Jump to content

Legacy MY2008 2.0D jakie felgi 16'' ?

piotrr

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zmianą opon na zimę na rozmiar 205/55R16

Szukam w związku z tym felg 16'' - do legacy MY08 diesel

Wyszukiwarki internetowe w sklepach nie dają jednoznacznej odpowiedzi czy oferowane felgi

będą pasowały do tego modelu. Może ktoś sprawdził w praktyce taką zamianę.

Będę wdzięczny za konkretne sugestie modelu felg

Sprawdzone to np. Enzo H - 16", 5 x 100 z offsetem 48. Kolega ma takie w swoim Legacy MY08 2.0D, ja w swoim turbo mam ten sam model, ale wersja 15" :) Felga tania, więc w zimie nie będziesz płakał jak gdzieś uszkodzisz. Na alledrogo możesz jeszcze zakupić sobie naklejki z logo Subaru w miejsce fabrycznych 8)

Witam

Zastanawiam się nad zmianą opon na zimę na rozmiar 205/55R16

Szukam w związku z tym felg 16'' - do legacy MY08 diesel

Wg producenta powinny być to felgi o następujących parametrach:

Rozmiar = 6.5JJx16

Rozstaw śrub = 5x100

ET = 55

CH = 56

Tak jak pisze aflinta felgi z ET = 48 także będą pasować.

Tak poza tym, zakupiłbym jednak stalowe zamiast aluminiowych. Aluminiowe, oryginalne Subarowskie (Enkei) 16'', po dwóch zimach (20 kkm) musiałem odnawiać i malować :( Dodam, że w lecie jeżdżę na 17''.

W każdym razie, kupić 16'' warto, komfort wzrasta zdecydowanie.

• Upvote 1

Tak jak pisze aflinta felgi z ET = 48 także będą pasować.

Potwierdzam. W ubiegłym sezonie felgi z takim ET dedykowane do Legacy były nawet sprzedawane w ASO. Model Anzio Drift - bardzo nie polecam. Strasznie miękkie były. Ja je oddałem za psie pieniądze i kupiłem używane oryginalne falgi. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Zaliczyłem już kilka dziur i felgi się trzymają. Mam nadzieję, że są co najmniej tak samo wytrzymałe, jak oryginalne 17". Do drugiego auta też kupię na przyszły sezon używane oryginały. Niestety jakość tych tańszych felg aluminiowych często pozostawia dużo do życzenia.

piotrr rozejrzyj się na rynku wtórnym - czasami można nabyć komplet fajnych oryginalnych używek za naprawdę dobre pieniądze (taniej niż nowe nieoryginalne).

Tak poza tym, zakupiłbym jednak stalowe zamiast aluminiowych. Aluminiowe, oryginalne Subarowskie (Enkei) 16'', po dwóch zimach (20 kkm) musiałem odnawiać i malować :( Dodam, że w lecie jeżdżę na 17''.

W każdym razie, kupić 16'' warto, komfort wzrasta zdecydowanie.

Jeśli o stalowe chodzi, to masz do wyboru:

- oryginalne od forka, z offsetem 48mm

- nieoryginalne (np. KFZ) z offsetem 55mm

Do pierwszych dopasujesz dekielek (zakrywający śrubę piasty), do drugich nie. Choć widziałem raz "rzeźbę" pt. KFZ + dekielki od forestera. Jeśli nie masz ochoty na takie zabawy, pozostaje spray miedziowy (też daje radę).

Pozdr.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi

- Enzo H znam mam je w drugim, mniejszym aucie od 5-ciu lat /r.14''/

- Anzio Drift w rozmiarze 17 dostałem z subarakiem jako zestaw nr 2 koła/opony

nad zmianą zastanawiam się ponieważ na boku opony /Goodyear Performance/ wyskoczył mały bąbel -

na pozytywną reklamację małe szanse - więc jeśli mam zmieniać to cały komplet.

a przy zmianie na 205/55R16 łącznie z nowymi felgami cena może być zbliżona a i komfort jazdy pewnie większy

Aluminiowe, oryginalne Subarowskie (Enkei) 16'', po dwóch zimach (20 kkm) musiałem odnawiać i malować

U mnie to samo na 17" - 3 zimy i renowacja :/ Zaczelo zzerac lakier od srodka felgi.

T.

piotrr, trzecią zimę jeżdżę na 205x55xR16, felgi rapid red tower, <a  href=http://img403.imageshack.us/img403/791/productgq.th.jpg' alt='productgq.th.jpg'>

Uploaded with ImageShack.us[/img]

całkiem przyjemnie sie prezentuje na srebrnym aucie

Co prawda ET 45, ale z powodzeniem felgi te były (są) sprzedawane przez dealerów Subaru.

Sprawdzone to np. Enzo H - 16", 5 x 100 z offsetem 48. Kolega ma takie w swoim Legacy MY08 2.0D, ja w swoim turbo mam ten sam model, ale wersja 15" :) Felga tania, więc w zimie nie będziesz płakał jak gdzieś uszkodzisz. Na alledrogo możesz jeszcze zakupić sobie naklejki z logo Subaru w miejsce fabrycznych 8)

Też mam takie. Dziadostwo trochę, lakier zaczyna puchnąć po dwóch zimach (na razie od wewnątrz), ale za te pieniądze trudno oczekiwać czegoś lepszego. Za 100 od sztuki zrobisz po 3 latach renowację i powinno wytrzymać może nawet ze 4 lata. Gorzej z nakrętkami, bo te rdzewieją już po jednej zimie.

Na zimę stanowczo polecam, tym bardziej, że 17-tki opony zimowe dobrej jakości to spory wydatek. Za podobną kwotę kupisz komplet felg i opon 16". Stres też mniejszy na dziurach, których pod śniegiem nie widać. Ja miałem prostszą decyzję, bo po skradzionym samochodzie zostały mi roczne zimowe Micheliny w odpowiednim rozmiarze.

:shock: Za renowację tych badziewnych anzio w Poznaniu chcieli po 300 zł za szt. (prostowanie i lakierowanie).

:o Toz to nowy komplet mozna za taka kase kupic... Moze to prostowanie takie drogie? 200zl/komplet uwazam za odpowiednia cene :D

Za 2-3 lata bede wiedzial cos o trwalosci, ale "smrod" sie za firma nie ciagnie, a dzialaja juz jakis czas.

T.