Jump to content

Pompa wspomagania / pasek

Michal K

Recommended Posts

Od kilku dni rano przy ruszaniu (temp. ok. +1st) zaczął pojawiać się dźwięk ślizgającego się paska klinowego.

Dokładniej słychać go podczas skręcania, ustaje zanim dojadę do bramy garażowej. Rok temu zimą tak nie było więc coś musiało się zmienić :-)

Zakładam, że pompa wspomagania układu kierowniczego działa na osobnym pasku podobnie jak klima, pytanie czy wystarczy naciągnąć czy raczej pasek/rolka do wymiany?

Dźwięki na 100% nie pochodzą z pompy. Przebieg 94k.

Ja miałem takie objawy u siebie rok temu ale je zlekceważyłem.

Przy najbliższym upalaniu na mocno skręconych kołach ( prawie maks ) oznaczało to że padła pompa wspomagania układu kierowniczego i to na tyle, że nie da się zregenerować ( wytarte wżery w korpusie ). Także obstawiam pompę jeżeli się ostatnio wściekałeś a jeżeli to pompa zregeneruj/ wymień zanim padnie całkowicie.

Michal K,

sprawdz: stan paska i jego napięcie

- poziom płynu

- oraz jego kolor (płyn traci swoje właściwości i się "pali"- przy przebiegach ok. 100tys/km warto go wymienić)

naciągnięcie paska alternator-pompa pomogło.

przy okazji wyszło, że pasek od klimy jest kompletnie spalony i nadaje sie tylko do wymiany pomimo, że żadnych objawów nie było.

BTW: dlaczego zbiornik od wspomagania jest ciśnieniowy?

• 6 months later...
  • 7 months later...

up!

może komuś się przyda howto odnośnie regeneracji (wymiana łożyska + uszczelniaczy)

czy to można zrobić także z pompą z STI MY06 oraz czy w przypadku konieczności wymiany w grę wchodzi tylko OEM? (cena 3k)

dowiedziałem się że można wymienić tylko zaworek ciśnienia ale nie wiem ile w tym prawdy :roll: