Jump to content

Alarm i keyless OBK MY10

Dobi1972

Recommended Posts

Maiłem przygodę z moim OBK. System kluczyka elektronicznego odmówił posłuszeństwa tzn. tak jakby samochód nie widział transpondera, aby było ciekawie nie zareagował na próbę otworzenia przyciskiem na pilocie. Jako że elektronika zawiodła otwieram samochód kluczykiem (tym razem jest mechaniczny), niestety uaktywnia się alarm - jak się okazało taki sposób otwarcia samochodu nie dezaktywuje alarmu :(. Niestety nie można także odpalić samochodu w trybie awaryjnym (zbliżenie transpondera do przycisku start/stop), alarm nadal jest aktywny - udaje się mi wyłączyć syrenę - na szczęście jest na kluczyk. Na desce rozdzielczej miga lampka kluczyka (żółta) - czyli nadal jest problem ze komunikacją transponder/samochód. Po kilku minutach udaje się rozbroić alarm przy pomocy pilota (w końcu zareagował). Samochód odpala - obyło się bez lawety :), sytuacja wraca do normy i wszystko działa poprawnie. Następnego dnia zadzwoniłem do ASO z pytaniem jak dezaktywować alarm (PIN, ukryty guzik itp) - jak się okazało nic takiego nie ma :(. W święta miałem podobny incydent tym razem nie taki dramatyczny, zaświeciła się lampka od zdalnego kluczyka w chwili gdy pasażerowie z tylnej kanapy opuszczali samochód (sprawdzę jeszcze w instrukcji czy tak ma być) - transponder nie opuścił samochodu wiec dziwnie to wygląda. Obecnie system działa poprawnie więc nie ma z czym się udać do ASO ...

Pytanie czy ktoś miał taką przygodę oraz czy alarm w Subaru nie jest zintegrowany z elektroniką samochodu - miałem kiedyś Megane II z podobnym systemem (karta "wolne ręce") i tam alarm rozbrajał się podczas awaryjnego otwierania samochodu?

Nie mam systemu 'key less' ale mialem podobny przypadek, tylko w druga strone. Nie moglem zamknac auta/ zazbroic alarmu z pilota (kluczyka). Taka sytuacja miala miejsce dwukrotnie. Wszystko pozamykalem ryglami, ale jak zamknac bagaznik......:? Auto zostalo z otwartym bagazniekiem i bez aktywnego alarmu przed sklepem. Po okolo godzinie wszystko wrocilo do normy. Jak taka sytuacja wydarzy sie pod domem, to wyprobuje drugiego pilota, zeby wiedziec czy to pilot (baterie, uszkodzony przycisk) czy elektronika w aucie.

Dodatkowe alarmy czasami stwarzają problemy. Zwłaszcza jak zaparkujesz pod stacją nadawczą albo w pobliżu silnych anten. Miałem kilka takich przypadków na parkingu pod Pałacem Kultury w W-wie. W kilku autach blokowało alarmy i nie można było ruszyć samochodu.

W Subaru to tzw. zintegrowanie jest w ograniczonym zakresie. Pamiętaj, że dochodzi to tego jeszcze ISR 2 i mamy kombinacje 3 systemów zabezpieczeń. U mnie key less działa bez zarzutu. Nie miałem przypadku odmowy współpracy pilota z samochodem ale nie mam alarmu.

Jak alarmy / piloty i inne cuda techniki nawalą to pozostaje mechanika czyli blokujemy drzwi przyciskiem na drzwiach kierowcy a po wyjściu zamykamy je kluczykiem. Powinna być zablokowana również klapa bagażnika.

pzdr.

W Seacie mam tak: zamykam kluczykiem drzwi kierowcy, centralny zamyka wszystkie pozostale.

W moim OBK: zamykam drzwi kierowcy kluczykiem - cala reszta pozostaje otwarta. O ile przed zamknieciem drzwi kierowcy moge wszystkie inne zamknac od srodka, o tyle nie za bardzo wiem jak zamknac bagaznik....

Adam12 - znaczy mam najpierw zamknac wszystko centrlnym od srodka, potem otworzyc tylko drzwi kierowcy i zamknac je od zewnatrz? Musze wyprobowac czy zadziala.

• 1 year later...

Dziś miałem ponownie taką przygodę z alarmem tym razem łatwo poszło tzn. chyba wiem jak go odblokować - coś mi się wydaje ze przy najbliższej okazji wywalę alarm