Jump to content

Zimowa szkoła jazdy dla żony . Jak to zorganizowac ? :)

Radek

Recommended Posts

Hej,

Z racji pewnych zmian w domowym parku maszyn, moja zonka bedzie teraz jezdzila "moim" Subaru.

Korzystajac z zimowej aury chciałbym dla niej wykupic/zorganizowac zimowa szkole jazdy Subaru.

Czy wiecie kto robi takie szkoły albo gdzie to można zrealizowac ?

Może lepiej jak zbiore kilka żon moich znajomych i zrobić wtedy szkolenie grupowe :oops:

Macie jakies pomysly ? Miejsce Warszawa lub okolice.

prosty przykład - Celica - Club organizuje czasem szkolenia na torze w Wyrazowie (koło Częstochowy, może nie jest to W-wa lub okolice, ale dobre miejsce), tor żadna rewelacja, bo mały, ciasny i żadne duże prędkości tam nie panują, ale to chyba nie o to chodzi ;-) główną zaletą tego toru jest cena - 800zł/dzień podczas weekendu i 600zł/dzień w dni robocze. Pozostaje kwestia instruktora - ale może sam mógłbyś żonę podszkolić... ? :-)

pozostaje jeszcze Ułęż ale nie znam szczegółów kto i jak tam organizuje... Waszka?

RedSun, niestety ale Wyrazów się nie nadaje gdyż ponieważ właściciel, lub ktoś kto go udaje nie jest zbyt ogarniętym człowiekiem i nie dba zupełnie o tor. Niestety ale na torze nie ma szlabanu i generalnie każdy upala tam kiedy chce, a potem ja mam płacić za wynajem 800zł ?? Podziękowaliśmy ładnie i przenieśliśmy się na lotnisko Rudniki organizowane przez chłopaków z Częstochowy. Zdecydowanie na korzyść.

A Waszka to bardziej Kielce, ale on zdaje się teraz pracuje w jakiejś firmie organizującej szkolenia :) Fitnes też robi treningi na Kielcach, ale nie wiem czy to dobre miejsce do nauki jazdy zimowej. Myślę, że najlepszym wyborem byłoby szkolenie z SJS'u.

Dziekuje za informacje. Faktycznie SJS jest w Kielcach, mozna tez przyjechac własnym autem, a wlasnie na tym mi zalezy.

Aby zonka dobrze opanowala wlasnie jazde GT'kiem, bo to zupelnie inna jazda niz poprzednim, tez mocnym, ale autem FWD.

Zona juz w czyms takim uczestniczyla wlasnie zima na lotnisku w Ostrowii Mazowieckiej , jednak byly to auta FWD

Nic na lotnisku w Warszawie na Bemowie nie ma organizowanego ? Jest tam jakas szkola bezpiecznej jazdy i plyta poslizgowa ?

Sam mógłbym tez na pewno. Ale wole jednak zorganizowac to profesjonalnie, teoria, odpowiedni tor/plac, instruktor itp. :)

oj tam:D dawaj żone do nowego miasta, pojezdzij z nia caly dzien na prawym i sam naucz. i tak zonka pewnie nie bedzie latala bokami miedzy tesco a domem :twisted::twisted::twisted:

16 stycznia nowe miasto nad pilica - bedzie bardzo duzo kierowco na pewno ktos pomoze! wpisowe 250 zł + swoje auto i caly dzien po lotnisku

Dziekuje. To tez dobry pomysl.

Ale mamy kilkumiesiecznego synka, wiec dluzsza calodniowa wycieczka na chwile obecna jest niemozliwa.

Najwyzej sam przyjade :) Podaj wiecej info. Ile samochodow ? Czy jest to jakos zorganizowane czy wszyscy jezdza na hurra ?

-- 3 sty 2011, o 18:41 --

Jutro dzwonie !

Mozesz tez wyslac ja do czwartka do Uleza. Moja dziewczyna byla swoim Clio 1.2 i przyjemnie jej sie jezdzilo, wielu uwag wysluchala, ale pomimo staran okazalo sie, ze wyeliminowac wszystkie bledy nie jest latwo i potrzeba czasem z 5 pojezdzawek :P

Ogolnie to zalezy, jak nie chcesz jakiegos indywidualnego szkolenia itp, to ja bym wybral sie np. do nowego miasta, gdzie jest bezpiecznie (nie dla zderzaka :P - ale to wszedzie tak jest w zimie) a i zawsze ktos ogarniety z checia pomoze z prawego a i jest calkiem niedaleko i tanio w miare (ten punkt akurat mnie najbardziej interesuje :) )

RedSun, niestety ale Wyrazów się nie nadaje gdyż ponieważ właściciel, lub ktoś kto go udaje nie jest zbyt ogarniętym człowiekiem i nie dba zupełnie o tor. Niestety ale na torze nie ma szlabanu i generalnie każdy upala tam kiedy chce, a potem ja mam płacić za wynajem 800zł ??

nie do końca tak... fakt że w tym roku szlaban zniknął, ale my to robimy w ten sposób, że z kluczem do kół w jednym ręku i zezwoleniem na korzystanie z toru w drugim takich delikwentów po prostu odsyłamy :) do tej pory skuteczne, przez 4 szkolenia mieliśmy jednego oporowego człowieka na jakimś Kawasaku ale zmienił zdanie po kilku minutach negocjacji :)

nie jest to uciążliwe nawet, jak widzą ludzie że ktoś to wynajął to zazwyczaj dają sobie spokój, albo wjeżdżają i zaraz się zmywają.