Jump to content

poszukuję dobrego urzadzenia wielofunkcyjnego do biura

siekla

Recommended Posts

Hello,

Moze ktos z Was jest obyty w temacie. Poszukuję do nowego biura urządzenia wielofunkcyjnego. W biurze drukujemy i xerujemy sporo /pozwy, pisma itp/, teraz dojdzie dodatkowo dużo skanowania

informatyk zaproponował HP M3027x MFP(CB417A)

technik zaproponował SHARP MX-M200D RN

urządzenie musi umieć kopiować, skanować /za naciśnięciem przycisku skan + zapis/, drukować, być w miarę tanie w eksploatacji

Wydruk 1000 stron w hp to 48 pln netto przy sharpie 15 pln netto

jakies sugestie ?

kup sobie ksero z kartą sieciową

będziesz miał drukarkę A3, ksero, skaner itp

wydruki tanie jak barszcz z uszkami

ja w firmie mam urządzenia firmy develop super rozwiązanie

jeden toner starcza na jakieś 30 000 stron a kosztuje coś około 90 zł

Powiem Ci tak - po doświadczeniach z HP w ciągu ostatnich kilku miesięcy stwierdzam, że nie ma sensu kupować nowych urządzeń. Psują się(nie tylko u mnie), a podejście HP do gwarancji jest karygodne ! Obecnie mam Lexmarka i chodzi OK, ale do biura szukaj wspomnianych firm takich jak Xerox, Konica-Minolta i Ricoh.

Ja korzystam z HPków. Kilka miesięcy temu coś mnie podkusiło i kupiłem Samsunga. Toner malutki (nawet large) i tylko oryginał :evil: . Kupiłem podróbki, nietety nie chodziły. Sprzedawca przeprosił i przyznał, że niestety mogą nie działać. Chyba zdecyduję się na przeróbkę urządzenia, co pozwoli mi napełniać tonery, ale taka operacja wiąże się z utratą gwarancji.

Wczoraj zakupiłem Brother MFC-6490CW. Jeszcze nie doszła do mnie ale z opinii było to całkiem spoko urządzenie, bezprzewodowe, posiadające wszystko w jednym no i A3. Mam też laserówkę HP do druków A4 ale na razie zamierzam ostro poeksploatować Brothera. Zobaczymy :)

Teraz zobaczyłem, że szukasz czegoś większego :)