Skocz do zawartości

jakie zimowe opony do WRX-a


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No więc założyłem dzisiaj moje sottozero i mam takie pytanie, nie mialem wczesniej opon asymetrycznych w żadnym aucie i na moich pirelli jest tylko oznaczenie inner i outer, wiadomo o co chodzi ale czy nie powinno być też rozróżnienia left right (szukałem i nie znalazłem tego na oponie)??

W tej chwili patrząc z tyłu bieżnik wyglada tak ||// //||

Czy tak to własnie powinno być, czy w związu a tym można zamieniać te opony w obrębie jednej osi w przeciwieństwie do kierunkowych?? pytam nie temu że chce coś potem zamieniać, ot tak z ciekawości...

I proszę się nie śmiac jeśli głupie pytanie zadaje :wink:

 

Niktorzy producenci opon oznaczaja swoje opony oprocz inner i outer rowniez left i right(np.Nokian) ale nie wszyscy.

A nie masz przypadkiem tak ||// ||// ?

 

Co do zamiany na jednej osi opon to niektorzy twierdza ze zaminiajac miejscami assimy osiaga sie duzo lepsze efekty przy hamowaniu na sniegu...

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bardzo chetnie spotkam tylko nie w weekend, w krakowie jestem od poniedziałku do piatku... więc tylko te dni dla mnie wchodzą w gre

Jeśli spadnie w czwartek śnieg (a wtedy mają sens testy) to może spotkamy sie pod halą w piątek na kiełbaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bardzo chetnie spotkam tylko nie w weekend, w krakowie jestem od poniedziałku do piatku... więc tylko te dni dla mnie wchodzą w gre

Jeśli spadnie w czwartek śnieg (a wtedy mają sens testy) to może spotkamy sie pod halą w piątek na kiełbaskach.

 

Jeśli spadnie śnieg i sie do tego czasu wykuruje to jestem za, a jak nie to jest jeszcze przyszły tydzień. Prognozy są chyba "korzystne" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bardzo chetnie spotkam tylko nie w weekend, w krakowie jestem od poniedziałku do piatku... więc tylko te dni dla mnie wchodzą w gre

 

Komancz patrzac z tyłu wygląda to ||// //||

na oponie pisze || outer

// inner

Nie ma tam rozróżnienia left-right

 

czyli masz ok,zamieniajac je miejscami ale nie obracajac bedziesz mial outer po wewnetrznej - jest lepiej podczas hamowania na sniegu(sam jeszcze nie probowalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj opisywane wczesniej opony Pirelli SottoZero (rozm. 205/50/17) i jestem w szoku (mam nadzieję, że przejdzie) z różnicy w prowadzeniu!!! Mam wrażenie, że auto odpływa w zakrętach. Ciekaw jestem, czy różnica wynika z tego,że letnie mam 225/45/17 czy z profilu opony. Znaczenie tez może mieć, że zimówki mam na oryginalnych felgach, a letnie miałem założone na felgi o mniejszym ET (auto miało większy rozstaw kół na osi). W każdym razie różnica znaczna. OGS uspokajam, że opony o tym rozmiarze idealnie pasują na oryginalne felgi :!:

P.S.To kiedy zacznie padać śnieg? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji że posiadam serwis samochodowy i handluję oponami oraz wierzcie mi testowałem naprawdę wiele opon zimowych na swoich samochodach uważam że najlepsze są michelin alpin A2, bardzo dobrze trzymaja na suchym i mokrym asfalcie 70% warunków zimowych, na śniegu powiedzmy szczerze średnio, lód bez odpowiedzi a ich najważniejsza zaleta że sa długowieczne ( powstaja nowe ukryte lamele po zyzyciu ok.30% bieżnika)Są ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak kupie MICHELINy... ALEX mnie przestraszyl z tymi SottoZero

Nie o to mi chodziło, bo uważam,że

Z natury rzeczy opony które mają prawa dzialać na śniegu na asfalcie będą marne.

Zgadzam się w 100%. Swoją wcześniejszą wypowiedzią chciałem to właśnie podkreślic! Byc może "przyzwyczaiłem" się do trzymania opon 225 i stąd to "rozczarowanie" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Swoją wcześniejszą wypowiedzią chciałem to właśnie podkreślic! Byc może "przyzwyczaiłem" się do trzymania opon 225 i stąd to "rozczarowanie"

 

Ja na szczeście nidgy nie miałem złudzeń - w Cossie zimowe kółka mam takie że wyglądają w zestawieniu z letnimi jak rowerowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj opisywane wczesniej opony Pirelli SottoZero (rozm. 205/50/17) i jestem w szoku (mam nadzieję, że przejdzie) z różnicy w prowadzeniu!!! Mam wrażenie, że auto odpływa w zakrętach. ...

 

sluchaj, mam podobnie. ja zalozylem na zime nowe pirelli snowcontrol, w dodatku w dokladnie takim samym rozmiarze co letnie i na te same felgi. i tez mam dziwne uczucie na zakretach, jakby auto mialo tracic przyczepnosc.... z powodu tego uczucia jezdze wolniej.

byc moze to troche wina ze to nowe opony, ale napewno swoje robi tez ze to zimowa opona, a asfalt suchy.

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...