Jump to content

Trasy pod Imprezę - Słowacja Tatry

Adamu

Recommended Posts

Wiem ze jest wątek o lataniu po śniegu ale generalnie temat dotyczy nie tylko śniegu...

Jadę ze znajomymi na Słowację (pierwszy raz) na sylwestra. Nie jestem wielkim fanem nart a jak widze ceny za 3 dni karnet + narty 130 Ojro (no i bajeczne kolejki w sezonie sylwestrowym) to pomyślałem czy może nie ma jakiś fajnych tras po Słowackich Tatrach pod czterołapa (Impreza)? 2 dni bym polatał bokami i pewnie i tak by 130 Ojro nie wypalił a fun nie mniejszy :twisted:

Nie musi to być Stelvio Pass czy Transfagarasan ale chodzi mi bardziej o opinię czy warto zrobić taką akcję i po prostu polatać gdzieś tam po górach (koła zimówki ale bez kolców :( łańcuchów też nie mam pod sti. )

Muszę zdecydować się do jutra bo jak olewam jazdę po górach to biorę bmw i chociaż nie będę się wściekać spalaniem 14l i będzie 6-7 ropuchy a pół drogi chcąc nie chcąc będzie "do przodu bokiem". :)

polecam drogę nr 584 - Zuberec, Huty, Liptovski mikulas - w drugą stronę też jest fajnie - najwyższy punkt w okolicach wsi Huty to ok 1100 mnpm - droga bardzo szeroka w porownaniu z naszymi przeleczami, utrzymywana zimą na biało, sypana drobnymi kamyczkami przed i na zakretach. Jaki jest jej obecnie stan i zaśnieżenie to nie wiem, ale ile razy tam jechałem zimą, późną jesienią, wiosną to byla jak w zdaniu wcześniej :) aha - ruch samochodowy na tej drodze nie jest zbyt intensywny, jednak można trafić na niebojących się niczego Słowaków w swoich zabytkowych skodiczkach..

poza tym większość dróg "niegłównych" na Słowacji jest utrzymywana zimą na biało.

P.S. nie zapomnij sobie wyposażyć swojego wozu w niezbędny ekwipunek słowacki... zapasowe żarówki i bezpieczniki, kamizelki odblaskowe, linka holownicza, trójkąt (kiedyś obowiazywały dwa w górach), apteczka wyposażona jak w ambulansie.... ;)

pozdrawiam, ondo

polecam drogę nr 584 - Zuberec, Huty, Liptovski mikulas - w drugą stronę też jest fajnie - najwyższy punkt w okolicach wsi Huty to ok 1100 mnpm - droga bardzo szeroka w porownaniu z naszymi przeleczami, utrzymywana zimą na biało, sypana drobnymi kamyczkami przed i na zakretach.

Potwierdzam - warunki dla Subaraka rewelacyjne - leciałem tam 2 albo 3 lata temu WRXem

Jeśli chodzi o tą okolicę, to droga o której mówicie to raptem dojazdówka – co prawda szybka, ale rozluźniająca rozgrzewka przed kozackim odcinkiem Zuberec – Vitanova, która prawie nie wybacza i gdzie czasy n/a i turbo tak bardzo się nie różnią. Pierwszy, szybszy OEs w tym ciągu to Myto pod Dumbierom – Maluzina. Tam znowu dość szeroko. Bajka :). Do tego podjazd pod wyciąg na Chopoku od południa w kategorii próby sprawnościowej, a w lecie w nocy odcinek Martin – Ruzomberok, z długimi, bardzo szybkimi łukami… Sama radość.