Jump to content

Brak świateł stopu

DementorIRL

Recommended Posts

Witam!

Dzisiaj zauważyłem,że nie mam świateł stopu :( Światła typu lexus. Sprawdziłem przełącznik pod pedałem hamulca i okazało się,że nie ma tam napięcia. Czy możecie podpowiedzieć mi skąd to napięcie powinno tam iść? Sprawdzałem też bezpieczniki i wszystkie są ok. Proszę o pomoc, bo już na jutro potrzebuje sprawnego auta.

Witam!

Dzisiaj zauważyłem,że nie mam świateł stopu :(Światła typu lexus. Sprawdziłem przełącznik pod pedałem hamulca i okazało się,że nie ma tam napięcia. Czy możecie podpowiedzieć mi skąd to napięcie powinno tam iść? Sprawdzałem też bezpieczniki i wszystkie są ok. Proszę o pomoc, bo już na jutro potrzebuje sprawnego auta.

To może podjedź gdzieś do serwisu Toyoty, może goście ogarną temat .

Warto założyć serię, na pewno będzie działać a auto przestanie się na Ciebie gniewać .

Lampy były już takie założone ale już jest ok. Nie wiem jakim cudem ale kabel,który idzie do bezpiecznika w środku samochodu,a potem przechodzi pod pedał hamulca był urwany. Swoją drogą chyba zmienię lampy na seryjne,bo z tymi auto wygląda jak choinka.

A działa Ci nawiew, centralny zamek, światełko w bagażniku, kontrolka otwartych drzwi, przycisk 'bright' ??

To wszystko jest na jednym obiegu. Nawiew i światło stopu mają jeden przekaźnik, po lewej stronie głęboko nad puszka bezpieczników, włączając nawiew będziesz słyszał gdzie pyka i go znajdziesz. Spróbuj najpierw tam poszukać, jak się spalił przekaźnik to zmostkuj kabelkiem (są 3 piny a wystarczy połączyć 2). Jak tam nie znajdziesz to pod nadkolem szukaj w kablach idących od bezpieczników w komorze silnika, tam lubią gnić kable jak woda na nie leci. Od świateł stopu jest jeden z grubszych.