Skocz do zawartości

Kompletny zestaw dedykowany Brembo


TomK

Rekomendowane odpowiedzi

za 6 może bym kupił, ale jak kupowałem nowego WRXa to nie było takiej opcji, więc mam k-sporty za 4 i bardzo je sobie chwalę :D

aha, nie ma żadnej rzeźby - to dedykowane zestawy. Cenę można sobie sprawdzić i podjąć samemu decyzję.

że chińskie? iPhony też są chińskie ;) i nikomu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez felg za 6 tyś (promocja świteczna :wink: )
ra

 

Mogę finalnie zakupić zestaw za 6600 z felgami gdzie nówka kosztuje ok 560 PLN.

Jeśli sprzedam te felgi za 1500 zestaw (sądzę rozsądna kwota) to będzie dobra cena za ten kompletny zestaw.

Prawdopodobnie zakupię ten kit początkiem marca i jeśli będzie ktoś chciał, wcześniej wystawię felgi ATS z zestawu jak i oryginalne felgi z dyszla (pod nie nie mieszczą się zaciski).

Będę celował w felgi Rota Tarmac, Grid lub OZ Alleggerita oraz ATS ale lekki model DTC.

Wybór padnie po opiniach tych opcji względem cena-wytrzymałość na polskie drogi...Oczywiście opony też będą odpowiednie do tego zestawu, geolandary jakoś jeszcze nie nie sprzedały, jak to możliwe dlaczego ?? :mrgreen:

 

Gwarancja dla mnie jest istotna więc samodzielnym rezaniem finalnie za 3-4kPLN nie będę przez 3 lata od momentu kupna walczył, a po tem kto wie :wink: Jeśli różnica wychodzi między 1-2kPLN to w przypadku zachowania gwarancji warto doinwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez felg za 6 tyś (promocja świteczna :wink: )
ra

 

Mogę finalnie zakupić zestaw za 6600 z felgami gdzie nówka kosztuje ok 560 PLN.

Jeśli sprzedam te felgi za 1500 zestaw (sądzę rozsądna kwota) to będzie dobra cena za ten kompletny zestaw.

Prawdopodobnie zakupię ten kit początkiem marca i jeśli będzie ktoś chciał, wcześniej wystawię felgi ATS z zestawu jak i oryginalne felgi z dyszla (pod nie nie mieszczą się zaciski).

Będę celował w felgi Rota Tarmac, Grid lub OZ Alleggerita oraz ATS ale lekki model DTC.

Wybór padnie po opiniach tych opcji względem cena-wytrzymałość na polskie drogi...Oczywiście opony też będą odpowiednie do tego zestawu, geolandary jakoś jeszcze nie nie sprzedały, jak to możliwe dlaczego ?? :mrgreen:

 

Gwarancja dla mnie jest istotna więc samodzielnym rezaniem finalnie za 3-4kPLN nie będę przez 3 lata od momentu kupna walczył, a po tem kto wie :wink: Jeśli różnica wychodzi między 1-2kPLN to w przypadku zachowania gwarancji warto doinwestować.

 

Ta cena 6600 to netto czy brutto? Jak brutto to chętnie wezmę klika zestawów 8) Można prosić o namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku MY06, którego niedawno nabyłem drogą kupna, jest zamontowany zestaw Ferodo (nacinane tarcze, zaciski 6 tłoczkowe). Nie wiem na ile mój zestaw jest odpowiadający temu Brembo oferowanym przez ASO, ale mogę powiedzieć, że różnica w hamowaniu jest bardzo wyraźna (hamowanie już od początku).

Chociaż mam porównanie z S-Turbo posiadanym wcześniej, a nie z seryjnym Forkiem MY06.

 

Cena, jaką poprzedni właściciel zapłacił za ten zestaw, to coś ponad 2600 za graty + 1000 za montaż. Niestety nie pamiętam czy to ceny netto czy brutto. Cena absolutnie nie obejmuje żadnych felg. Posiadam samochód z jakimiś magicznymi podkładkami pod felgi fabryczne.

