Jump to content

Gdzie w styczniu/lutym na urlop

carfit

Recommended Posts

W związku z tym że żona musi wykorzystać zaległy urlop, i chcą ją teraz wysłać :evil: pomyślałem że może by tak gdzieś pojechać w ciepłe kraje. Ale że sie za bardzo nie orientuję, bo nigdy nie byłem w tym czasie na urlopie, więc prosze Was doradźcie.

Priorytety

1. musi być ciepło i słonecznie, niekoniecznie upalnie

2. musi być morze/ocean i ciepła woda w nim

3. jak najkrótszy lot samolotem :idea:

4. kraje typu egipt, tajlandia i tego typu egzotyki odpadają

5. lecimy z małym dzieckiem 3.5 roku, więc preferowane miejsca dla rodzin z dziećmi

Moze macie jakieś miejscówki ? chętnie wysłucham

Z góry dziękuje

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tutaj to ja mogę polecić wyspy kanaryjskie ;)

Ciepło ale nie upalnie około 20-24 stopni i co najlepsze to woda w oceanie ma nawet więcej od naszego morza bałtyckiego latem ;)

Jedynie lot trwa około 4-5 godzin, ale jak pokusisz się wziąć wycieczkę w niemieckim biurze podróży to nie dość że zapłacisz mniej to dodatkowo obsługa całkiem inna i w czasie loty przekąski napoje w cenie ;)

Pozdrawiam

Tutaj to ja mogę polecić wyspy kanaryjskie ;)

Ciepło ale nie upalnie około 20-24 stopni i co najlepsze to woda w oceanie ma nawet więcej od naszego morza bałtyckiego latem ;)

Jedynie lot trwa około 4-5 godzin, ale jak pokusisz się wziąć wycieczkę w niemieckim biurze podróży to nie dość że zapłacisz mniej to dodatkowo obsługa całkiem inna i w czasie loty przekąski napoje w cenie ;)

Pozdrawiam

Dzięki, niezły pomysł z tymi wyspami, skąd są wyloty jak wezme wycieczkę w niemieckim biurze ? możesz coś polecić ?

Wyloty masz najczęściej z Berlina, ale można też z innych miejsc w Niemczech wybrać ;)

Jest w goerlitz jedno bardzo fajne biuro podróży i dodatkowo obsługa również w języku polskim ;)

Jak tylko znajdę wizytówkę to wyślę na pw ;)

Pozdrawiam

Wyloty masz najczęściej z Berlina

to niestety odpada, nie chce mi sie tułać z dzieciakiem do Berlina na samolot

Wyloty masz najczęściej z Berlina

to niestety odpada, nie chce mi sie tułać z dzieciakiem do Berlina na samolot

Bliżej masz tylko Drezno. Ale tylko godzinę bliżej.

-- 6 sty 2011, o 13:44 --

Jak Ci się nie chce jeździć to poszukaj może wylotów z Popradu?

Ja leciałem z Polski i bardzo miło wspominam wyjazd. Jechać do Berlina, po to, żeby w samolocie dali mi soczek i paluszki to trochę przesada.

A płacić w Niemczech taką samą cene jak w polsce (nawet i mniej) i mieć all inclusive czy go nie mieć to też mała różnica? ;)

Powiem że w większości przypadków w ogóle nie ma inclusiva w polsce ;)

ja miałem all za 2500 brutto 14 dni. Trzeba poszukać...

Na miejscu rozmawiałem z dwoma uroczymi, młodymi dziewczynami z Niemiec :twisted: i z tego co pamiętam to płaciły minimalnie więcej (choć zazwyczaj jest tak jak piszesz)

pozdrawiam

nie wiem czy nie za gorąco na wymagania, ale na Wyspy lecisz ok 5h i jest ok, na Malediwy masz 7h - i nikt nie karze Ci nic zwiedzać :lol:

miałem ambitny plan aby w lutym tam skoczyć, niestety na planach poprzestanę :P

najgorszy jest ten lot niestety, moja córunia pięć minut na tyłku nie może wysiedzieć , a co dopiero 7 godzin :D

Carfit, co prawda napisałeś że Egipt odpada, ale może rozważ Clubmed w Egipcie. Jest nowy klub (działa od grudnia 2010) Sinay Bay dla rodzin z dziećmi. Z tego co pamiętam z rozmów, to znasz Club i jego uroki więc może... :wink:

Ewentualnie z tą samą firmą Maroko. :wink:

Carfit, co prawda napisałeś że Egipt odpada, ale może rozważ Clubmed w Egipcie. Jest nowy klub (działa od grudnia 2010) Sinay Bay dla rodzin z dziećmi. Z tego co pamiętam z rozmów, to znasz Club i jego uroki więc może... :wink:

Ewentualnie z tą samą firmą Maroko. :wink:

właśnie patrze, wygląda to zacnie rzeczywiście, clubmed ma tą zalete że dziecko do 4 lat jest bezpłatnie, a ja jeszcze musze zabrac nianie ze sobą i rzecz jasna zapłącić za to, więc to jest dość korzystne, dzięki :idea:

Rozważ Cypr. Lot z południa Polski (KAT, KRK) powinien trwać ok. 3 godzin.

