Skocz do zawartości

Padła wycieraczka tylnej szyby


SZELMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem. Doczytałem już na forum. Nie mogłem tylko zdjąć plastikowego kapturka. Teraz już puścił i dostałem się do śrubki, którą odkręciłem. Popsikałem i czekam na odpuszczenie ramienia od osi. Zamierzam rozebrać całość i zrobić porządnie a nie tylko uruchomić na chwilę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mi też raz się tylna wycieraczka zatrzymała, ale zatarł się tylko mechanizm, silniczek byl ok, rozebrałem wyczyściłem - szczególnie to co wystaje za karoserie - było tam dużo rdzy i służyło przez kolejne lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dość prosto można sobie z tym poradzić samemu. O dziwo, silniczek mi się nie spalił, mimo że wycieraczka już całkiem stanęła. Poniżej link z fotkami mojej naprawy:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/74403-naprawa-tylnej-wycieraczki-forester-i-inne-pewnie-te%C5%BC-foto/#entry2100649

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżając temat  :) własnie naprawiłem wycieraczkę, która była mocno zastana :) troche wd-40 i duzo smaru i mechanizm dziala jak nowy :) przy okazji rozbierania okalało się ze poprzedni właściciel ukręcił śrubę mocującą wycieraczkę i trzymała sie na tej samej rdzy, która zatrzymała mechanizm. Trzeba było się troszkę pobawić i powiększyć otwór w ramieniu wycieraczki a trzpień troszkę nagwintować - także dodatkowe atrakcje :P silniczek śmiga bez zarzutu :)

 

Zadanie na dzis wykonane :D  dzięki za rady opisane w tym wątku - znacznie przyśpieszyły prace :D

Edytowane przez szywoj011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dość prosto można sobie z tym poradzić samemu. O dziwo, silniczek mi się nie spalił, mimo że wycieraczka już całkiem stanęła. Poniżej link z fotkami mojej naprawy:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/74403-naprawa-tylnej-wycieraczki-forester-i-inne-pewnie-te%C5%BC-foto/#entry2100649

dokładnie to samo zrobiłem, czas pracy 20min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat.

W moim forku, niestety nawet po rozebraniu, przesmarowaniu itp nie pomogło, ponieważ doszło do jakiegoś dziwnego zwarcia  i te miedziane ścieżki delikatnie mówiąc przysmażyły się... Z tego co już zdążyłem zauważyć chyba cały mechanizm muszę wymienić...

W tym momencie mam do Was forumowiczów pytanie...

Gdzie taki element mogę znaleźć??

Czy ktoś posiada wiedzę na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...