 

Generalnie jestem przeciwnikiem poprawiania fabryki, ale polepszenie hamulców poleciłbym każdemu. Szczególnie, że są gotowe zestawy, więc nie ma kombinowania. No i biorąc pod uwagę ceny, to jeśli faktycznie w ASO kosztuje to 6 kPLN wraz z felgami, to nie ma się co bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

1. mam tylko tarcze i klocki Ferodo, a zaciski jakieś inne

2. zostałem oszukany, a poprzedni właściciel dokonał modyfikacji za pomocą wiertarki (dziurki w tarczach), gumówki (nacięcia), pędzla i czerwonej farby

3. tak naprawdę jeżdżę VW w wolnossącym dieslu, a na forum ściemniam, że mam Subaru, żeby się lepiej poczuć.

 

W przypadku 1 - zobaczę co to za zaciski

W przypadku 2 - może powinienem to zgłosić na policję czy mnie wyśmieją?

W przypadku 3 - proszę o dyskrecję. Chcę się jeszcze polansować.

 

Wiem, że mój post nic nie wnosi, ale poprzedni też, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli z felgami to z jakimi

ATS DTM Competition - lekka, niemiecka felga z ramionami pod jakie wchodzi 6-tłoczkowy zacisk brembo.

Jeśli opony byłyby w tym zestawie każdy by go już miał :wink:

 

Wystawiłem felgi ori w dziale sprzedam, znajdując kupca przechodzę na brembo. Jak się uda będzie konkretny post jeśli chodzi o różnice organoleptyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ mam już setup z wrx, to moge powiedzeć tyle, że owszem auto będze lepiej hamować ale nadal nie jest to idealne rozwiązanie. Całą pracę bierze na siebie przód, wiec zaczynają się problemy na styku opona asfalt. Tył nie pomaga, włącza się abs i tyle.

 

mam bezpośrednie porównanie pomiędzy std setupem a setupem z wrx, na starych tarczach i na nowo przypasowanych klockach - taka totalna rzeźba na dobry początek. Po ułożeniu auto hamule lepiej ale to głównie za sprawą nie włączającego się tak szybko ABS. Czucie hamulca też jest zdecydowanie lepsze ale...

 

najtańszy update hamulców to założyć klocki ferodo ds performance ew ds2500. biorą bardziej drastycznie.

 

potem swap z wrx

 

a na końcu setup brembo złoty ale kompletny. Nie wiem jak ASO patrzyło by na waurnki gwarancji gdybyś przyjechał na złotym setupie. Chcesz utrzymania gwarancji itp, to cena od A.K. jest dobra, niestety nadal zostaje problem z tyłem, jak założysz złote to i tak trcisz gwarancje. Niesety sip dał szklankę w połowie pełną lub w połowie pustą.

 

Jeżeli masz kasę to kup złote brembo:

musisz kupić tarcze 330 mm na przód

na tył są takie które pasują aby nie tracić ręcznego

do tego adpter tylnego zacisku

potem spore koszty klocków.

do tego potrzebujesz nowe felgi najlepiej 17" aby chociaż opony pasowały. Zapominasz o 16" na zimę.

 

zyskujesz dobre hamulce z poprawnym balansem. Podsumowując:

koszt nie mały, ew utrata kawałka gwarancji,

brak możliwości zalożenia 16" na zimę

drogie utrzymanie - klocki i tarcze.

