Jump to content

Zbiorniczek płynu przy akumulatorze

DeNavarro

Recommended Posts

Dolewając płyn do spryskiwacza zauważyłem coś, co mnie zaintrygowało. Chodzi o to, że do takiego zbiorniczka przy aku, do którego dochodzi do korka wężyk od płynu chłodzącego, odchodzi na dole inny wężyk, który u mnie do niczego nie jest podłączony, pomimo, że na końcu ma fabryczną spinkę zaciskową(na zdjęciu odgięty do góry i zaznaczony na czerwono).

Czy to tak ma być czy od czegoś się odłączył? :?:

Jest to wężyk który odprowadza nadmiar płynu ze zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego. W przypadku zagotowania się wody dzięki temu wężykowi nie robi się wysokie podciśnienie które może wywalić korek .Takie moje zdanie.

Super, coraz częściej mam wrażenie, że te imprezy były trzaskane chałupniczo gdzieś w garażu u Japońca, takim odpowiedniku naszego kowala.

A wężyk niech sobie wisi i powiewa :lol: , niepokoi mnie tylko ta spinka zaciskowa na końcu... Na czym ona ten wężyk zaciskała, a może to taka zmyłka dla laika?

Oj tam Oj tam zaraz chałupniczo :wink: . Moim zdaniem proste rozwiąznie które występuje nie tylko w Subaru :idea: Spinka jest po to żeby ewentualnie przymocować wężyk coby tylko zwisał a nie powiewał :wink:

A jednak miałem zamienione przewody (mechanik w serwisie subaru A. Koper dziś je poprawił ). U mnie ten od zbiornika wyrównawczego płynu na silniku do zbiorniczka przy aku był podpięty do żóltego kapselka a dolny zwisał otwarty, co powodowało bezpowrotne wylewanie płynu na zewnątrz układu. Powinno być odwrotnie czyli zwisa swobodnie wężyk od żółtego kapselka. Wtedy ten cały zbiornik ma sens, bo płyn się dopiero przelewa, gdy przekroczy objętość tego zbiorniczka.