Jump to content

Wywalić katalizatory w imprezie WRX 2001?? co myślicie??

Kaya

Recommended Posts

Chcę wywalić katalizatory i zostawić tylko końcowy tłumik, puścić rurę 3 cale, ale słyszałam, że zabieg nie jest zdrowy i coś się dzieje z silnikami?? Czy ktoś coś słyszał w temacie?? :?: :?: :?: :?: :idea:

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Planujesz remap?

Jak nie, to daj sobie na razie z tym spokoj - ew. wywal katalizatory (uppipe i downpipe) i udaj sie gdzies na wylaczenie drugiej sondy lambda przynajmiej.

3calowy wydech raczej nie bedzie Ci potrzebny prawde mowiac.

Planujesz remap?

Jak nie, to daj sobie na razie z tym spokoj - ew. wywal katalizatory (uppipe i downpipe) i udaj sie gdzies na wylaczenie drugiej sondy lambda przynajmiej.

3calowy wydech raczej nie bedzie Ci potrzebny prawde mowiac.

No właśnie auto było na serwisie we Wrocławskim Jetronik-u, bo strasznie się przyduszał, okazało się, że to sonda lambda.......mój wydech ma dwie dziury i strasznie ryczy(niestety w okolicy skrzyni) więc trochę głowa boli przy dłuższej jeździe:P ......więc Pan, który ma taką samą jak ja Subarynkę pokazał mi swój tłumik i zaproponował żebym zrobiła sobie taki sam czyli 3 cale i puszka na tył, ponieważ planuje zrobić mu program, więc i wolny wylot by się przydał...........dziś zadzwoniłam zapytać parę osób, które mi odradziły, bo podobno coś z kompresją silnika się dzieje i po jakimś czasie mówi na razie....?????/ czy ktoś coś wie na ten temat?? Czy to jest niegroźne dla tego autka??

Z dobrze zrobionym programem chyba problemu byc nie powinno.

Dzięki kolego....no i przy okazji zapewniam Cię, że program się przyda mimo tego, że jestem kobietą.... :)

3 calowy wydech do seryjnego samochodu to jakaś pomyłka.

Polecam wydech 2,5cala od turbo z koncowym przelotowym.

Kaya, po wymianie wydechu na 100% zapali się 2 sonda.

Będziesz musiał albo ją oszukać metodą "tulejki/obsadzenie sondy" bądz będziesz musiał podjechać do Jetronika i wykasować 2 sąde z mapy.

W wersji US cobb obiecuje 285 koni po zainstalowaniu 3 calowego wydechu od turbo, z katalizatorami, i wgraniu odpowiedniej mapy, podejrzewam ze ktos inny w Polsce moze osiagnac podobny wynik, przy odpowiednim programie. Program musi byc zmieniony po instalacji wydechu 3 cale, bo inaczej to tylko problemy...

Witam,

mam przelot 2,5 cala od kolektora wydechowego ( do tego większy IC, kolanko zamiast tłumika szmerów, usunięte klapki tgv ) + remap. Turbo dmucha 1,2. Auto zbiera się o niebo lepiej...

I rzecz, która mnie zaskoczyła najbardziej ( raczej skala ) - mam m.in. wskaźnik EGT STRI ( czujnik w down pipe zaraz za turbo, przed też w tym samym miejscu ) i wcześniej temp. dochodziła do 700 stopni, teraz max to 400. Wcześniej "gasiłem" auto czekając aż temp. spadnie do 400, w tej chwili poniżej 300 i to praktycznie od razu...

Reasumując wywalenie katów jest jak najbardziej OK...

3 calowy wydech do seryjnego samochodu to jakaś pomyłka.

Polecam wydech 2,5cala od turbo z koncowym przelotowym.

Kaya, po wymianie wydechu na 100% zapali się 2 sonda.

Będziesz musiał albo ją oszukać metodą "tulejki/obsadzenie sondy" bądz będziesz musiał podjechać do Jetronika i wykasować 2 sąde z mapy.

no właśnie jestem jeszcze przed wymianą pierwszej, która nie działa...zamówiłam, czekam....w między czasie chciałam zrobić wydech, zamontować sondę i znów na diagnostykę...........dopiero jak auto będzie bez błędów to remap. Więc jakby nie będzie to seryjny samochód tak?? :):):):):):):)

-- 30 gru 2010, o 10:59 --

Odnosze wrazenie, ze bedzie musial-a :)

Ale to tam pikus.

