Jump to content

Ta o gadżetach...

BartZ

Bez czego mogę się obejść w aucie  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Producenci aut wprowadzają do samochodów coraz to nowsze wynalazki, które, przynajmniej w teorii, mają nam ułatwiać bądź umilać życie za kółkiem.

Zapytowuje Was drodzy forumowicze, bez czego tak naprawdę możecie/moglibyście się obejść w Waszym samochodzie (obecnym , przyszłym, wymarzonym).

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a co to jest "distronic"? to nie tylko w Mercedesach?

brakuje opcji: all of the above :P

Distronic to tempomat z radarem, który w uproszczeniu mierzy odległość do poprzedzającego auta i w razie czego, dla zachowania stałego dystansu, przyhamowuje własne. ABS też na początku był tylko w s-kach... :mrgreen:

Distronic to tempomat z radarem, który w uproszczeniu mierzy odległość do poprzedzającego auta i w razie czego, dla zachowania stałego dystansu, przyhamowuje własne.

no to sie porobilo :roll: to w takim razie brakuje opcji: autopilot :mrgreen:

Dlaczego nie można zaznaczyć wszystkich?

Wiesz ile to to wszystko waży? Masa wrogiem osiągów :twisted:

To było by zbyt proste... :twisted:

Ale faktycznie masz rację, dlatego jestem na diecie... :mrgreen: :wink:

Parktronic, Distronic, Lane-Assist, Park-Assist....wszystko nieuchronnie zmierza do tego, żeby auto jeździło za nas i jak tak dalej pójdzie to będzie konieczne montowanie systemu "Brain-Assist" w standardzie, bo nikt już nie będzie umiał parkować, jechać prosto czy utrzymać się w zakręcie...Sorry, ale do mnie to nie przemawia. Uważam, że do jazdy samochodem potrzebne są pewne zdolności manualne i minimum ogarnięcia i wyczucia, a tutaj ktoś ewidentnie próbuje zastąpić to jakimiś systemami. IMHO Bullshit! :D

Poza tym ankieta jest nieprecyzyjna. Nie wiadomo czy dotyczy dupowozu (a niektórzy tak traktują Subaru), woła roboczego (jak Kąąbi), czy fun-maszyny. Do tego ostatniego wystarczy kierownica w zasadzie.

widze spadek formy... ta ankieta nie jest zbyt dobrze zrobiona, powinno raczej byc, bez czego w aucie nie mozesz sie obyc - centralny zamek i takie tam pierdoly... w tym przypadku brakuje opcji, jak tolek napisal, all above :wink:

Spadek formy to ja widzę u Was, nic tylko marudzicie. Pytanie jest proste jak wół: "Bez czego...", ale nie, Wy musicie obrabiać to na odwrót, a może tak, a może tak.

Przecież i tak wiadomo, że nie chodzi o moje zapatrywania, statystyki, etc. tylko o to, żebyśmy mogli sobie pospamować troszeczkę...

:twisted::mrgreen::P :wink:

-- 10 sty 2011, o 12:25 --

Co to jest to sterowanie głosem, że niby głosem prowadzę samochód? :P

Obejrzyj "2012" :mrgreen: :wink: