Jump to content

Padła wycieraczka tylnej szyby

SZELMAN

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc w moim forku 01 padła wycieraczka na tylnej szybie czy ktoś dysponuje jakąś instrukcją(pdf) jak się zabrać do naprawy i jaki tam jest potrzebny silniczek(zamiennik) bo myśle że on jest winowajcą.

Jesteś pewien, że to silnik, a nie na przykład bezpiecznik. Może też silnik działa tylko osadzenie ramienia wycieraczki się na wieloklinie wyrobiło (np. nakrętka się poluzowała). Najpierw to bym sprawdził - chyba, że już sprawdzałeś :).

Padł na amen ? U mnie wycieraczka sama nie chciała ruszyć, trzeba było ją włączyć i ręką pomagać. A okazało się że wystarczy rozebrać, oczyścić, nasmarować i zapiernicza jak nówka

No nieee, panowieeeee, pióro do wycieraczki można kupić byle gdzie. Za 8 zł, albo za 50, jakie kto chce.

Ja sobie kupiłem 2 cm dłuższe, bo chciałem żeby mi szerszy obszar zbierało.

Czasem zdarza się, że ramię nie za bardzo pasuje w kwestii wygięcia, ale co stoi na przeszkodzie, żeby je lekko podgiąć.

Do tylniej wycieraczki w forku? :shock:

Nie sądzę! Byłem w trzech sklepach. O piórze nie było mowy w ogóle jest kompletnie inne mocowanie, a sama gumka nie pasuje żadna! Wszystkie latają w prowadnicach...

Nie kupowałem swojej wg. modelu auta, tylko wg. rozmiaru. Fakt, trochę walki z mocowaniem było, ale w końcu znalazłem jego właściwe ułożenie i wszystko hula jak należy.

Sklep pewnej sieci ogólnopolskiej prowadzącej spore sklepy i serwisy.

Podepnę się pod temat :)

W Foresterze 00' padł nam silniczek od tylnej wycieraczki, dużo nie kombinując zamówiłem na Allegro sprawną używkę, ale od modelu 99' będąc przekonanym o tym, że to to samo :mrgreen:

Przy okazji wymiany olejów, filtrów itd. w serwisie poprosiliśmy o wymianę silniczka.

No i teraz tak to wygląda :mrgreen::

2efrqsx.jpg

Wcześniej "leżała" poziomo a nie tak pod kątem, pewnie spowodowane jest to jakimś innym mocowaniem czy czymś - zmieniliśmy tylko silniczek a całe ramię i pióro wycieraczki zostało.

Macie jakąś receptę na to?

Pozdr.

wygląda na to że masz silnik wycieraczki z anglika - działa w drugą stronę więc musieli tak założyć, zeby wycierala szybe. Poszukaj ramienia wycieraczki z angola zeby ladnie wygladalo, bedzie pracowac z lewej na prawa i poziomo bedzie lezala po lewej stronie - mocowanie silniczka 98-02 jest identyczne w klapie. Ale angliki/japonczyki - jak napisalem pracuja w druga strone.

Dzięki siekla, masz niewidocznego pomuka :D

Masz może jakiś namiar, gdzie dostanę ramię wycieraczki z angola?

Swoją drogą trochę chamstwo, że w aukcji o tym nie wspomnieli, zaraz napiszę im maila :evil:

Dzięki siekla, masz niewidocznego pomuka :D

Masz może jakiś namiar, gdzie dostanę ramię wycieraczki z angola?

Swoją drogą trochę chamstwo, że w aukcji o tym nie wspomnieli, zaraz napiszę im maila :evil:

poszukam w gratach - napisz mi na pw gdzie kupowales

No nieee, panowieeeee, pióro do wycieraczki można kupić byle gdzie. Za 8 zł, albo za 50, jakie kto chce.

Ja sobie kupiłem 2 cm dłuższe, bo chciałem żeby mi szerszy obszar zbierało.

Czasem zdarza się, że ramię nie za bardzo pasuje w kwestii wygięcia, ale co stoi na przeszkodzie, żeby je lekko podgiąć.

suberet ciężko się plastikowe ramie i pióro podgina :mrgreen: . Też mi słabo zbierała i wystarczyła wymiana pióra, ale kupiłem oryginał. Wcześniej kombinowałem z samą gumą i była porażka.

Pozdrawiam

Kania

wygląda na to że masz silnik wycieraczki z anglika - działa w drugą stronę więc musieli tak założyć, zeby wycierala szybe. Poszukaj ramienia wycieraczki z angola zeby ladnie wygladalo, bedzie pracowac z lewej na prawa i poziomo bedzie lezala po lewej stronie - mocowanie silniczka 98-02 jest identyczne w klapie. Ale angliki/japonczyki - jak napisalem pracuja w druga strone.

A z ciekawości, może akurat zmiana biegunów przy silniku by pomogła by kręcił się w drugą stronę?

A z ciekawości, może akurat zmiana biegunów przy silniku by pomogła by kręcił się w drugą stronę?

to akurat da się zrobić - ale trzeba umieć - nawet w ASO im się nie chciało :twisted::mrgreen:

Wow, ale pomysłowość! :shock: :D

Wymiana nie była w ASO - teraz tylko kwestia czy lepiej kupić ramię za 40zł i samemu wymienić czy znowu jechać do serwisu :mrgreen:

Chyba jednak wymienię ramię, ale dzięki za cenną informację!

Wow, ale pomysłowość! :shock: :D

Wymiana nie była w ASO - teraz tylko kwestia czy lepiej kupić ramię za 40zł i samemu wymienić czy znowu jechać do serwisu :mrgreen:

Chyba jednak wymienię ramię, ale dzięki za cenną informację!

myslalem ze piszac serwis masz na mysli ASO

Nie - na mniejsze usterki/wymiany oddajemy Forestera do serwisu specjalizującego się Subaru, ale nie ASO :)

Mają małego minusa za to, że nie wpadli na możliwość zmiany biegunów :mrgreen:

Pozdr.

Prościej/Taniej zamienić chyba bieguny na wtyczce niż kombinować z nowym ramieniem. Myslicie, że Subaru produkuje/zamawia dwa rodzaje silników, czy taniej im zmienić tylko wtyczkę we wiązce, która i tak musi być inna dla RHD.