Jump to content

Głośność gulgotania a temp.

kukus

Recommended Posts

Takie pytanko mam bo nie wiem czy ze mną wszystko OK 8)

Czy u Was też głośność wydechu zależy od temperatury silnika i co za tym idzie wydechu?

U mnie siedzi wydzior prodrajwa i wygląda to tak ze na zimnym auto pracuje jak zwykle autko z silnikiem R4.

Gdy wskazówka temp. wody zaczyna się unosić powoli zaczyna odzywać się boxer.

Gdy złapie optimum to wiem ze jadę subaru ale wciąż cichutko a jak troszkę go podepcze to zaczyna bulgotać głośniej.

Zauważyli towarzysze podobne zjawiska?

To ze wydzior chodzi głośniej na pustym baku i bagażniku to akurat jestem w stanie zrozumieć a jak ma się głośność do temperatury? Katalizatory?

O tso chorzi?

Zauważyli towarzysze podobne zjawiska? a jak ma się głośność do temperatury? Katalizatory?

Zauważyli. Też tak mam. Jak odpalę silnik to jest cichy. Jak się nagrzeje silnik to jest głośniejszy, a jak go trochę pocisnę to się zaczyna drzeć.

aflinta, u mnie jest dokładnie tak samo ,na zimnym dudni tak ,że aż szyby się w chałupie trzęsą :twisted: wraz z wzrostem temperatury jest coraz ciszej ,ale i tak za głośno jak dla mnie.(blitz nurspec ,downpipe bez kata)

No jak się nagrzeje to obroty na jałowym spadają i chodzi teoretycznie ciszej.

A praktycznie wszystko to zależy od tego jaki kto ma układ wydechowy. Ja mam H&S i... jest bez różnicy, czy zimny czy ciepły bulgocze tak samo wyraźnie.

Ja mam seryjny wydech tylko końcowy Prodrive i na zimnym po odpaleniu dudni ładnie, potem się uspokaja. Jak auto trochę pogonię to "bez gazu" jest cichszy jak gaz wcisnę to ma ładny dźwięk basowy ale kulturalny nie za głośny ;) - no nie wiem jak to inaczej opisać :mrgreen:

Również zauważyłem różnice w głośności i to całkiem znaczące. Biorąc pod uwagę, że auto jest bardzo głośne (nie trzyma normy db na wolnych obrotach) - to czasem dziwię się jak cicho chodzi, a innym razem normalnie :twisted: Tyle, że nie zauważyłem zależności od temp. motoru, bardziej od ciśnienia atmosferycznego (przynajmniej tak mi się wydaje).