Skocz do zawartości

Hak holowniczy do Tribeki


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

Może ma ktoś doswiadczenie (dobre lub złe) ? Potrzebuję założyć coś solidnego ale nie upieram się przy oryginalnym bo spodziewam się mocno przegiętej ceny. Czy montaż trzeba koniecznie wykonać w ASO czy to bez znaczenia ? Chodzi o Wrocław i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tata ma RAV4 z USA z hakiem orginalnie zamontowanym w salonie i problemow z rejestracja nie mial.Dokupilem tylko koniec z kula cos takiego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hitch-Mo ... ccessories a kule przetoczyl.Przerobilem oczywisci cala elektryke bo ameryckie jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej firmie kupiłem hak do OBK'a ale to był hak firmy Brink, którą to z kolei kupił Thule, a który to chyba robi haki OEM (?)

Zakładałem go w ASO i z tego co wiem, żadnych problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupilismy tribeke z ori hakiem w USA i statkiem przytargalismy ja do polski.

Uchwyt haku nie mial kuli, a mial oczko na trzpien przyczepy :shock:

zlacze elektryczne haku bylo blizej nieopisane.

 

Oczko w zaczepie przyczepy zostalo rozwiercone i zostala wkrecona kula do haku (od spodu przykrecana nakretka #22)

Koncowka zlacza elektrycznego zostala ucieta i poprzez przedluzone kable wpiete do naszego gniazda spec EU (7pin).

O dodatkowych pracach przy tym nie wiem, robota byla wykonana u fachmana (Wroclaw), auto nie wariuje a w przyczepie wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potrzebna wiedza tajemna ...czy w Tribece 2012 przy instalacji haka trzeba montować dodatkową chłodnicę ATF-u?

Fabrycznie, za chłodnicą wody jest zamontowana druga chłodnica, do której podpięte są stalowe przewody olejowe biegnące ze skrzyni AT ale tuż przed wlotem to tej chłodnicy jest na przewodach olejowych taka dziwna gumowa U-rurka...trochę wygląda jakby było to przewidziane miejsce do podpięcia dodatkowej chłodnicy ATF?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa chłodnica ATFu (poza standardową czyli częścią chłodnicy głównej gdzie podłączone są przewody olejowe ATFu - od strony aku) to opcja dla podwyższenia dopuszczalnej masy holowania.

Ta U-rurka to miejsce podłączenia dodatkowej chłodnicy a sandardowo stanowi ona przepływ ATFu pomiędzy AT a chłodnicą standardową.

http://techinfo.subaru.com/proxy/63408/pdf/063408-063109-d551sxa000.pdf

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Trochę odgrzeje ale nie chce zakładać nowego tematu odnośnie chłodnicy ATF. Mam zagwozdkę bo wg jednego źródła część D551SXA000 pasuje do Tribeci z 2008. Natomiast wg innych (strony z częściami Subaru US spec) nie pasuje:

chlodnica.jpg.ec79726d6b027efc718d8d61dbd5a67b.jpg

Z czego to wynika? A może to nieprawda? Nie ukrywam że chcę to zamontować ale ceny w Polsce powalają (około 4000 pln), więc pozostaje ebay i znajomi w USA. Ale wątpliwości są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że nie mają termostatu i zimą przy mocnych mrozach jest trudno... Ja w końcu na zimę odłączyłem.

To sie wpina w szereg z istniejaca nie ma szans zeby wychlodzic skrzynie

wysłane z tel.

 
Bo tańszy czy łatwiej dostać?

I to i to

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę... Jeśli nie ma termostatu i lepiej chłodzi latem to i zimą.. ;-) Dodatkowa chłodnica ATF jest sporo większą niż ten kawałek chłodnicy głównej, który jest dla AT. Przy -20C robi różnicę a ATF musi być gorący aby hydraulika pracowała prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę... Jeśli nie ma termostatu i lepiej chłodzi latem to i zimą.. ;-) Dodatkowa chłodnica ATF jest sporo większą niż ten kawałek chłodnicy głównej, który jest dla AT. Przy -20C robi różnicę a ATF musi być gorący aby hydraulika pracowała prawidłowo.

Ten kawalek dodatkowej chłodnicy nie wychlodzi ATF ponizej 90 bo bedzie dogrzewany przez wode w wymieniku. A pomoze schodzić jesli ATF bedzie grubo powyzej 100

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna, ja nie holowałem i odłączyłem dodatkową chłodnicę bo czasami aby uruchomić procedurę uczenia/programowania AT musiałem się najeźdźić wokół serwisu żeby dogrzać ATF ;-(


Wystarczy chwila z predkoscia autostradowa +150 i ATF ma grubo ponad 120st V

Bawilem sie SSM w forku z 4eat po dolozeniu chłodnicy stabilne 105-110st C

Dlatego decyzja o monatazu dodaykowej chodnicy tez do Tribeci

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...