Jump to content

Zbiorniczek płynu przy akumulatorze


DeNavarro

Recommended Posts

Dolewając płyn do spryskiwacza zauważyłem coś, co mnie zaintrygowało. Chodzi o to, że do takiego zbiorniczka przy aku, do którego dochodzi do korka wężyk od płynu chłodzącego, odchodzi na dole inny wężyk, który u mnie do niczego nie jest podłączony, pomimo, że na końcu ma fabryczną spinkę zaciskową(na zdjęciu odgięty do góry i zaznaczony na czerwono).

Czy to tak ma być czy od czegoś się odłączył? :?:

Link to comment
Share on other sites

Jest to wężyk który odprowadza nadmiar płynu ze zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego. W przypadku zagotowania się wody dzięki temu wężykowi nie robi się wysokie podciśnienie które może wywalić korek .Takie moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Super, coraz częściej mam wrażenie, że te imprezy były trzaskane chałupniczo gdzieś w garażu u Japońca, takim odpowiedniku naszego kowala.

A wężyk niech sobie wisi i powiewa :lol: , niepokoi mnie tylko ta spinka zaciskowa na końcu... Na czym ona ten wężyk zaciskała, a może to taka zmyłka dla laika?

Link to comment
Share on other sites

Oj tam Oj tam zaraz chałupniczo :wink: . Moim zdaniem proste rozwiąznie które występuje nie tylko w Subaru :idea: Spinka jest po to żeby ewentualnie przymocować wężyk coby tylko zwisał a nie powiewał :wink:

Link to comment
Share on other sites

A jednak miałem zamienione przewody (mechanik w serwisie subaru A. Koper dziś je poprawił ). U mnie ten od zbiornika wyrównawczego płynu na silniku do zbiorniczka przy aku był podpięty do żóltego kapselka a dolny zwisał otwarty, co powodowało bezpowrotne wylewanie płynu na zewnątrz układu. Powinno być odwrotnie czyli zwisa swobodnie wężyk od żółtego kapselka. Wtedy ten cały zbiornik ma sens, bo płyn się dopiero przelewa, gdy przekroczy objętość tego zbiorniczka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...