Jump to content

Podłuznice


Ken

Recommended Posts

Pytanie do doświadczonych forumowiczów. Spotkałem się ostatnio z informacją, że auto kolegi miało wycięte podłużnice i wstawione nowe.

Czy taka operacja jest dozwolona/ok z punktu widzenia konstrukcji pojazdu? Czy też jest to rzeźba negatywnie wpływająca na bezpieczeństwo?

Link to comment
Share on other sites

nie wiem kto na to jak patrzy -wyciete podłużnice ??tylko gdzie jak i jak to jest zrobione,skoro były wyciete to znak ze auto jest po mega dzwonie,z drugiej strony jak ktos to ładnie zrobił(no bo co zrobic z autem po wypadku)to w niczym to nie koliduje ja tam bym sie nie bał takiej operacji bo sam naprawiam auta po wypadku,i jeszcze jedno czy były wymieniane same podłużnice czy jakies cwiartki itp

Link to comment
Share on other sites

Zależy kto i jak to zrobił . Jeśli autko było na ramie z pomiarami wymiana całych podłużnic nie jest niczym strasznym lepiej wymienić na nowy element niż klepać, podłużnica przenosi bardzo duże obciążenia i naprawy u pana Miecia w garażu nie polecam nikomu takie naprawy kosztują jeśli maja być zrobione profesjonalnie.

Link to comment
Share on other sites

to była napewno naprawa przez serwis bo w tle gdzies tam widac auto tej samej marki,wiec sami juz pewnie wiecie ile taka nap[rawa może kosztowac ale powiem wam ze te naprawy nic sie nie róznia od tych wykonywanych przez naszych blacharzy,jesli poczatek podłuznicy jest uszkodzony to nie widze sensu wymiany jej całej bo zaraz by trzeba było rozbierac samochód do gołej blachy tak jak ta c1,nie wiem jak wy ale ja sie takich praw nie boje jesli cos jest zrobione dobrze to nie znaczy ze zaraz auto nam sie rozsypie ,,,oczywiscie nie jestem za spawaniem auta z dwoch czesci bo to juz nie jest za wesoło ale co tam...mówimy tu o podłużnicach jest to strefa która jest najbarzdziej narazona na uszkodzenia wiec sami rozumiecie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...