Jump to content

Wątpliwości lamera

Murazor

Recommended Posts

witam,

Całkiem nowy na forum ma mam nadzieję nie głupie pytanie:

jaką imprezę kupić? :)

Tytułem krótkiego wstępu byłem posiadaczem dwóch, całkiem miłych aut tj. Clio Sportów. Fajne fury ale zaczęło mi doskwierać wiele braków - do głównych zaliczyłbym brak 4x4 oraz zbyt mała ilość centymetrów blachy dzielących mnie od świata zewnętrznego. Poza tym rodzina się powiększa i trzeba też czasem foteliki wpiąć....

W każdym razie jakieś tam doświadczenia z względnie mocnymi autami mam i w pierwszym rowie postaram się nie wylądować.

Natomiast nie mam pojęcia czym się sugerować przy wyborze modelu.

1. Nigdy nie będąc posiadaczem Imprezy (jedynie kilka testowych jazd) nie wiem na jakiej wersji się skupić.

2. Auto ma służyć również do zabawy więc i w polne dukty czasem pojadę, na jakiś tor lub lotnisko - nie wiem która ewolucja uchodzi za najlepiej znoszącą tego typu użytkowanie, a która jest uznawana za bardziej awaryjną.

3. Co gorsza ciężko mi nawet ocenić czy dysponując budżetem 60-70k mam szukać auta w górnych zakresach cenowych. Może jeśli to ma być moje pierwsze tego typu auto wystarczy jeśli wydam mniej aby osiągnąć oczekiwany efekt? Może nie musi to być od razu STi?

Wiem, że poruszam temat "rzekę" i mogę się spotkać z wieloma sprzecznymi opiniami lecz jakiś ogólny kierunek muszę wybrać a zwyczajnie nie wiem jaki.

dzięki i pozdrawiam

p.s. to nie musi być koniecznie 70k. jak będzie trzeba więcej to coś się wymyśli :)

na jakiej wersji się skupić

najczęśniej trudno pogodzić posiadanie auta do upalania, i rodzinnego.

kup imprezę do upalania, a za resztę kasy kombi z dieslem dla rodziny ;)

która ewolucja uchodzi za najlepiej znoszącą tego typu użytkowanie

zdecyduj się, czy chcesz evolucję, czy imprezę :mrgreen:

czy dysponując budżetem 60-70k mam szukać auta w górnych zakresach cenowych

zdecydowanie nie, patrz punkt 1.

Może nie musi to być od razu STi?

może być sti w budzie gc8, ale wówczas takie z 96-99 roku, anglik, po przekładce (lub nie, jeśli miałyby to być tylko zamknięte lotniska i tory... )

pozwolę sobie wyjaśnić:

rodzinne, nudne kombi jest - obecnie nim jeżdżę i z dziką radością oddam żonie.

Impreza ma być dla mnie, a tylko od wielkiego dzwonu wozić rodzinę. tak więc nie szukam wcale kombi.

Co do opalania - oczywiście będę (tak samo jak w clio sportach) ale nie ma to być auto tylko do tego. Będzie również jeździło z punktu A do B oraz na zakupy... :( Takie życie. Nie chcę więc kupować czegoś wyjątkowo radykalnego, np. bez elektrycznych szyb bo mechanizm jest ciężki :)

pzdr

jaką imprezę kupić? :)

sti, zamykamy? :)

-- 27 gru 2010, o 14:49 --

jeśli te 60-70k masz do wydania na auto, to szukałbym bugeye sti czyli imprezy sti z lat 2001-2002

a ja bym szukał blobeye.

A dlaczego blobeye sti, a nie bugeye sit? Techniczne różnice, jeśli mówimy o blob bez my05 to jakie?

Jak by na to nie patrzeć to skoro śmigałeś "mocnymi" ośkami to WRX nie polecam bo sam popełniłem taki błąd że się uparłem na WRX-a bez lektury forum i teraz żałuę bo jest starszny brak hamulca i szper..... a przodu trzeba pilnować bardziej niż w lekkich ośkach :( lewa noga zabija hamulec szybciej niż jesteś w stanie sobie to wyobrazić...

Nic nowego nie powiem ale z takimi zalozeniami zdecydowanie STI, z kolei z takim budzetem wydaje mi sie, ze mozna sie spokojnie za blob'em rozgladac.

Poki blob bez dccd to zdaje sie technologicznie prawie to samo co bug takze wybor miedzy nimi to kwestia gustu/stanu konkretnego egzemplarza/ceny

Jednak jakbym osobiscie mial wybierac to bym sie zasadzal wlasnie na ostatnie wypusty blob'a z dccd (pomijajac ceny, ktorych nie sledze na biezaco i nie wiem dokladnie jak sie to ma do Twojego limitu)

pozdrufki i owocnych poszukiwan

janek