Skocz do zawartości

Cześć...


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

Mondeo TDCi, 5 osób + bagaże - trasa z Krakowa nad morze, średnie spalanie ~12l/100 km.

 

Owocu666 coś biedakowi musi dolegać. Mam mondeo MY04 z tym samym silnikiem i tylko w mieście i tylko mnie udało się raz zrobić coś około 8,5 (żona nigdy nie przekracza 8). Trasa 1200 km Warszawa-Brno-Warszawa na całej trasie średnia prędkość 114 km/h, spalanie 6,4 ładunek 3 dorosłe osoby+dziecko+trochę bagaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trasa 1200 km Warszawa-Brno-Warszawa na całej trasie średnia prędkość 114 km/h

 

Hm, to chyba jednak od kierowcy zależy. Nie wierzę, że auto na non-stop ładującej turbinie spali 5 l. A za Łodzią było tylko gorzej - wyprzedzanie korków (;)), wyprzedzanie innych. Nie uważam, że to 11, 12/100 to było dużo. Przy tym stylu jazdy - to normalne.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo w dieslach wlacza sie od ok. 2 tys wiec na trasie i tak caly czas pracuje, gdy wyprzedzasz to robisz to przewaznie i tak na 5 biegu. Nie sprzeczaj sie Owoc bo w tym przypadku to bledna droga. Miales kiedys diesla?..... To co napisal Kwiatek jest jak najbardziej prawdziwe a przy tym stylu jazdy co opisales jest poprostu- niemozliwe, nie ten silnik. Z tamtym Mondkiem musi cos byc nie tak, moze przepływka? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo w dieslach wlacza sie od ok. 2 tys wiec na trasie i tak caly czas pracuje, gdy wyprzedzasz to robisz to przewaznie i tak na 5 biegu.

 

Jadąc 110-120 na piątce, masz poniżej 2 tys. obr/min.

 

gdy wyprzedzasz to robisz to przewaznie i tak na 5 biegu.

 

A to dziwne, bo jadąc 70-80, a wyprzedzając osiągaliśmy 120-140, więc jeśli już, to na czwórce.

 

Nie sprzeczaj sie Owoc bo w tym przypadku to bledna droga.

 

Ale fakty mówią same za siebie - tym bardziej, że auto było po solidnym przeglądzie, gdzie sprawdzili silnik dokładnie. Wcześniej wymienione były (pompo?)wtryskiwacze, więc chcieliśmy mieć pewność, że nawet przy pełnym obciążeniu silnik będzie sprawny. Auto na gwarancji.

 

Miales kiedys diesla?.....

 

Nie miałeś, ale to Mondeo znam dokładnie - auto mojego przyjaciela.

 

przy tym stylu jazdy co opisales jest poprostu- niemozliwe, nie ten silnik.

 

O tym porozmawiaj z Piotrem.

 

Z tamtym Mondkiem musi cos byc nie tak, moze przepływka?

 

Pisałem chyba wyżej o przęglądzie (ech, ta skleroza) - to zerknij parę wersów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ten Mondek jest Piotra? To juz wiem co tak sie uczepil tego spalania ;)

Jadac 120 obroty sa wyraznie ponad 2tys. Oczywiscie,ze jadac 70-80 piatki nie wrzucasz ale jezeli nawet byl ten 4 bied to roznica jest i tak mala w spalaniu na tych biegach. Gdybyscie caly czas jezdzili na 1 i 2 po miescie to jeszcze bylbym w stanie uwierzyc... a 12 litrow na trasie do tego dwu litrowym dieslem przy tych predkosciach co opisales jest poprostu niemozliwe i to jakbys nie katowal auta. Wejdz na jakies forum Mondeo i powiedz ze tle pali klekot na trasie to przekonasz sie co ludzie odpisza...

2 forumowiczow, ktorzy posiadaja te auto napisali juz swoje wyrazne zdanie o tym silniku w danym aucie. Jeszcze Ci malo? ;)

 

Pozdro stary i nie guluj sie tak mocno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ten Mondek jest Piotra?

 

Nie.

 

Jadac 120 obroty sa wyraznie ponad 2tys.

 

120 - może, 110 raczej nie. Chyba, że obrotomierz w Mondeo przekłamuje, a zdaniem właściciela - tam się wszystko może dziać ("Ford gówno wort"...).

 

Jeszcze Ci malo?

 

Niektórzy piszą, że im Forester 2.0 XT pali 12, Mamusi pali 20.

 

Pozdro stary i nie guluj sie tak mocno :)

 

Myślałem, że jestem nowoczesny - a tu taka porażka... Co oznacza 'gulowanie się'?

 

P.S. Nie używam emotikon, od pewnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...