Jump to content

legacy 2000 rok 2.5

mazik102

Recommended Posts

chodzi rowno i w pewnym momecie ma taki skok. na luzie jesli go przelacze na bieg jest jeszcze gorzej,automat przy gwaltownym dodaniu gazu muli i strzela. potem zalapuje. na gazie jest tragicznie, na benzynie troche lepiej

-- N gru 26, 2010 12:34 pm --

bylem w serwisie subaru, nic nie wykazalo, zadna z kontrolek sie nie swieci. komputer nie czyta zadnych bledow. niemieccy pseudo specjalisci rozkladaja rece

Nie wiem czy tu jakiś mega fachowiec jest potrzebny. Masz SOHC najprawdopodobniej i zawory na śrubkach.

Wystarczy że wykręcisz Aku, pojemnik na płyn do szyb, po drugiej stronie układ dolotowy do filtra powierza. pod silnikiem dwie nakrętki od poduszek silnika i podnosisz jedną stronę silnika i masz dostęp do zaworów.

Każdy dobry mechanik zrobi to w ciągu 2 - 3 godzin bez bólu.

Pozmieniaj od razu uszczelniacze przy świecach i przy pokrywach zaworów.

Podepnę się do tematu, z tym że pacjent o rok starszy.

Czy strzały(wybuchy) w komorze silnika mogły oznaczać początki padniętej przepływki? U mnie początki nadciągającego dramatu były bardzo podobne jak u kolegi, teraz auto nie odpala.

Objawy były takie:

1. pływające lekko obroty

2. po wciśnięciu gazu auto zaczynało się mulić, brakowało mocy ale nie zawsze - najczęściej na zimnym silniku, potem coraz gorzej niezależnie już od temperatury silnika

4. podczas baardzo delikatnego przyspieszania auto jechało, każdy gwałtowniejszy ruch powodował szarpanie i wybuchy i opór

3. problemy z odpalaniem - czasem zaskakiwał za 2, 3, 4 razem kręcenia rozrusznikiem

4. komputer pokazuje błędy: 26 i 45 (pisałem w innym wątku)

Po regulacji obrotów, wymianie kabli, świec, ostatnio cewki i podmiance czujnika wałka rozrządu nadal poprawy brak, mam też kilka pytań:

1. Jak sprawdzić metodą chałupniczą bez rozbierania pół auta czy jest iskra?

2. Jak sprawdzić czy pompa paliwa działa i podaje paliwo. Znajomy radził odłączyć przewód paliwowy przy listwie wtryskowej i sprawdzić czy przy kręceniu rozrusznikiem sika paliwo. Jeżeli tak, to gdzie go znajdę i czy to w miarę bezpieczne?

Nie jestem mechanikiem ale dwie ręce mam i zawsze mogę spróbować zrobić coś samemu.

Czy auto da radę odpalic z rozłączonym przepływomierzem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję jakiekolwiek sugestie i porady.