Skocz do zawartości

Padła wycieraczka tylnej szyby


SZELMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewien, że to silnik, a nie na przykład bezpiecznik. Może też silnik działa tylko osadzenie ramienia wycieraczki się na wieloklinie wyrobiło (np. nakrętka się poluzowała). Najpierw to bym sprawdził - chyba, że już sprawdzałeś :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieee, panowieeeee, pióro do wycieraczki można kupić byle gdzie. Za 8 zł, albo za 50, jakie kto chce.

Ja sobie kupiłem 2 cm dłuższe, bo chciałem żeby mi szerszy obszar zbierało.

Czasem zdarza się, że ramię nie za bardzo pasuje w kwestii wygięcia, ale co stoi na przeszkodzie, żeby je lekko podgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem swojej wg. modelu auta, tylko wg. rozmiaru. Fakt, trochę walki z mocowaniem było, ale w końcu znalazłem jego właściwe ułożenie i wszystko hula jak należy.

Sklep pewnej sieci ogólnopolskiej prowadzącej spore sklepy i serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :)

 

W Foresterze 00' padł nam silniczek od tylnej wycieraczki, dużo nie kombinując zamówiłem na Allegro sprawną używkę, ale od modelu 99' będąc przekonanym o tym, że to to samo :mrgreen:

Przy okazji wymiany olejów, filtrów itd. w serwisie poprosiliśmy o wymianę silniczka.

 

No i teraz tak to wygląda :mrgreen::

2efrqsx.jpg

 

Wcześniej "leżała" poziomo a nie tak pod kątem, pewnie spowodowane jest to jakimś innym mocowaniem czy czymś - zmieniliśmy tylko silniczek a całe ramię i pióro wycieraczki zostało.

 

Macie jakąś receptę na to?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że masz silnik wycieraczki z anglika - działa w drugą stronę więc musieli tak założyć, zeby wycierala szybe. Poszukaj ramienia wycieraczki z angola zeby ladnie wygladalo, bedzie pracowac z lewej na prawa i poziomo bedzie lezala po lewej stronie - mocowanie silniczka 98-02 jest identyczne w klapie. Ale angliki/japonczyki - jak napisalem pracuja w druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki siekla, masz niewidocznego pomuka :D

Masz może jakiś namiar, gdzie dostanę ramię wycieraczki z angola?

 

Swoją drogą trochę chamstwo, że w aukcji o tym nie wspomnieli, zaraz napiszę im maila :evil:

 

poszukam w gratach - napisz mi na pw gdzie kupowales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieee, panowieeeee, pióro do wycieraczki można kupić byle gdzie. Za 8 zł, albo za 50, jakie kto chce.

Ja sobie kupiłem 2 cm dłuższe, bo chciałem żeby mi szerszy obszar zbierało.

Czasem zdarza się, że ramię nie za bardzo pasuje w kwestii wygięcia, ale co stoi na przeszkodzie, żeby je lekko podgiąć.

 

suberet ciężko się plastikowe ramie i pióro podgina :mrgreen: . Też mi słabo zbierała i wystarczyła wymiana pióra, ale kupiłem oryginał. Wcześniej kombinowałem z samą gumą i była porażka.

 

Pozdrawiam

Kania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że masz silnik wycieraczki z anglika - działa w drugą stronę więc musieli tak założyć, zeby wycierala szybe. Poszukaj ramienia wycieraczki z angola zeby ladnie wygladalo, bedzie pracowac z lewej na prawa i poziomo bedzie lezala po lewej stronie - mocowanie silniczka 98-02 jest identyczne w klapie. Ale angliki/japonczyki - jak napisalem pracuja w druga strone.

A z ciekawości, może akurat zmiana biegunów przy silniku by pomogła by kręcił się w drugą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że masz silnik wycieraczki z anglika - działa w drugą stronę więc musieli tak założyć, zeby wycierala szybe. Poszukaj ramienia wycieraczki z angola zeby ladnie wygladalo, bedzie pracowac z lewej na prawa i poziomo bedzie lezala po lewej stronie - mocowanie silniczka 98-02 jest identyczne w klapie. Ale angliki/japonczyki - jak napisalem pracuja w druga strone.

A z ciekawości, może akurat zmiana biegunów przy silniku by pomogła by kręcił się w drugą stronę?

to akurat da się zrobić - ale trzeba umieć - nawet w ASO im się nie chciało :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale pomysłowość! :shock: :D

 

Wymiana nie była w ASO - teraz tylko kwestia czy lepiej kupić ramię za 40zł i samemu wymienić czy znowu jechać do serwisu :mrgreen:

Chyba jednak wymienię ramię, ale dzięki za cenną informację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale pomysłowość! :shock: :D

 

Wymiana nie była w ASO - teraz tylko kwestia czy lepiej kupić ramię za 40zł i samemu wymienić czy znowu jechać do serwisu :mrgreen:

Chyba jednak wymienię ramię, ale dzięki za cenną informację!

myslalem ze piszac serwis masz na mysli ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...