Tu mała próbka ze scyscanner:

http://www.skyscanner.pl/loty/krk/lca/1 ... -2011.html

Nie zwracaj uwagi na ceny. Szukając na inny termin znajdziesz lepszy deal.

Teraz jest tam 18 stopni. W lutym bedzie cieplej. W zime często zdarzają się dni, kiedy mozna pojechac w góry na narty, a potem odpocząć po wysiłku na plaży.

Jeśli brałbyś Cypr pod uwage daj znać - mieszkałem tam ponad rok to cuś podpowiem. :wink:

Jak tak patrzę na Twoją listę hop-bęc to wszystkie warunki spełnione. :wink: :mrgreen:

mam pomysł

podkręcę kaloryfery

"fale" uzyskamy sztucznie :lol:

najwiekszy plus, bo samolot to Ci pokarze z balkonu

z egzotyki to możemy skoczyć na faje wodną

5. lecimy z małym dzieckiem 3.5 roku, więc preferowane miejsca dla rodzin z dziećmi

miejsca ci u mnie dostatek

wpadaj do Łodzi, będzie Pan zadowolony :P - budiet all inclusive i ubawimy się grubo :D

mam pomysł

podkręcę kaloryfery

"fale" uzyskamy sztucznie :lol:

najwiekszy plus, bo samolot to Ci pokarze z balkonu

z egzotyki to możemy skoczyć na faje wodną

miejsca ci u mnie dostatek

wpadaj do Łodzi, będzie Pan zadowolony :P - budiet all inclusive i ubawimy się grubo :D

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

jak mi po tym SPA w Łodzi, załatwisz w Centrum Matki Polki przeszczep wątroby (gratis :idea: ) , to przybywam :idea::mrgreen:

Carfit przy Twoich priorytetach zdecydowanie Kanary. Najlepiej Teneryfa lub Gran Canaria. Lot trwa 5.30. (a nie 5 jak ktoś napisał)

O Cyprze bym nawet nie myslał (chyba, że masz małe wymagania 8) )

Egipt można rozważyć, ale tylko dlatego że bliżej, poza tym nie ma podejścia do Wysp.

Jak byś się zdecydował, to mogę coś doradzić w kwestii lokalizacji i hoteli.

jak mi po tym SPA w Łodzi, załatwisz w Centrum Matki Polki przeszczep wątroby (gratis :idea: ) , to przybywam :idea::mrgreen:

nic nie obiecuje, ale postaram sie jakąś protezę załatwić... :D

Edwin - nakręcają Cię na Kanary - Canarios sa fajne, ale pewnie nie masz za często okazji na dalszy wypad - to może coś niestandardowego

Wyspy Zielonego Przylądka - ciut dalej , ale podobno warto, egzotyka, bez egzotycznych tubylców - ciepło fajnie kolorowo

BNRnGhiAiop3WwaDiB.jpg

Zielonego%20Przyladka.gif

od Kanarow - "...rzut beretem"

WZP też pewnie są OK. Nie będę się wypowiadał bo nie byłem. Natomiast jest to ok. 7h lotu i klimat oraz społeczeństwo "afrykańskie", tak więc z małym dzieckiem lepiej na wyspy kanaryjskie IMO.

społeczeństwo "afrykańskie"

fakt, ale nie spaprane emocjonalno-wyznaniowym charakterem społeczeństwa

szerokie piaszczyste plaże, [rege] :) dobre hotele / All [co najistotniejsze] Inclusive :)- od tego gadania o urlopach sam bym gdzieś poleciał

Marcin dzięki , bardzo chętnie sie czegoś dowiem, a powiedz mi , bo słyszałem że na niektórych wyspach o tej porze roku są dość duże wiatry (passaty), a chciałbym tego uniknąć. Wiesz coś na ten temat ? google za dużo nie mówi w tym temacie

Carfit nie bede oryginalny ale tez polecam Kanary... i powiem Ci ze dokladnie wczoraj stanalem przez chwile przed oknem biura podrozy i zobie dokladnie o Kanrach pomyslalem zeby moze tez sie wybrac :mrgreen:

polecam Teneryfe lub Grand Canarie (bylem tam i zakochalem sie w tym miejscu) - ta druga z tego co pamietam ma wiecej piaszczystych plaz, na Teneryfie plaze sa "skalno-powulkaniczne" jesli mnie pamiec nie myli

lot z W-wy trwa z tego co pamietam trwa ok 4,5h zatem z Krakowa czy Katowic bedzie to pewnie ok 4h.

