Jump to content

Wierchomla podjazd pod Bacówkę na wys 900 m n.p.m.

AllRad

Recommended Posts

Czy ktoś z Was wie jak wygląda droga z Wierchomli Małej spod wyciągu (trzeba przejechać za szlaban) do schroniska (bacówki) nad Wierchomlą lub pokonywał ten podjazd Subarakiem?

Właściciele Bacówki bez problemu podjeżdżają Mitsubishi Pajero.

Jutro muszę się tam dostać Foresterem :twisted: inaczej będę musiał zapłacić za dowiezienie przez Pajero 40 zł :(

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oponki mam Nokiany z bdb bieżnikiem. Bardziej obawiam się stromych podjazdów na śniegu. Będę jechał z 4 dorosłymi osobami na pokładzie i bagażami.

Przed momentem otrzymałem zgodę od Nadleśnictwa Piwniczna na przejazd przez Park pod samą Bacówkę.

Gdyby mnie złapali bez zezwolenia (o ile udałoby się otworzyć szlaban) to zapłaciłbym 150 zł mandatu.

-- 28 gru 2010, o 12:10 --

Wjazd jest na samym dole mapy przed hotelem po lewej stronie a schronisko PTTK jest na samej górze po lewej.

picture3eb.png

Uploaded with ImageShack.us

Czy ktoś z Was wie jak wygląda droga z Wierchomli Małej spod wyciągu (trzeba przejechać za szlaban) do schroniska (bacówki) nad Wierchomlą lub pokonywał ten podjazd Subarakiem?

Łagodniejszy podjazd jest od strony Szczawnika. Tą drogą spokojnie dojedziesz.

Poza tym uważaj, gdyż to teren Popradzkiego Parku Krajobrazowego (zakaz poruszania się samochodami poza drogami publicznymi). Ale widzę, że masz zgodę Nadleśnictwa, więc wszystko lege artis.

Którą drogą planujesz wjeżdżać (niebieskim szlakiem rowerowym)?

45517346.gif

Ja wjeżdzałem forkiem bardzo wysoko na Słowacji, również przez teren Parku - absolutnie żadnego problemu, nawet się nie zająknął. Co ciekawe, ośki na łancuchach także wjeżdzały. Jeżeli droga jest przygotowana, to powinieneś dać radę.

Łagodniejszy podjazd jest od strony Szczawnika. Tą drogą spokojnie dojedziesz.

Prawdę mówiąc nie wiem którą drogą mam wjeżdżać - pytanie gdzie otworzą mi szlaban... :idea:

Jutro w Piwnicznej w Nadleśnictwie mam do odbioru ID

Powinieneś dac rade spokojnie, w tamtym roku wyjezdzałem tam spokojnie forkiem, . Ale dziś u nas tak wali śnieg że :shock:

Ale dziś u nas tak wali śnieg że :shock:

...że lepiej by było abym już tam był bo jutro nie wiadomo co będzie...chciałeś powiedzieć :roll: :twisted:

-- 28 gru 2010, o 12:57 --

eMTe, a ile w ogóle kosztują pierwsze lepsze łańcuchy? Nigdy nie były mi potrzebne, ale dzisiaj jadę kupić nowe pióra wycieraczek to może bym i łańcuchy zakupił... :idea:

Pytanie czy faktycznie jest sens na ten odcinek???

carfit, załóżmy że dojechałem na górę. A czy ze zjazdem nie będzie problemu w takim sensie, że w niektórych miejscach jest ślisko i stromo i samochód może polecieć mi w dół pomimo mojego deptania w hamulec?

carfit, załóżmy że dojechałem na górę. A czy ze zjazdem nie będzie problemu w takim sensie, że w niektórych miejscach jest ślisko i stromo i samochód może polecieć mi w dół pomimo mojego deptania w hamulec?

Luzik , zjedziesz spokojnie, bo tam jest niewyslizgane , bo prawie tam auta nie jezdza

P.S. Jakie masz koła ? bo być moze mam łańcuchy to w razie w , moge Ci pożyczyć :roll: a pewnie bedziesz jechał przez nowy sącz

carfit, mam 16stki i będę jechał jutro przez Nowy Sącz, także jeżeli byłaby taka możliwość i namawiałbyś mnie żebym lepiej miał ze sobą łańcuchy to uśmiechnąłbym się do Ciebie po nie...

Chyba, że faktycznie Forki dają tam spokojnie radę i nie ma co się stresować... :idea: :?:

Już mnie ten napęd nie raz pozytywnie zaskoczył, oby jutro było podobnie...

carfit, mam 16stki i będę jechał jutro przez Nowy Sącz, także jeżeli byłaby taka możliwość i namawiałbyś mnie żebym lepiej miał ze sobą łańcuchy to uśmiechnąłbym się do Ciebie po nie...

Chyba, że faktycznie Forki dają tam spokojnie radę i nie ma co się stresować... :idea: :?:

Już mnie ten napęd nie raz pozytywnie zaskoczył, oby jutro było podobnie...

Niestety nie mam łańcuchów na 16 :cry: ale myśle że bez stresu wyjedziesz :D

Dam radę, ale nie wyłączaj telefonu bo mogę dzwonić gdzieś ze środka podjazdu z info że łańcuchy są już niepotrzebne, ale linka by się przydała :twisted:

Dzięki w każdym razie za chęć pomocy carfit

a ile w ogóle kosztują pierwsze lepsze łańcuchy? .... to może bym i łańcuchy zakupił... :idea:

A czy ze zjazdem nie będzie problemu w takim sensie, że w niektórych miejscach jest ślisko i stromo i samochód może polecieć mi w dół pomimo mojego deptania w hamulec?

łancuchy kup na 4 kola bo spalisz visco

a i wyjmij bezpiecznik od ABS-u zablokowane kola ryja w sniegu i duzo lepiej auto hamuje

Dasz radę! :)

Przed świętami wybrałem się z rodzinką na pewien wiejski cmentarz, który położony jest na uboczu i na dodatek na sporej górce.

Do cmentarza prowadzi droga, ale od początków opadów zupełnie nie odśnieżana i ok. 1 km przed metą wszyscy odwiedzający zostawiają samochody i resztę drogi pokonują pieszo prawie po kolana w śniegu.

Pomimo protestów rodziny ;) , włączyłem reduktor, rozpędziłem się troszkę i powoli acz bez większych problemów (raz tylko wydawało mi się, że zaraz zawiśniemy) wjechałem do końca. Po drodze mijałem ludzi, którzy krzyczeli żeby nie wjeżdżać, bo się zakopię :mrgreen:

Troszkę gorzej było z zawróceniem na wąskim pasku drogi, ale też się udało bez wspomagania. Z górki było już całkiem spokojnie i widziałem jak tylko Nissan Patrol odważył się powtórzyć ten podjazd (na dodatek przy wymijaniu bez kłopotu wjechał w pole i wyjechał z niego ;) )

inaczej będę musiał zapłacić za dowiezienie przez Pajero 40 zł

możesz jeszcze na piechotę iść :wink: :mrgreen:

-- 29 gru 2010, o 12:05 --

Będę jechał z 4 dorosłymi osobami na pokładzie i bagażami.

to w razie potrzeby ma kto pchać :wink: :mrgreen: