Skocz do zawartości

belki na relingi dachowe Forek 2005


dzidzi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Thule 787236427836472836478 czy jakoś tak. Niestety ale nie trawię nazw/modeli w których są tylko cyferki. :wink: Bardzo łatwe w zapięciu, zamykane na kluczyk, nie wymagają ani siły ani narzędzi :) Wiem, że Thule się ceni, ale na sprzęt tej firmy nigdy nie mogłem narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 miesiąca jeżdżę z czeskimi HAKR. Aluminiowe - koszt ok 520zł. Same belki gwiżdzą do 100km/h, poźniej juz szumią jak każde. Po założeniu BOXU gwizd ustał i nie ma problemów. Jedynie nośność na poziomie 50kg jest lekko za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mont Blanc i nie polecam. Montaż jest koszmarnie męczący i nie precyzyjny. Dodatkowo ten bagażnik jest też do kilku innych marek stąd pewnie te problemy z mocowaniem (bo pasuje do zbyt wielu aut).

 

Chociaż jedna zaleta tego bagażnika - jak wjechałem do garażu z rowerem na dachu to się spoko odpiął, a Thule to by pewnie dach wyrwał chociaż to taka wątpliwa zaleta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem to strasznie głupie co zrobiłem. Od tego czasu (to było latem) przy wjeżdżaniu do garażu zawsze zastanawiam się czy na dachu nie mam przypadkiem roweru :mrgreen: Długo z resztą miałem opory by o tym pisać na Forum :).

 

Z tego powodu polecam bagażnik Mont Blanc :). Można bez problemu wjechać do garażu z rowerem na dachu :).

 

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Thule. Zmienisz samochód i jeśli akurat belki nie będą pasowały to wymienisz samo mocowanie i już :-)

 

Właśnie tak zrobiłem z belkami od WRXa kombi (montowane na relingi) - dokupiłem stopy i adaptery do Mondeo i mam belkę mocowaną w dedykowane punkty w dachu. I jakieś 3 stówki w kieszeni zostały (koszt samych aluminiowych belek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem belki Thule od kolegi, który ma Forestera z 2007 r. i zamontowałem je w Foresterze z 2000 r., wygląda na to, że pasują i trzymają mocno, ale może technicznie nie powinno się tak robić, czy ktoś wie coś na ten temat?

 

Relingi wyglądają identycznie na pierwszy rzut oka.

 

Przy okazji - czy możecie polecić jakieś tańsze od Thule belki do Forka MY 00'?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się różnić drobnymi detalami Kit 4913 i KIT 4910 Reszta ta sama Może być belka areo ( Alu 861 ) . Poniżej linki do instrukcji montażu.

MY00: Kit-4900/belka-761/stopy-4913

MY07: Kit-4900/belka-761/stopy4910

 

MY00

http://www.thule.com/~/media/Products/Classification_1_root/Image_Hierarchy/ImageFolder_175958/ImageFolder_178601/491300_501-6946-02.ashx

MY07

http://www.thule.com/~/media/Products/Classification_1_root/Image_Hierarchy/ImageFolder_175958/ImageFolder_178601/491000_501-6881-04.ashx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już tak gadamy to zapytam trochę z innej beczki. W jaki sposób mocowane sa boxy do belek ?? Nigdy nie miałem więc jestem zielony, a na wakacje chciałbym pożyczyć bo pierwszy raz w życiu będzie mi niezbędny. Belki mam właśnie jak wspomniałem Thule o przekroju prostokątnym. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakie macie belki na swoich autach, przymierzam sie powoli do kupna i proszę o jakies opinie.

Oczywiście jakies bele w cenie rozsadnej.

ja mam od kilku lat Thule Aero Rapid System 86cośtam, nie pamiętam symbolu. Sprawują się doskonale, nie wiem jak z wytrzymałością bo wożę zwykle nie więcej niż 3 rowery. Łatwe w obsłudze i montażu. Szumią dopiero od 70kmh

 

thule1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już tak gadamy to zapytam trochę z innej beczki. W jaki sposób mocowane sa boxy do belek ?? Nigdy nie miałem więc jestem zielony, a na wakacje chciałbym pożyczyć bo pierwszy raz w życiu będzie mi niezbędny. Belki mam właśnie jak wspomniałem Thule o przekroju prostokątnym. :>

 

Ja znam dwie metody:

1. obejma na belkach (zazwyczaj w kształcie litery U), czasem niektóre firmy kombinują z jakimiś patentami "chwytającymi" belki np. takie:

thule_pgrip_m.jpg

 

2. w przypadku belek z takim specjalnym rowkiem można zamontować box za pomocą "wsuwek":

czesci_thule_bagaznik_wsuwki.jpg

 

Polecam zdecydowanie to drugie rozwiązanie tylko wtedy belki musisz mieć właśnie z takim rowkiem (np. aluminiowe Thule Aero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland myślę ze lepsze jest 1 rozwiązanie, mam to w thule - kładziesz box na belkach i dokręcasz pokrętła, 10 sekund roboty, po co się męczyć z jakimiś śrubami?

