Jump to content

jak pozbyć się trzeszczącej tylnej klapy?

waka

Recommended Posts

Witam,

Strasznie skrzypi mi tylna klapa w forku z 1998r., a właściwie chyba uszczelka. Poznałem po tym, że jak otworzyłem klapę to trzeszczenie ustało. Smarowałem uszczelkę i wd40 i wazeliną i nic. Macie jakieś pomysły co można zrobić?

Popsikać silikonem w spray uszczelkę, oraz gumowe "bolce" na których opiera się klapa na karoserii, oraz pod tymi "bolcami".

WD40 wysusza, więc powoduje jeszcze większe skrzypienie... miałem to samo. Ale po zasilikonownaniu jest ok. I na mrozie nie przywiera.

Smarowałem uszczelkę i wd40

Ja kiedyś posmarowałem uszczelkę WD40 to .... potem w ASO musiałem kupić nową :cry: (szczęśliwie nie w Forku, bo byłoby znacznie drożej). Już się nauczyłem (trochę kosztowna lekcja), że WD40 nie używamy do "naprawy" elementów z gumy - WD40 wchodzi w reakcję z gumą.

bolce podkrec albo odkrec zeby klapa mocniej przywierała, troche szkodzi na zatrzask zamka ale nie trzeszczy, ja tak zrobiłem i smiga

to te na zewnątrz zamka od dołu na klapie?

-- 30 gru 2010, o 08:03 --

bolce podkrec albo odkrec zeby klapa mocniej przywierała, troche szkodzi na zatrzask zamka ale nie trzeszczy, ja tak zrobiłem i smiga

gumki mocujące masz nad tylnymi lampami albo na dole - zobaczysz tam 2 punkty na karoserii ogrągłe gdzie dociskają - i to nimi regulujesz /tymi gumkami/

NUMER 63262 to gumki

w numer 63112 możesz dać trochę smaru

forekklapa.th.jpg

dokłdnie 63262- mam odkrecone prawie ze wypadaja a 57547 obklejone filcem-klapa mocno sie zatrzaskuje ale nie trzeszczy.

ale Wy macie jeszcze jeden 63262A i B wiec doregulowałbym obydwa-symtria obowiazkowa

• 10 years later...
W dniu 26.12.2010 o 18:25, tzd napisał:

Popsikać silikonem w spray uszczelkę, oraz gumowe "bolce" na których opiera się klapa na karoserii, oraz pod tymi "bolcami".

WD40 wysusza, więc powoduje jeszcze większe skrzypienie... miałem to samo. Ale po zasilikonownaniu jest ok. I na mrozie nie przywiera.

Potwierdzam. Dzisiaj przesmarowalem uszczelkę oraz gumowe "bolce" w tylnej klapie smarem silikonowym w spray i upierdliwe trzeszczenie nagle ustały. Dzięki i pozdrawiam