Jump to content

Bardzo ekonomiczne Subaru WRX !

Intakwrx
 Share

Recommended Posts

Robiłem ostatnio pomiary

Trasa 300 Km, średnia 100Km/h

Wyszło 11,6 Litra na 100Km

Kto pobije 22 Konie na spalony litr !

Fiat 126p 5 KM na 1 L

Laguna II 2,0 ok 15 KM na 1 L

Po prostu marnotrawstwo cennego paliwa :!: :P

Przy okazji, to brawa dla Intakwrx. Jest jedna z niewielu osob na forum, ktora jest zadowolona ze swojego Subaru. Jego WRX nie dosc ze jest szybki, to jeszcze malo pali :D

Hi Hi celna uwaga.

Intak wycina Mki i takie tam inne a spalanie jak by miał 1.6 bez turbo :wink:

Wiadomo, że to co podał to trasa a ciekawe ile zjada na tym lotnisku?

Ja stawiam x2 może nawet z przecinkiem.

Wiem po moim GTku bo w cyklu mieszanym trasa/miast doszedłem na pełnym baku do przebiegu 500 z małym hakiem a licznik troche przekłamuje bo koła mają większy obwód niż seria.

I nie było to wolno na tle innych ale w prównaniu z wcześniejszą moją jazdą to zamulanie. :oops::lol:

Może wtedy źle się czułem albo cus bo wyniku juz nie udało się powtórzyć nawet na samej tylko trasie. :roll:

Przy okazji, to brawa dla Intakwrx. Jest jedna z niewielu osob na forum, ktora jest zadowolona ze swojego Subaru. Jego WRX nie dosc ze jest szybki, to jeszcze malo pali :D

A moj nie wiem czy jest szybki a pali duzo i jestem z niego zadowolony.

Ja juz rekordy podawalem... ale byla to niska 10... :twisted:

ja w jezdzie mieszanej przewaznie robie okolo 480km, rekord na autostradzie do niedawna bylo 545km a ostatnio zostal pobity i jest okolo 596 - 600 ( ale to za sprawa Access Portu i Economy mode jaki on ma) to takie niskie 10 to tez chyba po modach ??

Wy to macie fajnie w tych WRXach... U mnie cholera w mieście poniżej 17 zejść nie chce - marne 17 chabet z litra wyżywionych.

Ale przyznać muszę, że ostatnio mnie zaskoczył; dystans 40 km, 110km/h na tempomacie, średnie spalanie 5.8l/100km :shock:

Fakt, że trochę z górki było - z Alp w dół...

Ale dzięki temu teraz już wiem, gdzie te testy do "średniego spalania" były robione. :twisted:

A z samochodu jestem całkiem zadowolony - ma wady, ale dobrze jeździ...

Wy to macie fajnie w tych WRXach... U mnie cholera w mieście poniżej 17 zejść nie chce - marne 17 chabet z litra wyżywionych.

Ale przyznać muszę, że ostatnio mnie zaskoczył; dystans 40 km, 110km/h na tempomacie, średnie spalanie 5.8l/100km :shock:

Fakt, że trochę z górki było - z Alp w dół...

Ale dzięki temu teraz już wiem, gdzie te testy do "średniego spalania" były robione. :twisted:

A z samochodu jestem całkiem zadowolony - ma wady, ale dobrze jeździ...

Pewien właściciel OBK z Poznania mówił mi kiedyś, że gdy się przełamał i zaczął używać, gdy tylko się dało, tempomatu, nawet w mieście, zużycie spadło diametralnie. No... powiedzmy z 17 na 14 ;)

ja w jezdzie mieszanej przewaznie robie okolo 480km, rekord na autostradzie do niedawna bylo 545km a ostatnio zostal pobity i jest okolo 596 - 600 ( ale to za sprawa Access Portu i Economy mode jaki on ma) to takie niskie 10 to tez chyba po modach ??

600 na autostradzie?! :shock:

No to czemu jak ja zbliżam się na autostradzie do 400 i natychmiast nie pojawi się stacja, to zaczynam z przerażeniem obserwować martwą wzkazówkę, oczekując, że w każdej chwili stanę...... :roll:

Pewien właściciel OBK z Poznania mówił mi kiedyś, że gdy się przełamał i zaczął używać, gdy tylko się dało, tempomatu, nawet w mieście, zużycie spadło diametralnie. No... powiedzmy z 17 na 14

Ja natomiast poprzednim OBK 2,5 (manual)po namowach Dyrekcji na autostradzie w Austrii ustawilem tempomat na 160km/h i odnotowałem większe spalanie niż przy sterowaniu manualnym jadąc ~ z taką samą prędkością stałą. Może dlatego, że trasa biegła odcinkami górskimi :roll:

600 na autostradzie?! :shock:

No to czemu jak ja zbliżam się na autostradzie do 400 i natychmiast nie pojawi się stacja, to zaczynam z przerażeniem obserwować martwą wzkazówkę, oczekując, że w każdej chwili stanę...... :roll:

w tym 600 to pomoglo przeprogramowanie ECU, na standardowej mapie max 545 a w miescie o 100 mniej, jak ty robisz 400 na autostradzie to wychodzi strasznie tragicznie chyba ze masz jakies grubsze przerubki

w tym 600 to pomoglo przeprogramowanie ECU, na standardowej mapie max 545 a w miescie o 100 mniej, jak ty robisz 400 na autostradzie to wychodzi strasznie tragicznie chyba ze masz jakies grubsze przerubki

No mam, jakiś rok temu wymieniłem kierownicę! :twisted:

Ale co do miasta to sie zgadza, o 100 mniej.

300

Bez deptania w mieście...dla mnie to nierealne

Ja rozumiem, że subaru to coś wiecej niż samochód ale podlega chyba tym samym kryterią...??

Czyli nie powinien być dopuszczony według cytowanych przez Ciebie kryteriów :mrgreen: