Skocz do zawartości

Impreza 1.8 a swap


kamild17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam leciwą ale za to jaką piekną Impreze z silnikiem 1.8 i to w automacie. Oczywistym problemem jest brak mocy i bardzo duze spalanie. Mysłałem nad jakimś swapem. Tylko teraz na jaką jednostke ???? 2.0 wolnossącą ???? 2.0 turbo ????? słyszałem równiez o mozliwości włożenia silnika z legacy 2.2. Na wstepie pytanie czy to opłacalne ???? chodzi o wzrost mocy a koszta. Dodam ze koszta robocizny maleja ponieważ mam warsztat. Proszę o jakąś porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiany byl na forum ten temat jakis czas temu, generalnie swap jest nie oplacalny bo zeby wsadzic silnik 2.0 trzeba cala wiazke zmienic, wypadalo by tez skrzynie i inne na 2,2 to samo

jak juz lubisz grzebac w aucie i masz dobra bude to kup jakiegos anglika WRX czy STI po sluczce ale w dobrym stanie i przerzuc graty we wlasnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam leciwą ale za to jaką piekną Impreze z silnikiem 1.8 i to w automacie. Oczywistym problemem jest brak mocy i bardzo duze spalanie. Mysłałem nad jakimś swapem. Tylko teraz na jaką jednostke ???? 2.0 wolnossącą ???? 2.0 turbo ????? słyszałem równiez o mozliwości włożenia silnika z legacy 2.2. Na wstepie pytanie czy to opłacalne ???? chodzi o wzrost mocy a koszta. Dodam ze koszta robocizny maleja ponieważ mam warsztat. Proszę o jakąś porade

Najłatwiej jest zrobić swapa z 2.0 na 2.2. Wszystkie graty łącznie z kompem pasuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko siada jak należy. Nie potrzeba zmieniać kompa . Przezucasz silnik z 2.0 na 2.2 i jazda na gratach 2.0:)Jeżźeli sie mylę to prosze sprostowac.Pisze co wiem. Była na forum taka Impreza z silnikiem 2.2. Należała do forumowicza Roman Urban .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj :) Nie kombinuj ze swapami. To nie ma sensu :idea: Wez sprzedaj to swoje 1.8 i kup Impreze 2.0 albo Legacy 2.2 :) Pojezdzisz chwilę jak ci znowu zacznie brakować mocy i będzie cię stać przesiądziesz sie na np Legaca 2.5 Pózniej to już od ciebie zależy :) Moze turbo :?: 8) "Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia" :P :wink: Ktoś z forum ma taki podpis chyba :roll: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam Subaru impreze 1.8 z 1993r. i mam okazje kupic anglika z silnikiem 2.0 125 km 1997r. Dało by rade zrobić swapa pomiędzy tymi modelami bez jakiś większych problemów ?

 

już napisałem w technicznym - zero sensu i kalkulacji

kup od razu auto, jakie CI pasuje, a swoje sprzedaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak podliczysz wartość swojego auta, plus wartość dawcy gratów na swapa, plus koszt robocizny....do ceny auta o jakim marzysz :lol: , to rachunek ekonomiczny pokaże prawie zawsze minus...chyba że chcesz spłodzić auto w wersji nie występującej w przyrodzie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra podbiję ten temat jeszcze raz choć wiem, że już był wałkowany. Więc mam do kupienia Subaru Legacy z 91r. z silnikiem 2.2 136km. Sporo czytałem, że są to bardzo dobre silniki i zrywne. W zaprzyjaźnionym warsztacie powiedzieli mi że swap silnika kosztowałby u nich z 350zł jeśli nie było by większych komplikacji. Moje pytanie więc takie. Jak wygląda wpasowanie tego silnika do tej budy, czy pasuje jak ulał czy coś trzeba przerabiać? Jak wygląda sprawa ze skrzynią, wystarczy ta od 1.8 czy tę od legasia też trzeba wstawiać. Wcześniej pisaliście, że coś z wałem by trzeba było poprzerabiać. Jak konkretnie z tym sytuacja wygląda? Prosiłbym o nie pisanie mi postów typu "Sprzedaj 1.8 kup sobie cały mocniejszy" ( Sprzedawałem już jakiś czas, teraz trzeba pomyśleć o alternatywach :) ), "To się nie opłaca" (To się zobaczy ). Proszę o pomoc w tej sprawię lub o jakieś namiary do kogoś, kto już coś takiego robił i wie co i jak. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...