Skocz do zawartości

Jaki jest akumulator w OBK MY09 BoxerDiesel?


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką ma pojemność akumulator montowany fabrycznie w OBK MY09 2.0D? Niestety na akumulatorze nic nie pisze poza nazwą producenta - Panasonic. Do tego jakieś numery, ale pojemności brak.

Chcę podładować a nie wiem z jakim urządzeniem mam do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość prostowników automatycznie dobiera prąd ładowania do pojemności aku. Lub ustawiasz pewien zakres.

Za zimno żebym poszedł sprawdzić ale pewnie ma w okolicach 70 - 80 Ah.

Niedawno na forum pisano, że 95Ah (patrz tutaj).

 

Ale czy to prawda? Najlepiej sprawdź w instrukcji użytkownika albo odczytaj oznaczenia i zapytaj wujka Google.

 

Poprzedni model na pewno miał 64Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem dziś Bannera 580 09 - 80Ah 640A bo taki teraz zakłada sie do diesla - informacja z ASO Dawoj kórą otrzymałem przy odbiorze.

To nie jest dobry pomysł (patrząc na Twoje auto w podpisie). W Legacy/Outback IV-tej generacji (2003-2009) prądnica jest bardzo słaba (110A). Na pewno Twój akumulator nie będzie doładowany w pełni.

 

W nowej generacji zwiększono wydajność prądnicy, bodajże aż do 160A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji przynajmniej jeśli chodzi o silniki benzynowe. Alternator w OBK MY10 daje 110A a z silnikiem 3,6 130A tak przynajmniej podaje instrukcja obsługi.

Co do diesla podjadę do Łomianek i sprawdzę jaką baterię wkładają fabrycznie do MY10 a jeśli będą mieli instrukcję sprawdzę jaki montują alternator.

Jesli chodzi o niedoładowanie akumulatora odniosę się do tego później ,bo to dłuższy temat do wyjaśnienia.

 

-- 11 sty 2011, o 23:30 --

 

Dzwoniłem dziś do SIP i dowiedziałem się że w OBK MY10 2.0 diesel zwiększono alternator ze 110A do 170A ! Tak przynajmniej podaje instrukcja serwisowa, poza tym zakładają już tylko 130A nawet do 2.0 wolnossaka w MY10 - tak więc chylę nisko czoła przed światłym umysłem 8)

Jeśli chodzi o akumulator to sprawdzę empirycznie jak podjadę do salonu i dam znać co jest teraz montowane.

Co do niedoładowania mojego Bannera 80Ah 640A to wiadomo, że zależy ono od długości pokonywanych tras i racjonalnego używania prądożernej elektroniki. Jeżdżąc na krótkich trasach, stojąc w korkach i często uruchamiając silnik nawet akumulator o małej pojemności będzie ciągle niedoładowany.

Poza tym prąd rozruchu 640A oferowany przez Banner'a pozwala na większy komfort uruchomienia silnika - szczególnie diesla - niż fabryczny Panasonic 95D26L

Dzięki Tobie będę reklamował ten akumulator żeby po roku się na mnie nie wypięli i powiedzieli że źle użytkowałem, chyba że zamienią na mniejszy...albo wymienią alternator na 170A - oczywiście w ramach gwarancji :mrgreen:

pozdrawiam - kowalunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 5 miesięcy temu...

Jestem właśnie po wymianie aku w OBK MY09. Oryginalnie siedział Panasonic 95D26R. Zakupiłem YUASA YBX3031 z lewym "+". Gabaryt ten sam. Wymiana-prościzna sztuka za sztukę.

I hula jak ta lala :):):)

aku_res.jpg

aku2_res.jpg

aku3_res.jpg

Edytowane przez Beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...