 

czyli jak zawsze - kwestia zasobności portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli faktycznie w ASO kosztuje to 6 kPLN wraz z felgami,

6.6 kPLN netto .... :wink:

Chciałem coś wytargować dla kolegi :-)

...albo zastosować chwyt marketingowy: o 6 stówkach nie warto wspominać, a samochód jest pewnie na firmę, więc VAT i tak się odliczy. Jak nie spojrzeć - wychodzi 6 kPLN ;-)

 

A poważnie: znalazłem jakieś papióry, które sugerują, że mam u siebie jednak AP Racing montowany w serwisie A. Koper ( :!: ), a faktury Ferodo były tylko na klocki wymieniane później gdzie indziej. Nie wiem tylko dlaczego u Freya mi napisali "nieoryginalny układ hamulcowy" w wynikach przeglądu przed sprzedażą.

 

Tak czy inaczej, polecam zmianę hamulców. Podkładki pod oryginalne felgi pozwoliły zastosować je do opon zimowych. Wygląda to, jakby się miał zacisk otrzeć o felgę, ale się nie ociera (jest jakieś 6-8mm luzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy za tę. Oglądałem trochę faktur przy zakupie samochodu, ale tylko nieliczne dostałem. Mogłem coś popierdzielić.

 

fakturami się nie hamuje w samochodzie sprawdź co masz

jakoś nie chce mi się wierzyć, że ASO zamontowało niehomologowany nielegalny hamulec, nie do pomyślenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnej stawce VAT 23 - wychodzi 8118 PLN

no to juz mniej rozowo, choc i tak lepiej niz poczatkowa cena...

 

do nowego auta na gwarancji moze i warto, ale do auta pogwarancyjnego ( :mrgreen: ) na pewno bardziej sie oplaca kupic BREMBO od STi + ew. odpowiednie felgi

 

 

p.s. pytanie do raju/AK - czy wystawiacie faktury TAX FREE :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. pytanie do raju/AK - czy wystawiacie faktury TAX FREE :?: :D

 

Tobie sie i tak sie moze udac odzyskac

 

Art. 126 ustawy o VAT mówi, że osoby fizyczne niemające stałego miejsca zamieszkania na terytorium Wspólnoty (zwane „podróżnymi”), co ustala się na podstawie paszportu lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość , mają prawo do otrzymania zwrotu podatku zapłaconego przy nabyciu towarów na terytorium Polski, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione przez nie poza terytorium Wspólnoty w bagażu osobistym podróżnego. Powyższe nie dotyczy jedynie nabycia paliw silnikowych.

 

Dokonując sprzedaży towaru na rzecz podróżnego sprzedawca (czynny podatnik VAT) stosuje odpowiednią stawkę krajową. Następnie po otrzymaniu stosownych dokumentów potwierdzających wywóz tych towarów poza terytorium UE koryguje ten podatek do stawki 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spora inwestycja jest warta swojej "niemałej" ceny?

Udało mi się zrealizować tą inwestycję na fali ubiegłorocznej jesiennej wyprzedaży w moim ASO więc wyszło trochę taniej i naprawdę było warto :!: Samochód świetnie hamuje, a że to turbo benzyna to w końcu udało mi się zrównoważyć jego ochotę przyspieszania ze zdolnością do hamowania, wrażenia bezcenne :wink: 8)

Należy jednak zwrócić też uwagę na dwa dodatkowe aspekty tej inwestycji. Po pierwsze nawiercane tarcze trochę słychać, szczególnie w ostatniej fazie hamowania. Po drugie ruszając samochodem w wilgotny poranek trzeba je podsuszyć, bo gdy są wilgotne i zimne to działają jak seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Super że wszyscy piszą że nowe tarcze, klocki zaciski zmniejszają drogę hamowania.

 

 

Ja zapytam inaczej - a jak mierzalnie się to zmieniło : ile metrów było przed a ile po . Czy ktoś dysponuje taką informacją ( SIP ? ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mierzalnie się to zmieniło : ile metrów było przed a ile po

Aby uzyskać takie dane to trzeba by zrobić prawdziwe test: na zimnych, na ciepłych, na suchym, na mokrym itd... Nie słyszałem, aby takowe były...

 

Ja to po prostu czuję te hamulce pod nogą, jak prawdziwy kierowca rajdowy :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...