Skocz do zawartości

problem Rozłaczanie napedu


emil123

Rekomendowane odpowiedzi

emil123, mogłeś na początku napisać, że masz różne opony, wtedy sporo by się wyjaśniło.

 

no właśnie moglem ale nie wiedziałem ze to ma znaczenie. to po świętach muszę zmienić :wink:

 

A to ciekawe, dobrze, że do tej pory nie wiedziałem. :wink: Nie będę tego przy swoim auciemówił głośno, bo jeszcze przestanie być nadsterowny na 1. biegu.

 

może kolega nie jeździł automatem. a takie teorie słyszał z opowieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A to ciekawe, dobrze, że do tej pory nie wiedziałem. :wink:

 

człowiek uczy sie całe życie :wink:

 

tak w dużym skrócie jak dobrze pamietam to w 4EAT ma rozkład 64:36, w normalnych warunkach czyt. przyczepnych, jeśli warunki sie zmieniają to elektronika działa na elektronicznie sterowane sprzegło wielopłytkowe mokre, i wtedy moze nastąpić wyrównanie napędów 50/50 ale mając na uwadzę takie szerokie opony , gdzie przyczepność na przedniej osi prawie 0 , to też taki moment przeniesie na tylną oś , ot i cała tajemnica :roll:

To oczywiście w dużym uproszczeniu, ale tak to mniej wiecej zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolega nie jeździł automatem. a takie teorie słyszał z opowieści

Pan Carfit ma duże pojęcie i wie co mówi, ale w tym konkretnym przypadku (postój, 1. bieg, ruszanie na luźnej nawierzchni) A/T sprzęgło powinno zareagować szybciej niż wiskoza (a nawet nie musi reagować, bo jest po prostu spięte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolega nie jeździł automatem. a takie teorie słyszał z opowieści

Pan Carfit ma duże pojęcie i wie co mówi, ale w tym konkretnym przypadku (postój, 1. bieg, ruszanie na luźnej nawierzchni) A/T sprzęgło powinno zareagować szybciej niż wiskoza (a nawet nie musi reagować, bo jest po prostu spięte).

 

tak masz racje :idea: , patrz wyżej , ale w normalnych warunkach i normalnych oponach, ja tu jeszcze podejrzewam że olej też moze mieć znaczenie który w momencie przegrzania, a to nastąpi bardzo szybko jak ma takie opony, sprzegło wielopłytkowe nie przeniesie żadnego momentu

 

-- 23 gru 2010, o 22:32 --

 

może kolega nie jeździł automatem. a takie teorie słyszał z opowieści :)

 

wiesz co :roll: , żałuje teraz że wogóle zabrałem głos w Twojej sprawie :roll: , jeździj se nawet na 15 z tyłu a 17 z przodu , mam to głęboko w ..... i uwal se całą skrzynie nie mój problem, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu jeszcze podejrzewam że olej też moze mieć znaczenie który w momencie przegrzania, a to nastąpi bardzo szybko jak ma takie opony, sprzegło wielopłytkowe nie przeniesie żadnego momentu

O tym nie pomyślałem :idea:

 

-- 23 gru 2010, o 21:35 --

 

emil123, jak przekręcasz kluczyk w stacyjce zapalają Ci się kontrolki od A/T (na moment)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co :roll: , żałuje teraz że wogóle zabrałem głos w Twojej sprawie :roll: , jeździj se nawet na 15 z tyłu a 17 z przodu , mam to głęboko w ..... i uwal se całą skrzynie nie mój problem, pozdrawiam

 

to nie ja zaczalem jakies glupie odpowiedzi typu

gratuluje :idea: jeszcze masz jakieś doskonałe pomysły :?: :mrgreen:

 

mam slicki , moze spasują :roll: :mrgreen:

 

po prostu zadałem pytanie i chciałem uzyskać na nie odpowiedz a nie jakieś głupie uwagi.

