Jump to content

świnka greedy

boju21

Recommended Posts

witam mam zamiar kupic tzw.swinke firmy gredy za 1300zł używana z całym kompletem montazowym powiedzcie mi czy to warto i czy sam dam rade to założyc i wystroic??/bo niby instrukcja jest a było to subaru sti 97rok wiec czy podejdzie do gt??a wrazie co kto by sie tym zajoł i za jakie pieniadze ,czy to w ogóle ma jakis sens??pozdro

no wiem nie-ASO bliziutko...wiec tam sie udam bo do warszawy to hoho :lol: ale cały czas chce uzyskac info dlaczego te swiniaki takie do bani wiem ze pare osób je ma i je chwalą wiec sam juz nie wwiem ale dzieki AMI za wypowiedz a tak apropo gdzie nabyc takie używane apexi??

Swiniaki sa be, bo to tylko polsrodek pozwalajacy na oszukanie ecu falszowanymi sygnalami, zeby wymusic takie, czy inne zachowanie ecu, badz falszujacy sygnaly sterujace z ecu, dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Specjalisci pewnie beda mogli wiecej i lepiej przede wszystkim na ten temat powiedziec.

Ale moim skromnym zdaniem, jesli tylko to mozliwe - lepiej po prostu, zwlaszcza przy takiej cenie swinki, zalozyc aftermarketowe ecu i zrobic prawidlowe strojenie.

Zwlaszcza, ze Apexi PowerFC uzywane tanieja i mozna je kupic dosc spokojnie za okolice 2000zl

tylko skoro apexi kosztuje 2000zł + strojenie iles tam.... to czy nie lepiej jest jechac na remap za 3000zł??to pewnie mocowo tak samo wyjdzie albo nawet i lepiej,a czym sie rózni remap od takowego apexi lub wieprza??

w mapteku powiedziano mi co innego wiec juz sam nie wiem co myslec, chce by była troszke bardziej żywa :lol: nowe życie chce jej zaoferowac a koniki to nie wiem z 30 by sie przydało i troszke niutów

AMI, a instalacja gazowa to co jak nie świnka?

Pewnie i swinka - ale co to ma do rzeczy, skoro wiadomo, ze gaz to tez zlo :)

Po prostu uwazam, ze jesli jest mozliwosc zrobienia porzadnie remapu pelnego, prosto w ecu, czy to seryjnym, czy aftermarketowym, to bedzie to lepsze rozwiazanie.

Nieco mniej druciarskie.

Nie to, zeby podobnych efektow w sumie nie mozna bylo osiagnac przy pomocy swinki - skoro sie robi mocne samochody takze w ten sposob.

-- czwartek, 23 gru 2010, 20:30 --

w mapteku powiedziano mi co innego wiec juz sam nie wiem co myslec, chce by była troszke bardziej żywa :lol: nowe życie chce jej zaoferowac a koniki to nie wiem z 30 by sie przydało i troszke niutów

No to albo nie masz my98, albo nie jest remapowalne.

szczerze?/nie ogarniam tych waszych skrutów jeszcze sie ucze bo posiadaczem subaru jak widac jestem od kilku miesiecy wiec wybaczcie...a gt-ek total seria znaczy sie pompa paliwa zmieniona i wydech 2.5cala az do silnika,chciał bym sobie czyms podnies troszke te osiagi bo nie raz naprawde mi mało...dlatego was prosze o pomoc

-- Pt gru 24, 2010 12:18 am --

boju21 napisał(a):

No to albo nie masz my98, albo nie jest remapowalne.

nie rozumiem?? gt mam z konca98 wiec jest czy nie jest remapowalne

jesli z konca 98r - od wrzesnia w gore, to masz model rocznikowy 99 - i ecu remapowalne Ecutekiem.

W takim ukladzie jedz do Mapteku, a potem ciesz sie fajna fura.

Zreszta w Ecuteku za bardzo inna opcja w Polsce Ci i tak nie zostaje.

I nic sie nie przejmuj - 3 lata temu nie bylem w stanie nawet rozroznic modeli rocznikowych po pewnych w miare zauwazalnych cechach :) - wszystko wydawalo mi sie takie samo :)

jesli z konca 98r - od wrzesnia w gore, to masz model rocznikowy 99 - i ecu remapowalne Ecutekiem.

W takim ukladzie jedz do Mapteku, a potem ciesz sie fajna fura.

Wtedy remapik i śmiga ze znaczną różnicą :)

Do tego jakaś walbro 255. Ale później może się zacząć zabawa w tłoki HBR a w najgorszym przypadku, skrzynie :P Chociaż po dzisiejszej wizycie u carfita (jescze raz dzięki!) :D stwierdzam że lepiej kasę władować w to żeby auto seryjnie było igła, mam na myśli regulacje zaworów, wymiane np. kolektorów wydechowych, up i downpipów, wsadzenie porządnego IC z prostymi blaszkami i wtedy to auto "odżyje" Ale sam zaczynałem od d... strony typu, wydechy 3', blow offy itp. Takie moje skromne 3gr :wink: No chyba że jest cacy :)