Jump to content

Zamulanie w czasie jazdy

DementorIRL

Recommended Posts

Witam!

Z wolnymi obrotami już sobie poradziłem ale nadal nie wiem co mogę zrobić z tym zamulaniem podczas jazdy :(

Na biegu jałowym wszystko chodzi ok, na obroty wkręca się normalnie aż do odcięcia ale problemy pojawiają się podczas jazdy.

Na zimnym i na rozgrzanym silniku przy obrotach 2000-2500RPM i 3500-4000RPM coś lekko zamula. Pedał cały czas w podłodze, silnik osiąga 2000RPM i czuć tak jakbym puścił pedał gazu do połowy, a jak już dojdzie do 2500RPM to ciągnie dobrze.

Ten sam problem pojawia się przy 3500RPM i zanika przy 4000RPM. Czujnik spalania stukowego wyczyszczony i dokręcony z odpowiednią siłą,przepustnica również czysta. Nie wyświetla mi żadnego "Checka", odpala normalnie(nie licząc słabego aku, który trzeba wymienić). Co jeszcze można sprawdzić?

i pamietaj że po takim resecie silnik może przez chwilę głupkowato chodzić, aż znajdzie najbardziej optymalne ustawienia,dobrze jest mu w tym pomuc,wystarczy na chwilę przytrzymać go na 4000 rpm,czasami trzeba to powturzyć dwa-trzy razy pozdrawiam

To jest 1997. Mam czarną puszkę z wężykami przy prawym reflektorze,a przy zbiorniczku płynu do spryskiwaczy mam małą puszkę z wężykami koloru złotego. To jest auto z kierownicą po prawej stronie.

To przy reflektorze z prawej to pochłaniacz par paliwa (czy jak to się tam mądrze nazywa). Filtr paliwa będziesz miał na lewym nadkolu czyli to do czego masz złote wężyki...

Fascynują mnie te złote kolory. Możesz wrzucić fotkę komory silnika?

Pod maską mam trochę brudno, bo jeszcze nie myłem silnika. To co jest na drugiej fotce to filtr paliwa? Jak sprawdzić czy jest czysty?

Po raz kolejny przepraszam za słabą jakość fotek ale nie jestem w stanie zrobić lepszych.

Tylko nie ściągaj z niego wężyków bezpośrednio po jeździe, bo może się źle skończyć (ciśnienie w układzie zasilania, gorący wydech). Najlepiej po dłuższym postoju albo po zastosowaniu procedury "pozbywania się" paliwa z service manuala.

Dzięki za rady :) Jutro będę wymieniał ten filtr i zobaczymy czy będzie lepiej. Macie jakieś linki na temat ustawiania rozrządu w imprezie 1.6GL 1997? Czeka mnie też zdejmowanie paska rozrządu i wymiana uszczelniaczy na wałkach rozrządu i na wale korbowym :(

GRAf ale doszedłeś jakoś co to było? Ja już nie mam pojęcia co sprawdzać.

nie osiagi byly slabe z zamulaniem jak i bez, wiec zapomnialem o temacie, pojezdzilem 1.5 roku bezawaryjnie i kupilem inne auto

W 1.6 GL z 1997roku nie było chyba hydraulicznych(chyba). Na zimnym silniku słychać ale to bardzo cicho, że zawory pukają. Jak się rozgrzeje to ten dźwięk zanika.

-- Śr sty 12, 2011 6:19 pm --

Macie może jakiegoś manuala z opisem napraw 1.6 GL?