Skocz do zawartości

Hak holowniczy do Tribeki


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat bo właśnie wystąpił u mnie problem ze skrzynią AT w Outback H6 VDC 2001 rok wersja z USA i zastanawiam się czy dodatkowa chłodnica mogła mnie uchronić przed sytuacja opisaną poniżej.

Na odcinku A4 pomiędzy bramkami Katowice - Kraków jechałem około 150 - 170 km/h oczywiście nie non stop , ale dynamicznie się przemieszczałem.

Po wyhamowaniu na bramkach skrzynia zaczęła dziwnie poszarpywać i reagowała na pedał gazu w ok. 50 % tzn nie przenosiła napędu , jakby ślizgała.

Po chwili wróciła do normy , ale chwilowe szarpnięcia wracały i brak przeniesienia napędu również aż do momentu gdy dojechałem pod dom i zaparkowałem.

Dałem jej ochłonąć z 2 godziny i wróciłem z SSM żeby odczytać błędy i wyskoczyły dwa dotyczące 3 i 4 biegu - P0733 i P0734

Chciałem się przejechać i pooglądać parametry pracującej skrzyni podczas jazdy , ale ..... odpaliłem auto , wrzuciłem D i auto zgasło :mellow:

Czyżby doszło do zablokowania konwertera ? Z braku dodatkowej chłodnicy ugotowałem olej i konwerter a może nawet skrzynię ?

Dodam , że komora silnika była dużo mocniej nagrzana niż w jakimkolwiek innym moim aucie do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziom napisał:

Z braku dodatkowej chłodnicy ugotowałem olej i konwerter a może nawet skrzynię ?

 

Tak, ale przyczyna moglbyc takze stary lub niewlasciwy olej

 

...nie bez przyczyna subaru ze skrzyniami AT na europe dodawalo w standardzie chlodnice oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gorion napisał:

Skrzynie w USA nie miały co prawda chłodnicy AT, ale kontrolki im nie obcięli - jest ostrzeżenie na konsoli. Z tego co pamiętam info jak należy przy tym reagować jest nawet na osłonie przeciwsłonecznej kierowcy.

 

W moim przypadku nie było żadnego ostrzeżenia z wyświetlającą się kontrolką AT TEMP co nie zmienia faktu , że usterka już się pojawiła i teraz trzeba ją dokładnie zdiagnozować oraz usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lutek34 napisał:

miałeś szarpnięcie jak wrzuciłeś D? Co się dzieje jak wrzucisz R?

Jaki masz poziom oleju i kiedy go wymieniałeś z filtrem?

 

Szarpnięcie lekkie i auto zgasło.

Na R nie próbowałem jeszcze , ale dziś mam w planie poświęcić mu trochę czasu i sprawdzić co się da.

Olej nie był wymieniany od zakupu auta czyli ok. 6 miesięcy a kiedy wymieniał go poprzedni właściciel też nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i jest w normie. Jest zabrudzony czarnym nalotem.

Tak samo sprawdziłem poziom oleju w przednim dyferencjale i też jest w normie , ale jest czyściejszy.

Odpaliłem samochód i na początku znów mocno szumiało z okolicy łączenia silnika ze skrzynią.

Po kilku minutach pracującego silnika szumienie ustąpiło , więc postanowiłem zrobić test i wrzucić jakiś bieg.

Wrzuciłem wszystkie kolejno i samochód nie zgasł. Tylko po wrzuceniu na D lekko jakby przysiadł ( wcześniej tego nie było ) , ale bez szarpnięcia i nie zgasł.

Postanowiłem zrobić małą trasę i sprawdzić co i jak.

Przy powolnej jeździe słychać takie lekkie strzały porównywalne do odgłosu wydechu, który się studzi.

Zrezygnowałem z dalszej jazdy i odstawiłem samochód.

Teraz pora na wizytę w warsztacie ...

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie temat rozwiązany poprzez ........... wymianę skrzyni biegów.

Naprawę zleciłem firmie Liptak z Białki Tatrzańskiej.

