od razu śliska na letniej oponie, esp ogranicza obroty do 2krpm (max moment) a ASR wali w hamulec jak abs koło które się śliska i w ten sposób przenosi moment na drugie koło. Dopasowanie trwa dosłownie chwilę i ASR stara się utrzymywać równe obroty na oby przednich kołach. W ten sposób da się podjeżdżać pod spore góry fwd. Oczywiście na lodzie lub stromiźnie to oba kola się ślizgają i koniec, ale ja mam dobre zimówki i pod moja górkę testową wjechałem z ciężką pracą ASR. Oczywiście do subaru to przepaść. Ale na drodze dociskasz i od razu miga Ci na desce, że jest ślisko więc wiesz więcej o drodze. Już to kiedyś napisałem, nie wyobrażam sobie kolejnego auta bez esp asr. Bardzo przydatne ustrojstwo w żonowozie.

 

mam też bardzo przykre osobiste doświadczenie. U mnie na wyjeździe dzielnicy łuk w lewo i w prawo, rano jesień, przedemną kobieta w corsie, robi łuk w lewo z hamulcem bo to droga w dół i delikatnie uslizgnęła się jej tylna oś, odrazu dokręciła kierownicę auto złapało przyczepność i na czycie zakrętu w prawo leciało do przodu lewym bokem prosto w latarnię po prawej stronie. Auto dostało w drzwi, dach przygniótł jej głowę. Walczyłem z zakleszczonymi drzwiami aby ją jak najszybciej wyciągnąć. Bez szans :|, słyszę że nie może oddychać. Zaparłem się dupskiem o otwarte drzwi a nogą przechyliłem oparcie jej do tyłu, udało się jej uchylić głowę, rękami tak ją trzymałem aby słyszeć, że oddycha. Krew jej leciała z rozciętej głowy. Nie mam pojęcie skąd u człowieka tyle siły ale trzymałem ją t takiej pozycji 12minut do przyjazdu strażaków. Mieli mega problem aby ją uwolnić. Po tym wszystkim, nie byłem w stanie ustać na nogach, tak byłem wykończony. Po jakimś czasie wezwali mne na policję jako bezpośredni świadek zdarzenia. Wiem o niej tyle, że młoda ładna laska nadal jest w śpiączce od czasu wypadku nie odzyskała przytomności. Być może już jest ok, ale to był masakryczny widok. Wg strażaków uratowałem jej życie :mrgreen: misia pomocnika mi nie dali :(

 

tak wyglądało auto, po odrzuceniu od latarni

IMAG0096.jpg

 

podsumowując, zabrakło ESP, od tego czasu na zakrętach jeżdżę zdecydowanie wolniej, a po szkoleniach zwątpiłem " w naturalne" zdolności subaru. jak dupa ucieknie i nie umesz tego odruchpwo opanować to czeka Cię bok na latarni. ESP włącza się tak szybko, że nawet nie wiesz, że zaczęło Cią obracać. Miałem własnie we fiacie sytuację podbramkową, i juz się widziałem poza drogą i nagle auto siezachowuje bardzo nienaturalnie i jestś na drodze. Na łuku w tej ziemie, było oblodzenie i mocno zaczął wyjeżdżać przód, odruchowo hebel, a tu nagle esp i nie wypadłem. Uważam, że ESP powinno być STD w każdym aucie, dlatego mocno mnie cieszy, że w nowych forkach i innych subaru jest

 

koniec tego offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na materiale bo skóry nie lubię tak jak automatu:)

 

to nie ma znaczenia czy się lubi czy nie. Wgniecioną krówkę jesteś w stanie wyczyścić ze skóry jak i większość syfów którymi łatwo uwalić materiał.

 

Dzieci mają nieograniczone pomysły (jak ufajdolić auto)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poluję na 2.5 wersję LUN, ale z tego co widzę to można na takiego nigdy nie trafić :(

 

A był ostatnio na allegro ale chyba się sprzedał. Też mam na takiego chrapkę ale ten co był miał przebieg który mi nie odpowiadał. http://allegro.pl/show_item.php?item=1389971782

 

-- 20 sty 2011, o 09:39 --

 

AdaSch, A Ty masz forka 2,5 i nie masz w nim ESP ? Myslałem że te forki 2006-2007 z turbo wszystkie już miały ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu ESP :?: zabawę by psuło tylko :) a tak masz 4x4 moc i jest FUN :twisted:

 

Ja coś źle kojarzyłem bo myslałem że wszystkie forki w tej budzie z turbo miały ESP i że było to na tyle fajne że całkowicie wyłączalne. A mają tylko automaty, tak ? A da się to wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, A Ty masz forka 2,5 i nie masz w nim ESP ? Myslałem że te forki 2006-2007 z turbo wszystkie już miały ESP

 

tylko w automacie miały ESP

pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji o Forku na zakręcie. Pojeździłem trochę 2.5 T a teraz mam turbo wannę 2.5T. Różnica kolosalna w prowadzeniu. Pisałeś w poście powyżej, że zwątpiłeś w zdolności Subaru. To nie tak, Forek ma stosunkowo lekki tył i łatwo nim zamiata niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile +/- jechała ta corsa

około 60-70 km/h.

 

zapytaj się niumana z jakim speedem przechodzi te zakręty :!: Ona nacisnęła hamulec, tył nie miał dobrej przyczepności i auto poleciało.

 

Chciałbym to potrenować, czyli 60km/h na zakręcie, i nagle tył Cię wyprzedza. Pewnie automatyczna reakcja - hebel :|

 

kiedyś się zastanawiałem, co bym zrobił gdybym był świadkiem wypadku...

nie życzę nikomu. Granat to kawał "twardziela"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci mają nieograniczone pomysły (jak ufajdolić auto)

A czy dzieci muszą jeść i pić w aucie?

Ja na przykład uważam, że nie :wink:

Ale małżonka niestety wręcz przeciwnie :roll:

Pewnie dlatego, że sama nigdy nie posprzątała auta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...