 

No na pewno montaż jest łatwiejszy ale przecież boxa nie montujesz codziennie.

Rozwiązanie z wsuwkami moim zdaniem ma tą zaletę, że box leży niżej na belkach (tak mi się wydaje - bo nie widziałem dokładnie tego drugiego mocowania) i je skutecznie wycisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland myślę ze lepsze jest 1 rozwiązanie, mam to w thule - kładziesz box na belkach i dokręcasz pokrętła, 10 sekund roboty, po co się męczyć z jakimiś śrubami?

 

No na pewno montaż jest łatwiejszy ale przecież boxa nie montujesz codziennie.

Rozwiązanie z wsuwkami moim zdaniem ma tą zaletę, że box leży niżej na belkach (tak mi się wydaje - bo nie widziałem dokładnie tego drugiego mocowania) i je skutecznie wycisza.

 

zostanę przy swoim zdaniu, bo mysle ze różnica w położeniu boxa będzie niezauważalna, a nakładanie w pojedynkę na mrozie ważącego swoje boxa na te śrubki i dalsze majstrowanie z nimi to żadna przyjemność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mont Blanc. Nie były tanie bo się uparłem na aluminium (mam bagażniki rowerowe pod taką belkę) komplet z łapami do relingów zintegrowanych 650 około.

 

Co do opinii że się ciężko montuje, nie zgadzam się, montaż łatwy, prosty i przyjemny. Mocowanie solidne przypadek z rowerem może był wynikiem słabego dociągnięcia łap od bagażnika. Belki zaczynają świstać od 100 km\h nie wiem jak będzie z boxem bo dopiero na ferie przetestuje :wink:

 

-- 11 sty 2011, o 21:52 --

 

Roland myślę ze lepsze jest 1 rozwiązanie, mam to w thule - kładziesz box na belkach i dokręcasz pokrętła, 10 sekund roboty, po co się męczyć z jakimiś śrubami?

 

No na pewno montaż jest łatwiejszy ale przecież boxa nie montujesz codziennie.

Rozwiązanie z wsuwkami moim zdaniem ma tą zaletę, że box leży niżej na belkach (tak mi się wydaje - bo nie widziałem dokładnie tego drugiego mocowania) i je skutecznie wycisza.

 

Nie leży wyżej, mam pewnie takie samo mocowanie boxa jak GREGG. Montaż jest banalny a położenie na belkach takie same jak przy wsuwkach typu T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja proponuję bagażnik Whispbar. Pan w sklepie powiedział mi że jest to najcichszy bagażnik na świecie, puścił filmik na utube, uwierzyłem na słowo. Teraz użytkuję bagażnik na dwóch autach, jestem bardzo zadowolony, bagażnika w ogóle nie słychać. Użytkuję bagażnika whispbar na aucie z relingiem zintegrowanym i na zwykłym relingu. Dokupiłem tylko końcówki na reling za około 200 zł. W thule było by to nie do zrobienia, bo z tego co widziałem w katalogach, dwa różne bagażniki, a tak to kupiłem jeden, później stopki i jestem super zadowolony. Jak chcesz masz www tego sklepu www.interpack-lodz.pl Whispbar, tak się nazywa ta baza - tylko jedna rzecz, belka ma grubość 8,5 cm, pasują tylko akcesoria z górnej półki - no ale chyba dobrze - nie wpakuję się przynajmniej w żaden syf:P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki Mont Blanc - zwykłe nie są obłe (obłe są dużo droższe i jak zapewniał mnie Pan z jednego z większych sklepów niczym w głośnosci się nie różnią) do tego trumna Kamei mocowana bardzo prosto - od dołu wsuwa się grube ucho (kształt U) w specjalny zatrzask w trumnie.

 

Cały zestaw nie jest super głośny - przede wszystkim nic nie świszczy - śwista :)

 

Belki Mont Blanc montuje sie ok 2 min, przy 160 km/h nie urywa się :) więc chyba są solidne

Koszt belki plus mocowania ok 400 zł - na stronie MB można znaleść model dla Forester`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule aero, wygodne, sporo opcji i gadzetuff - co jeden to drozszy :) same belki tez nie najtansze + mocowania + uchwyty na rowery + zamki :)

powyzej 70 zaczynaja szumiec jeszcze bardziej niz sam forek...

ale ogolnie godne polecenia - pozim szumu przypomina, zeby nie wjezdzac do lochu z rowerami

wczesniej mialem prostokatne i strasznie wyly... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...