Okazało się , że problemem u mnie było "poprzeczne" łożysko chociaż nie mam pojęcia co mechanik miał ma myśli.

Mechanik stwierdził  , że przez to uszkodziło się kilka "elementów" w skrzyni i trzeba wymienić skrzynię na inną bo koszt remontu będzie kosmiczny i ciężko odszukać potrzebne części.

Koszt używanej  skrzyni z konwerterem 1350 z wysyłką + 1000 pln za wyjęcie skrzyni ,  rozebranie do weryfikacji , włożenie , wymiana dynamiczna oleju i przy okazji wymiana osłony przegubu + 2 litry oleju do dyfra.

Legacy znów jedzie jak powinno a mi pozostała skrzynia rozkręcona w drobny mak i kieszeń lżejsza o 2350 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat rozwiązany poprzez ........... wymianę skrzyni biegów.
Naprawę zleciłem firmie Liptak z Białki Tatrzańskiej.
Okazało się , że problemem u mnie było "poprzeczne" łożysko chociaż nie mam pojęcia co mechanik miał ma myśli.
Mechanik stwierdził  , że przez to uszkodziło się kilka "elementów" w skrzyni i trzeba wymienić skrzynię na inną bo koszt remontu będzie kosmiczny i ciężko odszukać potrzebne części.
Koszt używanej  skrzyni z konwerterem 1350 z wysyłką + 1000 pln za wyjęcie skrzyni ,  rozebranie do weryfikacji , włożenie , wymiana dynamiczna oleju i przy okazji wymiana osłony przegubu + 2 litry oleju do dyfra.
Legacy znów jedzie jak powinno a mi pozostała skrzynia rozkręcona w drobny mak i kieszeń lżejsza o 2350 PLN.

Mowil cos o ewentualnej przyczynie? Przegrzanie?

Gdzie kupiles skrzynie? Przypadkowa aukcja ?

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ppmarian napisał:


Mowil cos o ewentualnej przyczynie? Przegrzanie?

Gdzie kupiles skrzynie? Przypadkowa aukcja ?

wysłane z tel.
 

Nic więcej nie stwierdził , tylko uszkodzenie łożyska i nie wchodził w szczegóły.

W ogóle to ciężki z gościem kontakt bo traktuje klientów z góry i to może zrazić do niego. Mi nie dużo brakło i zabrałbym auto od niego. Twierdzi , że ma 30 letnie doświadczenie i tego nie podważam , ale jak mu powiedziałem , że chce zalać swoją skrzynie olejem Millers Olis to spytał co to jest i gdzie to "przelewają" bo w życiu nie słyszał o czymś takim.

Gość wierzy tylko w firmę Castrol.

Wracając do tematu , skrzynie namierzyłem na aledrogo i z uwagi , że były tylko dwie skrzynie o tym numerze to zdecydował .......... rzut monetą bo opis , kontakt ze sprzedającym i gwarancja były taki same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 6/10/2017 o 09:34, remoo napisał:

Trochę odgrzeje ale nie chce zakładać nowego tematu odnośnie chłodnicy ATF. Mam zagwozdkę bo wg jednego źródła część D551SXA000 pasuje do Tribeci z 2008. Natomiast wg innych (strony z częściami Subaru US spec) nie pasuje:

chlodnica.jpg.ec79726d6b027efc718d8d61dbd5a67b.jpg

Z czego to wynika? A może to nieprawda? Nie ukrywam że chcę to zamontować ale ceny w Polsce powalają (około 4000 pln), więc pozostaje ebay i znajomi w USA. Ale wątpliwości są.

 

Pasuje do 2008 (wczoraj zamontowana) :) I obecnie w promocji kosztuje około 180$ ;) Jeśli ktoś ma kogoś w USA to warto biorąc pod uwagę zaporowe ceny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.08.2019 o 12:59, lutek34 napisał:

przeciwwskazań nie ma żadnych, tylko żeby się to wszystko pomieściło.

U mnie jest i hak i gaz. Butla ma pojemność Ok. 60 litrów ( do zatankowania) i wszystko elegancko pasuje. Hak jest nawet niżej niż butla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...