Skocz do zawartości

Wyprzedzanie "na trzeciego"


Gal

Rekomendowane odpowiedzi

"Wyprzedzanie na trzeciego" to wyrażenie używane często na forach i w dyskusjach codziennych. Mam jednak wrażenie, że każdy używa tego wyrażenia na swój sposób i co innego ma na myśli. Dlatego ankieta - będzie przynajmniej wiadomo, którą sytuację najczęściej się tym wyrażeniem określa, a może nawet ustalimy (przynajmniej na użytek tego forum) w pełni koszerną definicję.

Dla jasności dyskusji w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Wyprzedzanie na trzeciego" to wyrażenie używane często na forach i w dyskusjach codziennych. Mam jednak wrażenie, że każdy używa tego wyrażenia na swój sposób i co innego ma na myśli. Dlatego ankieta - będzie przynajmniej wiadomo, którą sytuację najczęściej się tym wyrażeniem określa, a może nawet ustalimy (przynajmniej na użytek tego forum) w pełni koszerną definicję.

Dla jasności dyskusji w przyszłości.

Moim zdaniem na trzeciego, to znaczy, ze jednoczesnie sa obok siebie na dwoch pasach trzy samochody. Czyli pozycje jeden i dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na trzeciego, to znaczy, ze jednoczesnie sa obok siebie na dwoch pasach trzy samochody. Czyli pozycje jeden i dwa.

 

W pozycji 2, to może być jednocześnie obok siebie od trzech do pięciu samochodów.

Bo sześć to się już raczej na naszych jednopasmówkach nie mieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na trzeciego, to znaczy, ze jednoczesnie sa obok siebie na dwoch pasach trzy samochody. Czyli pozycje jeden i dwa.

 

W pozycji 2, to może być jednocześnie obok siebie od trzech do pięciu samochodów.

Bo sześć to się już raczej na naszych jednopasmówkach nie mieści...

Tak, ciagniki na prawym pasie i na lewym, jadace poboczami. Z obu stron wyprzedzaja je: Dacia Logan i Cinquecento, respectively. Jadace dosc wolno. Na to nakladaja sie dwie Imprezy Jadace naprzeciwko wyprzedzajace te zawali drogi. I dwie imprezy, jak to imprezy machaja do siebie tuz przed spotkaniem sie w drodze. Ilez to potem fantastycznych opowiesci w dziale pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, ze niezgpodna z prawem pozycja 1 jest przez wiekszosc z was traktowana wzruszeniem ramion.

 

Nie wiem, jak przez innych, ale przeze mnie dlatego, że życie zgodne z prawem ("O ruchu drogowym") mi średnio wychodzi. Burak jestem. Wiem.

 

Jako okoliczność łagodzącą mogę podać tylko to, że zawsze staram się przed takim wyprzedzaniem uzyskać od jadącego z przeciwka pisemną zgodę na ten manewr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie opcja nr 2. Nota bene zjawisko dość częste do zaobserwowania w piątkowe i niedzielne wieczory latem, gdy wszyscy jadą na / wracają z weekendów i spotykają się o jednej porze w jednym miejscu (Warszawiacy znają to pewnie szczególne z trasy na Mazury).

 

I o ile sam nie jestem przykładnym kierowcą szanującym przepisy (głównie te dot. prędkości), to wyprzedzanie na trzeciego - czy to będzie wariant 1, czy 2 (ten poprawny :twisted:) - wybitnie mnie irytuje. Szczególnie, że bardzo często robią to ludzie tylko troszkę mocniejszym samochodem, niż ten "pierwszy wyprzedzający" i kończy się to scenami mrożącymi krew w żyłach...

 

A - podobnie irytuje mnie tylko wyprzedzanie na pasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić co takiego straznego jest w wyprzedzaniu określonym w punkcie 3? Bo jedzie sobie ciężarówka, gość jakiś za nią i ja. Czekamy aż pas przeciwny się zwolni i rura, oboje wyprzedzamy, on jedize pierwszy ja jadę za nim potem albo on zjeżdża i ja kontynuuję wyprzexdzanie albo zjeżdżam za nim. Oczywiście wszystko przy założeniu, że z naprzeciwka nic nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycja 1 to na trzeciego 2 to jakiś kamikadze debilizm. Czy wy macie 25 koni ze nie potraficie wyprzedzić normalnie :shock: . Mnie bardzo irytuje jak ktoś z przeciwka chce mnie zabić kiedy ja jadę swoim pasem drogi. Mam takiemu zjechać :?: Zjezdzam bo jeszcze żyję.

Ja nie mam problemów z wyprzedzaniem nie na trzeciego.

Jednemu zjechałem a on i tak mnie trafil gnojek 140km/h-myslał, że zdąży, że się zmieści :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzę to nie jadę, nie rozumiem co tu ma nie wychodzić

 

Właśnie sam tego nie rozumiem :cry: tylko dlaczego stale słychać o wypadkach.

Ja wyprzedzam tylko po jednym aucie nigdy po 3 czy więcej, chyba że są 2 pasy w tym samym kierunku! Wracając do tego widzenia to ludzie myślą że chyba się zmieszczą i im to nie wychodzi :/ trudna sprawa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...