 

emil123, jak przekręcasz kluczyk w stacyjce zapalają Ci się kontrolki od A/T (na moment)?

zapala sie pomaranczowa AT oil temp po odpaleniu gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala sie pomaranczowa AT oil temp po odpaleniu gasnie

Pewnie zapala sie jeszcze vdc ;vdc off . W czasie uślizgu kół powinno zapalć się takie autko ślizgające się ........

Wyłącz trakcją bezpiecznikiem i spróbuj jeszcze raz . Jeśli nie zadziała napęd to masz kłopot :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co :roll: , żałuje teraz że wogóle zabrałem głos w Twojej sprawie :roll: , jeździj se nawet na 15 z tyłu a 17 z przodu , mam to głęboko w ..... i uwal se całą skrzynie nie mój problem, pozdrawiam

 

to nie ja zaczalem jakies glupie odpowiedzi typu

gratuluje :idea: jeszcze masz jakieś doskonałe pomysły :?: :mrgreen:

 

mam slicki , moze spasują :roll: :mrgreen:

 

po prostu zadałem pytanie i chciałem uzyskać na nie odpowiedz a nie jakieś głupie uwagi.

 

emil123, jak przekręcasz kluczyk w stacyjce zapalają Ci się kontrolki od A/T (na moment)?

zapala sie pomaranczowa AT oil temp po odpaleniu gasnie

 

emil123, sorry, ale trzeba być mega ignorantem żeby wogóle wpaść na pomysł takie opony zakładac na zime, i ze stoickim spokojem mówić, takie miałem :roll: równie dobrze mógłbys założyć na inne osie rózne opony o innych rozmiarach i powiedzieć takie miałem. Jak takie miałeś i takie założyłeś i nie pomyślałeś o konsekwencjach to Twój problem :idea: i Twoja głupota.

Nie prościej było zapytać na forum najpierw ?

A teraz sie dziwisz że niektóre posty w tym moje , są opryskliwe i z nutą pożałowania :roll:

 

Zastanów sie 10x zanim znowu zrobisz coś głupiego, m.in. po to jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapala sie jeszcze vdc ;vdc off . W czasie uślizgu kół powinno zapalć się takie autko ślizgające się ........

Wyłącz trakcją bezpiecznikiem i spróbuj jeszcze raz . Jeśli nie zadziała napęd to masz kłopot :idea:

 

u mnie nie ma vdc na wyświetlaczu. i nie mam wyłącznika trakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sie dziwisz że niektóre posty w tym moje , są opryskliwe i z nutą pożałowania :roll:

Wybacz Edwin , ale często nowicjusze są wyśmiewani za swoje głupie pytania . Potem ambitnie już tu nie zaglądają . Dlatego zwracam uwagę na takie głupie pytania że one nie są głupie w postach świeżynek .

 

-- 24 gru 2010, o 00:07 --

 

Pewnie zapala sie jeszcze vdc ;vdc off . W czasie uślizgu kół powinno zapalć się takie autko ślizgające się ........

Wyłącz trakcją bezpiecznikiem i spróbuj jeszcze raz . Jeśli nie zadziała napęd to masz kłopot :idea:

 

u mnie nie ma vdc na wyświetlaczu. i nie mam wyłącznika trakcji

Moim zdaniem powinieneś mieć kontrolę trakcji i nie ma wyłącznika w Twojej wersji . Można to wyłączyć bezpiecznikiem pod maską w skrzynce na nadkolu . Kontrolka VDC powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka i za chwilę zgasnąć . Nie sądzę abyś miał inaczej niż ja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sie dziwisz że niektóre posty w tym moje , są opryskliwe i z nutą pożałowania :roll:

Wybacz Edwin , ale często nowicjusze są wyśmiewani za swoje głupie pytania . Potem ambitnie już tu nie zaglądają . Dlatego zwracam uwagę na takie głupie pytania że one nie są głupie w postach świeżynek .

