Jump to content

Sprzęgło wiskotyczne tylnego mechanizmu róznicowego.

hedet

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie. Jak najłatwiej sprawdzić czy mój forek ma blokadę wiskotyczną tylnego mostu? Dodam jeszcze że jest to 1999 rok, 2 l. 125 KM, wolny ssak. Z tego opisu (link na końcu ) wynika że wszystkie modele z silnikiem wolnossącym i reduktorem do 2000 r. miały blokadę wiskotyczną. Zauważyłem że przy zakopaniu się w kopnym śniegu jedno koło tylne się kręciło a drugie nie. Więc albo nie posiada blokady albo jest ona niesprawna. Jeśli ją posiada to czy koszt naprawy jest duży?

Oto link: http://www.4forester.pl/historia-modelu.php

Pozdrawiam

Podam jeszcze numer VIN i inne, może ktoś będzie potrafił na tej podstawie stwierdzić jednoznacznie czy jest wyposażony fabrycznie w wiskozę tylnego dyfrra czy nie , bo tym sposobem jak koledzy podpowiadają nic nie będę wiedział e sytuacji gdy np. sprzęgło padło.

I jeszcze nie wiem czy to jest model:

MT MY97

AT MY97

MTMY00

VIN JF1SF5LJ4XG040002

Model SF5BL4J option WZ

TRIM Code 810 type EJ202NWZVB

e1*98/14*0098* (naklejka na karoserii w kom. silnika)

EJ 20 (na obudowie sil. pod alternatorem)

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie. Jak najłatwiej sprawdzić czy mój forek ma blokadę wiskotyczną tylnego mostu? Dodam jeszcze że jest to 1999 rok, 2 l. 125 KM, wolny ssak. Z tego opisu (link na końcu ) wynika że wszystkie modele z silnikiem wolnossącym i reduktorem do 2000 r. miały blokadę wiskotyczną. Zauważyłem że przy zakopaniu się w kopnym śniegu jedno koło tylne się kręciło a drugie nie. Więc albo nie posiada blokady albo jest ona niesprawna. Jeśli ją posiada to czy koszt naprawy jest duży?

Oto link: http://www.4forester.pl/historia-modelu.php

Pozdrawiam

podnies auto na podnosniku

pokrec tylnim kolem jesli drugie kreci sie w przeciwnym kierunku to nie masz blokady

jesli sie kreci w tym samym i jednoczesnie kreci sie jedno z przednich kol to masz blokade

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...