Skocz do zawartości

jakie zimowe opony do WRX-a


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo to wszystko jeden ch... :evil:

... takie jest moje zdanie ... chociaz podoba mi sie podejscie Michelina (i Klebera tez), ze daja gratis Assistance w przypadku uszkodzenia lub wandalizmu... wtedy czlowiek nie musi sie martwic o dostepnosc opony... w umowie Assistance gwarantuja bezplatna wymiane w 24h..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, nie wiesz czy Pirelli daje jakies assistance?

 

Zastanawiam sie czy wrzucac opone 205 na felge 7"... bo teraz mam 215 i mozna powiedziec ze rant jest rowno z opona... jakis 1 mm wystaje opona...

Wulkanizator przestraszyl mnie, ze jak wloze 205 to nie bede mial ochrony felgi bo bedzie bardziej wysunieta niz opona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitolenie. a gt w serii to niby jaki ma rozmiar ? 7x16 z opona 205.

jedyna roznica w twoim przypadku, to o 1 cal wieksza srednica.

 

EDIT:

 

w sti nie ma problemow, z taka opona jak chcesz zalozyc - 205/50/17,

a jesli mnie pamiec nie myli, to felgi sa szersze o pol cala niz w wrx'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abt, czemu o cal?

 

215/45/17 to profil 45% z 215 - co czyni 96,75

205/50/17 to profil 50% z 205 - co czyni 102,5

 

102,5 - 96,75 = 5,75 mm

 

1 cal to 25,4 mm ... czyli bedzie ok 1/4 cala wieksza srednica... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, nie wiesz czy Pirelli daje jakies assistance?

 

Cholera, tego nie wiem, ale "nie wydaje mie się" - gdyby dawali, to na stronie internetowej byłoby o tym coś napisane, tak jak na stronie michelina...

 

Natomiast biorąc pod uwagę stan naszych dróg i inne możliwe "niespodzianki" (vide przypadek verta), takie assistance to naprawdę rzecz warta rozważenia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc założyłem dzisiaj moje sottozero i mam takie pytanie, nie mialem wczesniej opon asymetrycznych w żadnym aucie i na moich pirelli jest tylko oznaczenie inner i outer, wiadomo o co chodzi ale czy nie powinno być też rozróżnienia left right (szukałem i nie znalazłem tego na oponie)??

W tej chwili patrząc z tyłu bieżnik wyglada tak ||// //||

Czy tak to własnie powinno być, czy w związu a tym można zamieniać te opony w obrębie jednej osi w przeciwieństwie do kierunkowych?? pytam nie temu że chce coś potem zamieniać, ot tak z ciekawości...

I proszę się nie śmiac jeśli głupie pytanie zadaje :wink:

 

Aha tak jeszcze jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to w temp ok +7 stopni

opony trzymaja zdecydowanie gorzej na suchym niż letnie(ale żaden dramat to nie jest) w tej temp ale tego się można było spodziewać. Natomiast czekam na piątek i na śnieg wtedy bedzie można coś więcej powiedzieć o nich, chociaż biorac pod uwage szerokość 225mm cudów oczekiwać nie można( ale chociaż wygląda :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony trzymaja zdecydowanie gorzej na suchym niż letnie

Dlatego własnie czekają moje SottoZero prawdopodobnie do czwartku,piątku...ogłądałem prognozę pogody w Faktach :D

 

No ja też chciałem się wstrzymać ale nie ma opcji zeby ciągnąć 4 opony z Bielska do Kraka żeby je w czwartek zakladać a nie chce powtórki z przed roku kiedy wracalem na letnich oponach z do bielska 3h w tym ostatnie 20km po śniegu przez 2h, mając dosłownie zero kontroli nad samochodem, wyprzedzało mnie doslownie wszystko, jechalem wtedy nma letnich BFG Gforce profiler :evil:

Teraz nie dam się zaskoczyć i pomęcze sie 4 dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro chyba zostawię felgi i opony u wulkanizatora,żebym w przypadku ataku zimy zamienił tylko koła :lol:

 

A tak z ciekawości jaki rozmiar tych pirelli??

Pytam bo jestem ciekawy czy tylko ja zakładam taki hardcore na zime :P

 

No wymiana całych kół to jest to, ale ja dopiero co auto kupiłem i felgi oryginalne zostaną juz na zime a na lato trzeba pomyśleć o czymś lżejszym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17. Na śniegu 225 może być hardcore :roll: Z drugiej strony wielu jeździło na tym rozmiarze i auta nie latały po rowach. Jak spadnie śnieg możemy zrobić testy porównawcze i zobaczymy jaka jest różnica w prowadzeniu, przyspieszaniu i hamowaniu. Wtedy zobaczymy rzeczywiste różnice wynikające z szerokości gum. Jak się uda....to może już w ten weekend :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie napewno część z was jeździ zimową porą na alufelgach, macie jakieś metody zabezpieczania ich przed solą? Niestety nie przewidziałem w budżecie kasy na drugi komplet felg a obecen są ładne (mają kilka zadrapań) i nie chciałbym aby na wiosne wyglądały jak pożywka rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...