Kanary to kolonia hiszpanska zatem bardzo cywilizowane miejsce - polecam :idea:

Ps.

Wczoraj widzialem oferte biura ITAKA i mieli kilka fajnych "last minute"...

Moja obecna małżonka była kilka lat temu na Teneryfie, nie dawno byliśmy razem na Lanzarocie (to także Kanary, tak gdyby ktoś nie wiedział) i zdecydowanie bardziej poleca to ostatnie na spokojny wyjazd.

Nie jest to miejsce tak przytłoczone turystyką (zabudowa hotelami itd). Atrakcji do zwiedzenia jest chyba z 7 (tak dosłownie) więc można je obskoczyć w dwa-trzy dni, ale są one zadbane i ciekawe. Plusem jest niska zabudowa (na całej wyspie jest tylko kilka budynków wyższych niż chyba 3 piętra, mają na to jakiś przepis dzięki czemu hotele nie wyrastają jak grzyby po deszczu). My byliśmy w Costa Teguise, ale ładniejsze jest Playa Blanca i Puerto del Carmen.

społeczeństwo "afrykańskie"

fakt, ale nie spaprane emocjonalno-wyznaniowym charakterem społeczeństwa

A jeśli tak, to może być OK

szerokie piaszczyste plaże, [rege] :) dobre hotele / All [co najistotniejsze] Inclusive :)- od tego gadania o urlopach sam bym gdzieś poleciał

No hotele są tam całkiem, całkiem.

-- 8 sty 2011, o 13:00 --

Marcin dzięki , bardzo chętnie sie czegoś dowiem, a powiedz mi , bo słyszałem że na niektórych wyspach o tej porze roku są dość duże wiatry (passaty), a chciałbym tego uniknąć. Wiesz coś na ten temat ? google za dużo nie mówi w tym temacie

Te wiatry dotyczą Fuerteventury, wyspa ma piękne plaże ale polecam raczej w cieplejszych miesiącach, gdyż zimą rzeczywiście ze względu na wiatry można czasem zmarznąć.

Oczywiście każda wyspa ma to do siebie (czy to Teneryfa czy Kreta czy Majorka), że wieje prawie zawsze lekki wiaterek, ale z reguły jest to zaleta.

Co od Lanzarote to zgadzam się z JJacek.

Jeśli zdecydujesz się na Teneryfę, to koniecznie trzeba wybrać południową stronę wyspy, gdyż na północy sporo więcej pada (jest również bardziej zielono w związku z tym).

Jeśli chodzi o południe to zdecydowanie Playa de Las Americas (bardziej rozrywkowa, sporo knajp i sklepów) lub Costa Adeje (luksusowo ale spokojniej, piękne choć małe plaże - polecam Playa del duque - lazurowa woda jak na karaibach)

Co do hoteli to trzeba by spojrzeć na ofertę TUI, ma w ofercie bardzo dobre choć drogie hotele sieci RIU. W Playa de LAs Americas mają świetny hotel Park Club Europe.

Na Gran Canarii zdecydowanie polecam miejscowość Meloneras, luksusowa, spokojna z łądną promenadą. Nie polecam Playa del Ingles, najstarsza miejscowść turystyczna na wyspie, tłoczno, brudno, słabe stare hotele, nic ciekawego. Raczej dla młodych, którzy chcą się wyszaleć na dyskotekach.

Co do hoteli to tu warto spojrzeć na ofertę Itaki i hotele sieci Lopesan. Godny uwagi jest zarówno Lopesan Costa Meloneras jak i nowy Baobab. Oba hotele są świetne.

-- 8 sty 2011, o 13:08 --

polecam Teneryfe lub Grand Canarie (bylem tam i zakochalem sie w tym miejscu) - ta druga z tego co pamietam ma wiecej piaszczystych plaz, na Teneryfie plaze sa "skalno-powulkaniczne" jesli mnie pamiec nie myli

Na Teneryfie rzeczywiśice są plaże wulkaniczne, natomiast wiele plaż ma nawieziony piasek z Sahary, tak więc nie można generalizować

lot z W-wy trwa z tego co pamietam trwa ok 4,5h zatem z Krakowa czy Katowic bedzie to pewnie ok 4h

Z Warszawy leci się między 5.10 a 5.50. Nie ma baty żeby było mniej niż 5h

Kanary to kolonia hiszpanska zatem bardzo cywilizowane miejsce - polecam :idea:

Ps.

Wczoraj widzialem oferte biura ITAKA i mieli kilka fajnych "last minute"...

Kanary należą do Hiszpanii, w związku z czym są w EU. Leci się na dowód, płaci w Euro itd.

Jest to jeden z najbardziej cywilizowanych kierunków. Wszytko jest na wysokim poziomie, odczuwalnie wyższym niż np. na greckich wyspach, nie wspominając o krajach arabskich