Jump to content

Warszawa-Cieszyn-Brno-Wiedeń-...

sypki

Recommended Posts

Wybieramy się pod koniec stycznia z małżonką i dziedzicem (1,5 roku) na narty do Austrii. Mamy ok. 1000 km, postanowiliśmy się za bardzo nie spieszyć, a zatem po drodze planujemy jeden nocleg.

Chcieliśmy się zatrzymać już na terenie Austrii w polecanym hotelu w Poysdorfie, ale trochę mnie przybiła cena (116 euro za pokój). Uzwględniając to samo w drogę powrotną wyjdzie mi prawie 1000 PLN na dwa głupie noclegi po drodze... :?

Potrzebuję znaleźć coś do ok. 600 km od Warszawy w cenie max. 60-80 euro za pokój dwuosobowy.

Może macie jakieś doświadczenia z hotelami na terenie Czech (może Brno lub okolice), a może już coś tuż za granicą czesko-austriacką?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Ojciec nocował tu: http://www.oekotel.com/ i poleca :wink:

Najbliższy przed Wiedniem (prawie 100 km więcej od założonego przez Ciebie dystansu, ale może Ci podejdzie).

Ważne, że niedrogi, dobre warunki i w cenie śniadanie - bufet, więc można się najeść :D

Wiesz, już te 600km jakie zakładamy, to jest mocno naciągnięte ze względu na szybkonudzącego się pasażera tylnej kanapy :wink:

Wiedeń i okolice mamy opanowane, gorzej właśnie te ok. 200 km bliżej Wawy...

Ale dzięki, bo cena mocno atrakcyjna :shock:

W swoim czasie nocowałem z familią w miejscowości Lednice (Czechy), niedalego granicy z Austrią. Nie pamietam nazwy, ale było wporzo. Ze śniadaniem.

Musiałbym odrobinę odbić od założonej trasy, ale niewiele... Jakbyś tak sobie przypomniał nazwę... :mrgreen:

jak chcesz torchę inny klimat

Hmm... O tym nie pomyślałem, ale to są właśnie takie fajne miejsca, w które warto pojechać z polecenia :D

Tyle że to też nie na naszej trasie :(

Sprecyzujmy zatem - z Brna na południe drogą E461 przez Mikulov i Poysdorf do Wiednia 8)

Skoro wybierasz się przez Mikulov, najlepiej zatrzymać się w Motoreście, przy głównej trasie, dosłownie 2 kilometry od granicy z Austrią

http://www.mbzm.cz/

Jest to kompleks dwóch hoteli, po dwóch stronach trasy. Są przy stacji benzynowej. Standard jest naprawdę wysoki, a do tego jest tanio. A po podróży można wybrać się na wycieczkę po Mikulovie, a jest tam co zwiedzać. Wyjątkowo miłe miejsce, polecam!

z Brna na południe drogą E461 przez Mikulov

Mikulov to oprócz tych hoteli przy trasie całe jest naszpikowane pensjonatami i hotelikami za śmieszną cenę. Nawet jadąc w ciemno bez problemu znajdziesz nocleg.

Jeśli chodzi o Brno to ja w zeszłym roku nocowałem tutaj:

http://www.hotelpegas.cz/

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g274714-d276226-Reviews-Hotel_Pegas-Brno_Moravia.html

jest bardzo fajny, ale ciut za drogi niestety (90eur za dobę za 2-osobowy, ale jak na standard było śmiesznie tanio).

Przymierzałem się do tego, wyglądał też całkiem spoko, ale nie było już miejsc:

http://www.hotel-brno.in/

jak widać mają promo: "WEEKEND IS NOW CHEAPER! 1 + 1 for FREE, book a double room in our hotel and pay only for a single use. Available during the weekend (check in Friday and Saturday)"

poszukaj może czegoś przez TripAdvisora (całe Morawy):

http://www.tripadvisor.com/Hotels-g274712-Moravia-Hotels.html

EDIT: trochę zmęczony jestem i dopiero zobaczyłem, że jednak nie zatrzymujesz się. Jeśli jedziesz przez Czechy to polecam zatrzymanie się w muzeum Tatry w Kropivnicach, można fajne wynalazki obejrzeć.

W Mikulovie same burdele :mrgreen: jak jedziesz nocą to pół miasteczka na czerwono się świeci :mrgreen:

Jeśli pojedziesz przez Znojmo (kawałek na zachód od Mikulov) to znajdziesz na pewno hotel Dukla. Klimat trzyma z lat 80-90, ale jest czysto i tanio. Obiekt jest dość duży, restauracja czynna długo i równie tania. Naprzeciwko supermarket także dostęp do browara jest elegancki :mrgreen:

Miejscowość jest przy samej granicy z Austrią, byłem tam dwa czy trzy razy kilka lat temu i jeśli się nic nie zmieniło to szczerze polecam :)

jedź przez Znojmo i przenocuj na tej końskiej farmie. Kosztuje grosze, nocleg podstawowy ale czysty, do Wiednia jest bliżej niż przez Mikulov i idealnie pasuje do twojego planu. Polecam nocowałem tam tydzień temu. Mają knajpę z całkiem dobrym, bardzo tanim jedzonkiem

W Znojmie tez jest czerwono podobnie jak w Mikulovie, dodatkowo sporo kasyn i słaba bo słaba ale bezcłówka

Też polecam w Mikulowie MotoRest - co prawda nie spałem tam nigdy, ale chyba trzy razy zatrzymywałem tam się coby zjeść i chwilkę odpocząć, jest czysto, dobre jedzenie w rozsądnej cenie, zamykany parking dla gości hotelowych.

Te burdele to tam chyba główne źródło dochodu jest 8) tyle tam ich jest - szczególnie jadąc wieczorem się to "rzuca w oczy".

pod mikulovem jest tez motorest na Peci przemionawany teraz chyba na podkowę. Jeśli spanie mają tak dobre jak jedzenie to brac w ciemno. W drodze powrotnej opędziliśmy tam po czosnkowej zupce i innych przysmakach. Rewelacja

dodatkowo sporo kasyn i słaba bo słaba ale bezcłówka

Zgadza się 8)

pod mikulovem jest tez motorest na Peci przemionawany teraz chyba na podkowę. Jeśli spanie mają tak dobre jak jedzenie to brac w ciemno

Spanie chyba jest niezłe patrząc po tych wszystkich kolorowych przybytkach :mrgreen: