Skocz do zawartości

Jakie opony bieżnikowane na zimowe pojeżdzawki?


Pitek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję pojechać sobie Olsztyn->Gdynia->Olsztyn. Zimą ale po suchym. Przy prędkościach cywilizowanych (ok. 120km/h) nie miałem żadnych negatywnych uwag (bieżnik się co prawda nieco ugina przy inicjowaniu skrętu - bardziej niż w cywilnym Dunlopie WS 3D w tym samym rozmiarze, ale to jednak inna kategoria gumy). W przeciwieństwie do moich "szutrowych zimówek" ;-) z olsztyńskiego Gał-Gumu (ten sam rozmiar, ten sam bieżnik), których najgorszemu wrogowi do cywilnej jazdy bym nie polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam markguma hk4, dobra guma i tym lepsza cena :mrgreen:

Od razu mówię że nie jeździłem na profilach, ale pewnie mają tego samego dostawcę bieżnika, użytego do nalewki. więc jak juz ktoś szybciej - mówił docyduje cena. Wiem z doświadczenia że jak w markgumie zamówi się 4 opony to wysyłkę robią gratis.

Ważne by guma była miękka i jak najwęższa a co do bieżnika to im bardziej agresywny, tym mniej się zapycha śniegiem , a co za tym idzie - lepiej trzyma, lecz jest tego minus, bo trochę huczą już przy 100km/h ale myślę że to nie problem skoro mają być do subaru :mrgreen: - wszystko zależy gdzie je będziesz użytkował (wiadomo że jedna opona będzie lepsza do centrum jakiegoś miasta, natomiast druga na głęboko zaśnieżoną górską drogę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując opony bieżnikowane, jest się albo świadomym użytkownikiem, albo osobą, która po prostu chce zaoszczędzić kasę. Opony takie najczęściej są z miękkiej mieszanki i na sprawdzonym bieżniku, dzięki czemu sa niemal nie do pobicia na śniegu. Niestety, na mokrym asfalcie dają najczęściej ciała, a nawet na suchym prowadzą się specyficznie poprzez miękką gumę i wysoki bieżnik. Ale z drugiej strony takie są właśnie wady tanich opon zimowych (bardzo podobnie w testach wypada Dębica)...

Ja mieszkam w górach i do polatania serpentynami w śniegu i wykopania są idealne. A że w trasy jeżdżę zima sporadycznie... zaakceptowałem ich wady ciesząc się z zalet.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Profil jest godny polecenia kilka lat śmigałem na nich tylko jest jedno ale podrożały, mamy kilka aut w domu i wszystki lataja na nalefonach i nic się nie stało. Zasłyszany tylko jeden przypadek od kolegi gdzie opona mu się wybuliła w alfie 166, uznali mu gwarancje, ale to mogła być wina jego znając jego podejscie do jazdy. :)

Na ciepłym asfalcie nalewka jest głośna i nie dokonca stabilna, ale na sniegu wymiata.

 

Ja na ta długo wyczekiwaną zimę zarzucam to

http://allegro.pl/zimowe-opony-bieznikowane-205-55r16-205-55-16-nm4-i3654074119.html

 

Wole tanią nową nalewkę niż używanego jakiegoś kartoflaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem nie dawno z kolega w firmie która bieżnikuje opony od X lat na śląsku i takie jakie aktualnie mają kryteria w wyborze karkasu pod bieżnikowanie to nas z butów wyrwało. Z około 50 zużytych opon jakie mieliśmy na busie pan wybrał 8 szt :) a wcale nie wieźliśmy syfów a na nie których można by było spokojnie pośmigać jeszcze kilka sezonów Zostały odrzucone nawet 4letnie Pirelli w całkiem dobrej formie

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszła kolej i na mnie:)

 

Co do zakupu opon bieżnikowanych jestem już przekonany. Aktualnie mam zimówki na aucie, na których jeżdżę na codzień ale chciałbym drugi komplet na wypady w śnieg (jest połowa grudnia i za oknem nic białego jak na razie :/ ale nadzieję trzeba mieć:) ). Zastanwiam się nad 3 opcjami:

 

1. Markgum MHK4 (120zł)

2. Profil Alpiner (135zł)

3. Profil Winter Extrema (135zł)

 

Bieżnik w poz. 1 i 2 jest chyba identyczny więc czy jest różnica gdzie indziej w zależności od producenta??

 

Zastanaiwam się też nad rozmiarem. Na pewno będą to 15" ale teraz muszę wybrać 185/195? oraz 60/65? Wiem, że co bym, nie wybrał to będą to balony;)

 

Zorientowanych proszę o podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

Znam ta oponę od 7lat maiłem ją jeszcze na Audi 80 3sezony na Forku przejeździłem na niej aktualnie 3seony i znowu ją kupuję bo nie za bardzo widzę konkurencje nawet w oponach Firmowych Hiper Super Śniegowych.

Nadal ten produkt.

Użytkuje drugi sezon w 17" i naprawde daje radę.

Zimowe Kielce zaliczone na + , super współpracowała na śniegu z ciśnieniem 0,6 atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...