Jump to content

Z cyklu: piątkowa ankieta na niezwykle ważny temat

Przemeq

Skuwać lód?  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mam niesamowicie poważny problem natury egzystencjonalno-filozoficzno-organizacyjnej :mrgreen:. Otóż na podjeździe zalega mi resztka lodu. I z jednej strony czuję, że powinienem kupić jakiś szpadelek, skuć to i wywalić, jako tzw. porządny gospodarz. Z drugiej wrodzone lenistwo podpowiada: a po cholerę :twisted: - za parę dni i tak znów spadnie śnieg, przykryje to, a więc to głupiego robota.

I potrzebuję mocnych, rzeczowych argumentów (tylko takich się spodziewam po tego typu ankiecie w dziale Off-top :mrgreen:) za którąś z opcji.

POMOCY!

:mrgreen:

W żadnym wypadku, lód jest fajny, chłodny i przyjemny w dotyku, można się poślizgać i w ogóle fajnie się jedzie samochodem po lodzie. Ja wręcz z łzami w oczach patrze jak u mnie znika z dróg

Z drugiej wrodzone lenistwo podpowiada: a po cholerę - za parę dni i tak znów spadnie śnieg, przykryje to, a więc to głupiego robota.

Jak to mówią, dobry lód nie jest zły ale... taki jest niebezpieczny, snieg ok ale na tego typu płacie lodu można sie nieźle połamać a jezeli masz podjazd pod lekkim skosem to juz zupełnie ;/

Tu masz rozwiązanie swojego problemu... oczywiście kawiorowe

http://www.ekonergia.com.pl/eq503.php

Wstawic do garazu i sam zniknie.

Skuwanie moze spowodowac 4mm mikrozadrapania :wink:

A myslałem że tylko ja przeczytałem o skuwaniu lodu z pojazdu :P:mrgreen:

Myślę że natury nie ma co poprawiać, bo jak do tej pory nic dobrego z tego nie wychodzi. :idea:

Przemeq, jak masz lód na podjeździe który jest za twoim ogrodzeniem tj. jest na twojej działce, to go olej po co go ruszać ? sam sie roztopi :mrgreen:

ale jak masz lód poza ogrodzeniem na publicznym chodniku, przylegajacym do twojego ogrodzenia, to po pierwsze:

a) usuń go jak najprędzej, bo masz taki obowiązek ustawowy;

oraz

B) wykup ubezpieczenie OC na wypadek gdyby ktos sobie rękę albo noge złamał na chodniku przylegającym do twojej działki

to z doświadczenia posiadacza ziemskiego :mrgreen:

Ja w ramach czyszczenia podjazdu z syfu który wjechał z drogi na/w oponach, śniegu i lodu zrobiłem całość karcherem i w 10minut mam podjazd jak pupka niemowlęcia :mrgreen:

Taki gładki i śliski? :mrgreen: . Jak Ci to wcześniej nie wyschnie, a potem zamarznie to dopiero będziesz miał wesoło :P

Odpowiadając na pytanie Przemeq: jak po tym nie chodzisz to bym nie kuł - szkoda nową kostkę uszkodzić :wink:

Przemeq, jak masz lód na podjeździe który jest za twoim ogrodzeniem tj. jest na twojej działce, to go olej po co go ruszać ? sam sie roztopi

ale jak masz lód poza ogrodzeniem na publicznym chodniku, przylegajacym do twojego ogrodzenia, to po pierwsze:

a) usuń go jak najprędzej, bo masz taki obowiązek ustawowy;

oraz

B) wykup ubezpieczenie OC na wypadek gdyby ktos sobie rękę albo noge złamał na chodniku przylegającym do twojej działki

to z doświadczenia posiadacza ziemskiego

Dokładnie tak. 8)

Jezeli jest to niewidzialny lod, to nazbieraj w torbe i sprzedaj na forum.hothatch.org - tam koles kupuje niewidzialny lod. Nawet zdjecie wkleil, to mozesz porownac czy taki jak Twoj:

.

Jest piątek, do tego wieczór i Ty Przemqu wyjeżdżasz tu z problemami egzystencjalno jakiś tam... .Cały czas jak był mróz afiszowałeś się, że właściciel Subaru ma w dupie śnieg i lód, a teraz coś cię tknęło. Olej ten problem, jest weekend i sam się skuj !!!