Skocz do zawartości

Jaki silnik 2,5XT czy 3,0


conci

Rekomendowane odpowiedzi

A z minusow to problemy z turbinami ktore nawalaly przez niedostateczny doplyw oleju

 

możesz to rozwinąć :?:

 

Jak najbardziej. W OBK XT znajduje sie rurka prowadzaca olej do turbo, a w niej jest metalowy filtr oleju, ktory zapycha sie z czasem i odcina doplyw oleju do turbiny - rezultat jest wiadomy. Jesli samochod jest serwisowany rownomiernie to podobno nie ma z tym problemow, ale biorac pod uwage ze OBK XT istnieje na dzien dzisiejszy jako uzywane auto, to zawsze jest watpliwosc w to do jakiego stopnia poprzedni wlasciciel dbal o auto.

 

Slyszalem ze da sie usunac ten problem, ale nie wiem czy przez usuniecie tego filtru czy w jais inny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle wypada ten silnik 3.0 w takim razie, do tej pory myślałem, że jest dość awaryjny i paliwożerny a im więcej o nim czytam tym lepsze sprawia wrażenie, może to byłby dobry następca Forka za jakiś czas :D

 

Wg. spritmonitor.de pali ciut więcej niż 2.0 N/A :mrgreen:

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

 

 

W przypadku Forestera 2.0N/A to jak najbardziej prawda ponieważ na autostradzie przy 150km/h ( licznikowe 160km) potrafi spalić ok. 11.5 - 12l. W zimie nawet więcej. Sprawdzone i "doświadczone".

OBK MY06 2.5MT EU przy takiej samej prędkości palił 10.5 -11l ( licznik 160km / 4.000obr. ). H6 na pewno spali mniej ponieważ posiada lepszy stosunek mocy do masy co pozytywnie wpływa w trasie. Według relacji użytkowników waha się w okolicach 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W przypadku Forestera 2.0N/A to jak najbardziej prawda ponieważ na autostradzie przy 150km/h ( licznikowe 160km) potrafi spalić ok. 11.5 - 12l. W zimie nawet więcej. Sprawdzone i "doświadczone".

Sprawdzałem spalanie mojego Legaca H6 (kombi) przy okazji ostatniego wyjazdu na narty. Na autostradzie, przy prędkości 150 km/h (tempomat) spalił mi średnio 10,8 l/100 km - cztery osoby na pokładzie plus boks na dachu. Znajomy jechał w to samo miejsce, w analogicznej konfiguracji Legacy 2.0 - spalanie 10,8 l/100 km :mrgreen: Przy takich prędkościach i w analogicznej konfiguracji (4 osoby plus boks na dachu) Forek 2.0 N/A spalał mi ok. 12 l/100 km.

OBK H6 z racji większego oporu powietrza spali na autostradzie zapewne trochę więcej niż Legacy H6. Jednak będzie to spalane porównywalne z OBK 2,5/Forkiem 2.0 N/A.

Jazda w cyklu miejskim to już zupełnie inna bajka. Spalanie rzędu 17 l/100 km to nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi średnia z wyjazdu w góry jakieś 2500km wyszła 12.4, a powoli nie jechałem, nie wiem ile bo licznik mi się skończył :P Foresterem 2.5XT tą samą trasę jadąc wolniej zakończyłem większym zużyciem, nie pamiętam wprawdzie jakim, ale coś mi się kojarzy że było w w przedziale 14-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mnie także zainteresował model Outback mając podobny dylemat jak autor wątku przeglądnąłem wiele wypowiedzi na forum i takie oto wyciągam wnioski jako podsumowanie (może przyda się innym):

 

2.5XT

1. Model turbo dostępny tylko w amerykańskiej wersji.

2. Dużo pozytywnych opinii na temat użytkowania LPG, ważna odpowiednia regulacja.

 

3.0 H6

1. Dostępne wersje amerykańskie i europejskie

2. Skrzynia biegów tylko automatyczna.

3. Mało pozytywnych doświadczeń z LPG, główna wskazywana wada to konieczność regulacji zaworów, która z uwagi na bardzo trudny dostęp jest kosztowna. Nie mniej temat nie jest w 100% rozopoznany.

4. Od rocznika 07 występują modele z systemem Si-Drive i manetkami przy kierownicy.

 

Uwagi ogólne.

1. Wersje amerykańskie:

- wykończenie z gorszej jakości materiałów

- inny typ zawieszenia, bardziej miękkie (jak się moża domyśleć :) ), różnice w zasostowanych elementach, niektóre części EU nie pasują do USA, trzeba je zamawiać ze stanów

- brak możliwości wybierania trybów dla AT (Inteligent, Sport, Sport Sharp)

- do przerobienia światła, radio, komputer - wyświetlane jednostki i częstotliwości wg standardu US

 

Moje pytania:

1. Czy przed rocznikiem 07 skrzynie AT mają tryby jazdy do wyboru?

2. Czy faktycznie we wszystkich modelach z USA da się przerobić radio i komputer pokładowy z wersji US na EU?

3. Generalnie z tego co wyczytałem nie przekonują mnie modele z USA. Czy ktoś mnie przekona do ich zalet?

4. Obawiam się 3.0 z uwagi na LPG, ale w tym temacie chcę się bardziej szczegółowo rozeznać.

 

Jeśli coś się nie zgadza, to piszcie :) czekam też na odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Dodatkowo sprawdzę w polecanym na forum warsztacie we Wrocławiu na Bogusławskiego, jakie mają doświadczenia instalacjami LPG do wersji 3.0

 

Pozdro

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. przed 2007 nie ma możliwości przerobienia komputera na europejskie wskazania. Radio - to kwestia egzemplarza, osobiście ćwiczyłem dwa z zerowym powodzeniem. Ponoć zasada jest taka - jak ma zmieniarkę, to się nie da. Przy czym demonizowanie tematu jest IMHO bez sensu, ja mam kłopot z Radiem Maryja i czasem PR I, reszta tego, czego słucham chodzi bez problemu, komputer to kwestia szybkiego przyzwyczajenia - jak na wyświetlaczu zużycia paliwa jest niska liczba to źle, jak wysoka - to dobrze:)

3. zaletą auta z USA jest jego cena i potem cena części. No i oczywiście 2.5XT:)

4. Regulacja zaworów w H4 jest bodaj taka sama, jak w H6, oba do gazu nadają się średnio, ale na pewno łatwiejszy będzie H6 ze względu na brak sprężarki.

 

Nie bardzo załapałem o co chodzi z tymi trybami pracy skrzyni? Wszak to "inteligentny" automat i uczy się Twojego trybu jazdy. Faktycznie czasem przydaje się tryb sport, jak potrzebujesz wyprzedzić kolumnę tirów, czy coś w tym guście, ale znakomitą część czasu jeździsz w trybie normalnym. Analogicznie jak możliwość manualnej zmiany biegów (u mnie to guziki w kierownicy lub "+" i "-" w lewarku, który używałem może z 5 razy, głównie po to by zobaczyć, czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...