 

 

do mnie to zupełnie nie przemawia :idea: , bo jak sie totalnie nie znam, to albo pytam sie jakiegoś fachowca, albo biore komputer i czytam. to jest tak jak był bym cięzko chory i nie poszedł do lekarza, tylko najpierw po swojemu zjadł bym główkę czosnku , a jak nie pomoże to bym zapytał forum, a jak forum nie pomoże to pójdę do lekarza, tylko czasami jest za późno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś mieć kontrolę trakcji i nie ma wyłącznika w Twojej wersji . Można to wyłączyć bezpiecznikiem pod maską w skrzynce na nadkolu . Kontrolka VDC powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka i za chwilę zgasnąć . Nie sądzę abyś miał inaczej niż ja .

 

chodziłem teraz sprawdzić i na wyświetlaczu nie mam VDC może dlatego ze mam wersje US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie to zupełnie nie przemawia :idea: , bo jak sie totalnie nie znam, to albo pytam sie jakiegoś fachowca, albo biore komputer i czytam. to jest tak jak był bym cięzko chory i nie poszedł do lekarza, tylko najpierw po swojemu zjadł bym główkę czosnku , a jak nie pomoże to bym zapytał forum, a jak forum nie pomoże to pójdę do lekarza, tylko czasami jest za późno....

No właśnie ludzie tu zaglądają i szukają pomocy . Edwin - przecież Ty też nie czytasz instrukcji :mrgreen: Ludzie przywożą auta z zagranicy i mają instrukcję i obcym języku , nie przewidują że subaru jest trochę inne i potem wchodzą na forum . Zwykle rejestrują się gdy mają kłopot i zadaja laickie pytanie . Na laickie pytanie odpowiadają ci co chcą sobie ulżyć i na nowym sobie poużywać . Potem świeżynka robi focha i sobie idzie w siną dal . :evil:

 

-- 24 gru 2010, o 00:24 --

 

chodziłem teraz sprawdzić i na wyświetlaczu nie mam VDC może dlatego ze mam wersje US

No to nie mam pojęcia jak jest z wersją US nie będę się wygłupiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ludzie tu zaglądają i szukają pomocy . Edwin - przecież Ty też nie czytasz instrukcji :mrgreen: Ludzie przywożą auta z zagranicy i mają instrukcję i obcym języku , nie przewidują że subaru jest trochę inne i potem wchodzą na forum . Zwykle rejestrują się gdy mają kłopot i zadaja laickie pytanie . Na laickie pytanie odpowiadają ci co chcą sobie ulżyć i na nowym sobie poużywać . Potem świeżynka robi focha i sobie idzie w siną dal . :evil:

 

 

ok , moze ja jestem inny :roll: , ale jak ja czegoś nie jestem pewien, a mam przeczucie że przez moją niewiedze coś mogę zepsuć, to sie najpierw pytam, lub czytam, a nie zakładam condoma 3 godz. przed stosunkiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , moze ja jestem inny :roll: , ale jak ja czegoś nie jestem pewien, a mam przeczucie że przez moją niewiedze coś mogę zepsuć, to sie najpierw pytam, lub czytam, a nie zakładam condoma 3 godz. przed stosunkiem :mrgreen:

Tyle lat się uczysz i tak wszystkiego nie wiesz . No właśnie koledzy szukaja tutaj pomocy i czasami nieudolnie . Czasami nie wiedzą jak zadać pytanie . Każdy na początku traktuje subaru jak każde inne auto i w zasadzie tak trzeba - z paroma wyjątkami technicznymi . Potem się dziwią i płaczą . Pamiętaj że nie każdy wie o forum subaru i nie musi z niego korzystać .

No dobra - nie nasz problem .

