Jump to content

Gdzie znajduje się przepływomierz

DementorIRL

Recommended Posts

Witam! Czy moglibyście podpowiedzieć mi gdzie znajduje się przepływomierz powietrza w mojej imprezie? Mam mały problem z obrotami i z "muleniem" podczas jazdy. Najczęściej "muli" od 2000rpm do 2500rpm i pomiędzy 3500rpm, a 4000rpm.

Po rozgrzaniu silnika obroty na biegu jałowym spadają do około 450-500rpm. Na zimnym silniku jest ok około 750rpm.

Przyjrzyj się uważnie na wyskalowanie obrotomierza na początku jak jest ciepły i wskazówka znajduje się trzy kreski poniżej 1000 to znaczy, że jest 700 obr. czyli w normie :wink: Natomiast mulenie wygląda bardziej na czujnik spalania stukowego

Przepraszam za jakość zdjęć ale chwilowo nie mogę zrobić fotek w lepszej jakości. Może na tych zdjęciach zauważycie przepływomierz. Wrzuciłem też fotkę obrotomierza. Ile obrotów według Was on pokazuje? Czy możecie mi opisać co to za części widać na zdjęciu i do czego one są?

Dzięki! :)

to po lewej z szarą wtyczką to "czujnik położenia przepustnicy",to po prawej z czerwona wtyczką to "silniczek krokowy",na "innym" forum opisywałem ci co powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności,pozatym cewka wygląda na mocno zabrudzoną więc sprawdził bym styki na śrubach mocujących,twoje subaru niema przepływomierza,jeśli byś się wybrał po nowym roku do kilkenny do dałbym ci "nową" kompletną przepustnicę wraz z czujnikami do twojego modelu,aha tego czarnego po lewej stronie lepiej nie odkręcaj bo trzeba potem to wyregulować,tyle,pozdro

U mnie obroty bujają się pomiędzy pierwszą kreską powyżej zera,a drugą więc chyba jest ok. Sorry za te głupie pytania ale do czego służy te czarne pokrętło na silniczku krokowym? I do czego jest to czarne "coś" którego odkręcanie odradził mi lucza?