Jump to content

Pomoc w zakupie imprezy 03-07

milek1

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jestesm świeżakiem u Was i to nie bez powodu. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zakup imprezy. Niestety mam kilka dylematów w tym zakresie. Zacznijmy jednak od początku. Zawsze miałem samochody sportowe lub o zacięciu sportowym. Jesli nawet takie nie były w zamyśle producenta, to do takiego stanu je doprowadzałem (np. Avensis kombi D-cat). Obecnie w domu jest Ave, którą jeździ moja żona i Mercedes CLK, którą użytkuje ja. Niestety Mercedes jest wyposażona w strasznie leniwą skrzynie automatyczną. W konsekwencji samochód ze względu na nią nie ma sportowego charakteru, a ze względu na zawieszenie nie jest komfortowy. Dlatego też chce sie go pozbyć. Przez kilka chwil myślałem o s6, bmw 535d lub innej limuzynie. Pomysł upadł, ponieważ samochody marki z monachium dominowały u mnie już na podwórku i ogólnie seria 5 lub audi a6 są za duże jak na moje potrzeby. Stąd też narodził się pomysł zakupu Imprezy i teraz pytanie co wybrać WRX czy STI? Istotą rozwiązania dylematu może być fakt, że rocznie robię 30-40 kkm. Jak wygląda trwałość jednostek napędowych? Czy podawane często w ogłoszeniach przebiegi w okolicach 100 kkm dla samochodów z lat 03-07 są realne? Czy na prawobrzeżnej części warszawy są zakłady specjalizujące się w tych samochodach?

Dzięki z góry za wszystkie sugestie i uwagi.

Tu się witamy

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=1&t=101962&view=unread#unread

ze względu na zawieszenie nie jest komfortowy.

no to chyba sti odpada. A może Leagacy?

Jak wygląda trwałość jednostek napędowych?

to akurat jest mocna strona subaru ;)

Czy podawane często w ogłoszeniach przebiegi w okolicach 100 kkm dla samochodów z lat 03-07 są realne?

Kto to może wiedzieć?

Czy na prawobrzeżnej części warszawy są zakłady specjalizujące się w tych samochodach?

a jeśli nie, to na lewą stronę nie pojedziesz?

no to chyba sti odpada. A może Leagacy?

Nie przeszkadza mi twarde zawieszenie. Tylko jest ono bez sensu w samochodzie, w którym nie można wyłączyć kontroli trakcji i posiada skrzynie istotnie ograniczającą jego możliwości.

O Legacy kiedyś myślałem, ale nie jest mi potrzebny duży samochód. Przez wiele lat kochałem się w hatchbackach i dobrze wspominam czasy z różnymi dłubanymi vw golf 2. Dlatego właśnie Impreza.

a jeśli nie, to na lewą stronę nie pojedziesz?

Pojadę i na lewą stronę, ale lubię mieć wsparcie techniczne na miejscu.

Dziś byłem oglądać ten egzemplarz http://moto.allegro.pl/subaru-impreza-wrx-pakiet-sti-i1385630482.html

Układ hamulcowy taroxa, wydech podobno prodrive. Samochód był podobnież delikatnie dotknięty przodem (zderzak, maska, lampa, błotnik), z tyłu po prawej stronie też była jakaś mała przygoda. Ostatni przegląd w kraju milki przy przebiegu 66 kkm w 2007r. Obecnie ma 75 kkm na szafce. Cena chyba mało zjadliwa?

O Legacy kiedyś myślałem, ale nie jest mi potrzebny duży samochód.

duży? a impreza mniejsza?

Przez wiele lat kochałem się w hatchbackach i dobrze wspominam czasy z różnymi dłubanymi vw golf 2. Dlatego właśnie Impreza.

Również kiedyś jeździłem vwI gti, ale nie ma to żadnego odniesienia do imprezy.

Dziś byłem oglądać ten egzemplarz http://moto.allegro.pl/subaru-impreza-w ... 30482.html

Zamiast tego kup bugeye sti

duży? a impreza mniejsza?

mniejsza, poza tym to impreza ;)

Również kiedyś jeździłem vwI gti, ale nie ma to żadnego odniesienia do imprezy.

chodzi mi o zawieszenie i osiągi. Miałem wydmuszkę dwójkę, z zawieszeniem KW i silnikiem 16v na wtrysku elektronicznym. Lekki, twardy, szybki... Stąd sentyment do Imprezy, Zresztą 7 lat temu miałem GT.

Zamiast tego kup bugeye sti

Zaprzyjaźniony miłośnik SI tłumaczył mi, że za te pieniądze kupię nawet blob'a. Pytanie tylko czy go wykorzystam.

Ok. To co zyskuję, a co tracę kupując STI zamiast WRX? Czyli:

1. Czy jest różnica w interwałach serwisowych? Ile wynoszą?

2. Czy różnią się używane materiały do eksploatacji?

3. Czy STI ma wyeliminowane jakieś mankamenty WRX?

4. Czy blob się różni w zakresie mechaniki od bug?

5. Jaka jest różnica w spalaniu między WRX a STI?

1. zależy od stylu jazdy, niektórzy serwisują co 300km OS-owych , inni co 15 tys. km cywilnych.

2. jakością, wytrzymałością, ceną.

3. tak, przede wszystkim skrzynia biegów, do tego silnik, zawieszenie i przekładnia kierownicza i hamulce.

4. powyższe, co najmniej tyle na początek.

5. zakładam, że +20%, przy takim samym stylu jazdy.