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :P

DO SIEGO ROKU :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , moze ja jestem inny :roll: , ale jak ja czegoś nie jestem pewien, a mam przeczucie że przez moją niewiedze coś mogę zepsuć, to sie najpierw pytam, lub czytam, a nie zakładam condoma 3 godz. przed stosunkiem :mrgreen:

 

ten co mi zakładał to mówił ze będzie ok i tym się oparłem w ośce to nie ma znaczenia większego, wiec jasnowidzem nie jestem panie carfit. Pytałem się kogoś zanim założyłem te opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co mi zakładał to mówił ze będzie ok i tym się oparłem w ośce to nie ma znaczenia większego, wiec jasnowidzem nie jestem panie carfit. Pytałem się kogoś zanim założyłem te opony.

No dobra - wprowadził Cię w bład i tyle . Taki błąd może kosztować kilka tysięcy i opinia o awaryjności subaru . Jeśli masz sporą różnicę w wysokości opony to zagotujesz sprzęgło tylnego napędu i będzie bolało w serwisie . Jeśli masz różnicę opon to daj sobie spokój z jazdą w takim stanie . Napęd jest bardzo pancerny ale czuły na takie różnice opon .

 

-- 24 gru 2010, o 00:58 --

 

to jak rozumiem był wulkanizator ?

 

no tak .

Zaufał fachowcowi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak rozumiem był wulkanizator ?

 

no tak .

 

A pomyslałeś o tym skąd wulkanizator ma mieć wiedzę o napędach AWD ? Wulkanizator ma sie znać jak wyważyć opone, zrobić kapcia, itp.

To jest tak jak bym poszedł okulisty, a miałbym złamanie kości z przemieszczeniem , no a przecież i to i to lekarz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - wprowadził Cię w bład i tyle . Taki błąd może kosztować kilka tysięcy i opinia o awaryjności subaru . Jeśli masz sporą różnicę w wysokości opony to zagotujesz sprzęgło tylnego napędu i będzie bolało w serwisie . Jeśli masz różnicę opon to daj sobie spokój z jazdą w takim stanie . Napęd jest bardzo pancerny ale czuły na takie różnice opon .

 

różnica względem tych opon na których kopiłem to 27 mm wg. kalkulatora z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil123, nie chodzi o to jakie opony miałeś a jakie masz teraz, ale o to, że na przedniej i tylnej osi masz różne opony, które mimo rozmiarówki najpewniej różnią się średnicą, bo są po prostu inne.

Żeby wykluczyć (i nie pogorszyć sprawy) problemy z przeniesieniem napędu zmień jak najszybciej opony na tego samego typu (rozmiarówka, model, stopień zużycia) i sprawdź, czy problem dalej się pojawia.

 

Przejrzyj instrukcję, nie będziesz musiał wysłuchiwać na forum. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslałeś o tym skąd wulkanizator ma mieć wiedzę o napędach AWD ? Wulkanizator ma sie znać jak wyważyć opone, zrobić kapcia, itp.

To jest tak jak bym poszedł okulisty, a miałbym złamanie kości z przemieszczeniem , no a przecież i to i to lekarz :roll:

 

pomyślałem, na 100% mi pierwszemu nie zmieniał opon i mówił ze ludzie tak zakładali i nie mieli problemu.

 

-- Pt gru 24, 2010 1:16 am --

 

emil123, nie chodzi o to jakie opony miałeś a jakie masz teraz, ale o to, że na przedniej i tylnej osi masz różne opony, które mimo rozmiarówki najpewniej różnią się średnicą, bo są po prostu inne.

Żeby wykluczyć (i nie pogorszyć sprawy) problemy z przeniesieniem napędu zmień jak najszybciej opony na tego samego typu (rozmiarówka, model, stopień zużycia) i sprawdź, czy problem dalej się pojawia.

 

Przejrzyj instrukcję, nie będziesz musiał wysłuchiwać na forum. :mrgreen:

 

nie mam instrukcji, zmienię opony ale dopiero po świętach. Widzę ze niektórzy na nowych użytkownikach robią sobie miejsce do pojezdzania zamiast pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem, na 100% mi pierwszemu nie zmieniał opon i mówił ze ludzie tak zakładali i nie mieli problemu.

Ile z tego to subaru ? Musisz coś z tym zrobić i tyle . :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...