Mam nadzieję, że więcej z Was odniesie podobne wrażenia.....:D

Pozdrawiam

Droga koleżanko :mrgreen: w przypadku Imprezy WRX wymień uppipe i downpipe (reszta wydechu to już wedle upodobań - będzie głośniej), na koniec pompa paliwa i remapik. Efekt będzie naprawdę bardzo fajny, a jeśli zrobione fachowo to i bezpiecznie 8)

Kaya, po wymianie wydechu na 100% zapali się 2 sonda. Będziesz musiał albo ją oszukać metodą "tulejki/obsadzenie sondy" bądz będziesz musiał podjechać do Jetronika i wykasować 2 sąde z mapy.

Fajnie ze juz o tym wiesz, hrhrhr.

Kaya, potwierdze slowa kolegi: wymien up-pipe (czyli rure od kolektora do sprezarki) oraz down-pipe (rure od sprezarki do... dalszej czesci wydechu). Down-pipe poszukaj takiego, zeby zaczynal sie szeroka japa (3" a nawet ciut wiecej) a pozniej przechodzil w 2.5". Reszta wydechu tez 2.5", i na koncu jakis znosny tlumik przelotowy.

Jesli chcesz cichsze auto, to za down-pipe dodaj jeden 2.5" tlumik przelotowy. Auto z pelnym przelotem (bez katalizatorow) i tylko jednym tlumikiem na koncu jest za glosne. Na torze to nie przeszkadza, ale w trasie... hell.

Calego wydechu 3" nie rob. Do osiagow nic to nie wniesie, a bedzie masakrycznie glosno. W sumie to moze nawet je pogorszyc, bedzie gorszy moment z dolu.

Wyrzucenie katalizatora/ow oraz zmiana down-pipe wymusi niestety strojenie samochodu. Jesli bedziesz to wszystko robic, to zadbaj o zalozenie dobrej izolacji terminczej. Ja zrobilem ceramike plus bandaze, ale sa glosy ze ceramika oblazi, wiec na nia nie namawiam. Ale na bandaze wydasz z 400 stowy, za to latem mniej sie bedzie powietrze w dolocie grzalo, spaliny beda przeplywac szybciej (w sumie ciut wieksza moc) i mniejsze ryzyko ze sie od wydechu cos stopi...

Witam,

mam przelot 2,5 cala od kolektora wydechowego ( do tego większy IC, kolanko zamiast tłumika szmerów, usunięte klapki tgv ) + remap. Turbo dmucha 1,2. Auto zbiera się o niebo lepiej...

I rzecz, która mnie zaskoczyła najbardziej ( raczej skala ) - mam m.in. wskaźnik EGT STRI ( czujnik w down pipe zaraz za turbo, przed też w tym samym miejscu ) i wcześniej temp. dochodziła do 700 stopni, teraz max to 400. Wcześniej "gasiłem" auto czekając aż temp. spadnie do 400, w tej chwili poniżej 300 i to praktycznie od razu...

Reasumując wywalenie katów jest jak najbardziej OK...

Widze ze jestes bardzo zadowolony z fury,pozdro

I to wszystko na seryjnym td04? Wow.

Przejechalem 28k km z takim zestawem bez problemu, oprogramowanie bylo konserwatywne maksymalne cisnienie 1.1 bar. Przyznam ze auto nie bylo katowane, i gdy sie z autem pozegnalem to mialo nadal fabryczne sprzeglo (wciaz dzialajace dobrze).

Grzywaczewski - zerknij sobie w watek Elberotha.

To byla moc szacowana z road dyno - metoda dosc niedoskonala.

Zreszta nawet klasyczna hamownia moze pokazac bzdury.

Zreszta nie ma co drzec kotow. Zalozmy, ze Elberoth jest wyjatkowym szczesciarzem i ma te 300KM faktycznie.

I ok - niech ma.

3calowy wydech do WRX'a to i tak raczej przesada. Jakis fajny, przelotowy wydech, z przelotowym uppipe - remapik i jazda.

Ile wyjdzie, tyle wyjdzie - i tak bedzie uzytkownik szczesliwy.