Skocz do zawartości

Bardzo ekonomiczne Subaru WRX !


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem ostatnio pomiary

 

Trasa 300 Km, średnia 100Km/h

 

Wyszło 11,6 Litra na 100Km

 

Kto pobije 22 Konie na spalony litr !

 

Fiat 126p 5 KM na 1 L

 

Laguna II 2,0 ok 15 KM na 1 L

 

Po prostu marnotrawstwo cennego paliwa :!: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku rozumiem Twoją radość spowodowaną ekonomicznością WRX, ale tu -> http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 już był poruszany temat spalania WRX'a :wink:

 

pzdr

 

Tu jest podejście z innej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, to brawa dla Intakwrx. Jest jedna z niewielu osob na forum, ktora jest zadowolona ze swojego Subaru. Jego WRX nie dosc ze jest szybki, to jeszcze malo pali :D

Hi Hi celna uwaga.

Intak wycina Mki i takie tam inne a spalanie jak by miał 1.6 bez turbo :wink:

Wiadomo, że to co podał to trasa a ciekawe ile zjada na tym lotnisku?

Ja stawiam x2 może nawet z przecinkiem.

 

Wiem po moim GTku bo w cyklu mieszanym trasa/miast doszedłem na pełnym baku do przebiegu 500 z małym hakiem a licznik troche przekłamuje bo koła mają większy obwód niż seria.

I nie było to wolno na tle innych ale w prównaniu z wcześniejszą moją jazdą to zamulanie. :oops::lol:

Może wtedy źle się czułem albo cus bo wyniku juz nie udało się powtórzyć nawet na samej tylko trasie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi kropel nie liczą... Nie mam pojęcia ile moja subarka pali... Rambo zrobiłem (niemcy/francja) na autostradzie 680km na pełnym baku... Dało mi to spalanie jakieś 5,8 l w silniku 1,6 74KM... Z trzema osobami i PEEEŁNYM bagażem... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz rekordy podawalem... ale byla to niska 10... :twisted:

 

ja w jezdzie mieszanej przewaznie robie okolo 480km, rekord na autostradzie do niedawna bylo 545km a ostatnio zostal pobity i jest okolo 596 - 600 ( ale to za sprawa Access Portu i Economy mode jaki on ma) to takie niskie 10 to tez chyba po modach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie fajnie w tych WRXach... U mnie cholera w mieście poniżej 17 zejść nie chce - marne 17 chabet z litra wyżywionych.

 

Ale przyznać muszę, że ostatnio mnie zaskoczył; dystans 40 km, 110km/h na tempomacie, średnie spalanie 5.8l/100km :shock:

 

 

Fakt, że trochę z górki było - z Alp w dół...

Ale dzięki temu teraz już wiem, gdzie te testy do "średniego spalania" były robione. :twisted:

 

 

A z samochodu jestem całkiem zadowolony - ma wady, ale dobrze jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie fajnie w tych WRXach... U mnie cholera w mieście poniżej 17 zejść nie chce - marne 17 chabet z litra wyżywionych.

 

Ale przyznać muszę, że ostatnio mnie zaskoczył; dystans 40 km, 110km/h na tempomacie, średnie spalanie 5.8l/100km :shock:

 

 

Fakt, że trochę z górki było - z Alp w dół...

Ale dzięki temu teraz już wiem, gdzie te testy do "średniego spalania" były robione. :twisted:

 

 

A z samochodu jestem całkiem zadowolony - ma wady, ale dobrze jeździ...

 

Pewien właściciel OBK z Poznania mówił mi kiedyś, że gdy się przełamał i zaczął używać, gdy tylko się dało, tempomatu, nawet w mieście, zużycie spadło diametralnie. No... powiedzmy z 17 na 14 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w jezdzie mieszanej przewaznie robie okolo 480km, rekord na autostradzie do niedawna bylo 545km a ostatnio zostal pobity i jest okolo 596 - 600 ( ale to za sprawa Access Portu i Economy mode jaki on ma) to takie niskie 10 to tez chyba po modach ??

600 na autostradzie?! :shock:

No to czemu jak ja zbliżam się na autostradzie do 400 i natychmiast nie pojawi się stacja, to zaczynam z przerażeniem obserwować martwą wzkazówkę, oczekując, że w każdej chwili stanę...... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien właściciel OBK z Poznania mówił mi kiedyś, że gdy się przełamał i zaczął używać, gdy tylko się dało, tempomatu, nawet w mieście, zużycie spadło diametralnie. No... powiedzmy z 17 na 14

Ja natomiast poprzednim OBK 2,5 (manual)po namowach Dyrekcji na autostradzie w Austrii ustawilem tempomat na 160km/h i odnotowałem większe spalanie niż przy sterowaniu manualnym jadąc ~ z taką samą prędkością stałą. Może dlatego, że trasa biegła odcinkami górskimi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w jezdzie mieszanej przewaznie robie okolo 480km, rekord na autostradzie do niedawna bylo 545km a ostatnio zostal pobity i jest okolo 596 - 600 ( ale to za sprawa Access Portu i Economy mode jaki on ma) to takie niskie 10 to tez chyba po modach ??

600 na autostradzie?! :shock:

No to czemu jak ja zbliżam się na autostradzie do 400 i natychmiast nie pojawi się stacja, to zaczynam z przerażeniem obserwować martwą wzkazówkę, oczekując, że w każdej chwili stanę...... :roll:

 

w tym 600 to pomoglo przeprogramowanie ECU, na standardowej mapie max 545 a w miescie o 100 mniej, jak ty robisz 400 na autostradzie to wychodzi strasznie tragicznie chyba ze masz jakies grubsze przerubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym 600 to pomoglo przeprogramowanie ECU, na standardowej mapie max 545 a w miescie o 100 mniej, jak ty robisz 400 na autostradzie to wychodzi strasznie tragicznie chyba ze masz jakies grubsze przerubki

No mam, jakiś rok temu wymieniłem kierownicę! :twisted:

Ale co do miasta to sie zgadza, o 100 mniej.

300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...