Jump to content

Dupowóz do 100 tyś PLN

wąż

Recommended Posts

Następuje wymiana naszej rodzimej "floty" i rozglądam się za nowym autem dla mojej matuli.

Ważne są trzy podstawowe atrybuty opisane wg wagi:

1. Skrzynia automatyczna - Jest to bezapelacyjnie warunek nr 1. W zestawieniu nie biorę pod uwagę samochodów ze skrzynią manualna. Głównie chodzi o wygodę

2. Silnik diesla - ewentualnie może być jakiś mała turbo benzyna albo coś co można zagazować.

3. Napęd na 4 koła - wiadomo bezpieczeństwo na drodze. Mimo wszystko awd/haldex czy torsen nie jest konieczny :P jeśli będzie to ok, jak nie to trudno

Samochód może być używany ale najstarszy to rocznik 2009. Przebieg jest rzeczą drugorzędną, ale oczywiście im mniejszy tym lepiej :)

1. Citroen C5 Diesel 163 konie. Hydropneumatyczne zawieszenie, fotel kierowcy z masażem, szyby wielowarstwowe i inne. Wersja Exclusive jest naprawdę bogato wyposażona. Pewnie powiecie awaryjność.. Mamy C4 zrobiła prawie 180 000 km i nic wielkiego się nie wydarzyło. Do tego można wykupić gwarancję na 5 lat także nie ma się czym martwić. Cena nowej około 105 k PLN.

2. Toyota Camry Hybrid. Na pewno bezawaryjna ale więcej pali i nie powala na kolana stylistycznie

3. Opel Insignia

4. Alfa Romeo 159

Poszukiwana jest kombinacja komfortu, niezawodności i stylu. Z nastawieniem na to pierwsze

Co jeszcze, jest warte obejrzenia?

Poszukiwana jest kombinacja komfortu, niezawodności i stylu. Z nastawieniem na to pierwsze

Kolego, miałem podobny problem i doradzono mi, że takie rzeczy to tylko ... :arrow:

:wink:

Audi A4. Ciekawe jakie wyposażenie można dostać za te pieniądze bo widziałem podstawę, jeśli dobrze pamiętam katalogowo 130 kpln. Teraz będą wyprzedaże modeli 2010, także można spokojnie wynegocjować dobrą cenę 8)

następne auto do jazdy próbnej dopisane do listy :mrgreen:

Opel może być używany, wtedy spokojnie się zmieści w zakładanej cenie

Eee to nie chodzi o to, że się zmieści tylko w ogóle, 100 tys. wydawać na Opla? Co prawda ta Insignia przynajmniej z wyglądu jakaś straszna nie jest, ale "legenda" Vectry czy Calibry ciągnie się za nią jak smród za pospolitym ruszeniem.

znajomy zakupił Mitsubishi Outlandera 2.0D, brakuje mu w zasadzie tylko kopa. Nie miałem okazji jakoś specjalnie mocno go obwąchać, ale auto jest cacy. Jeśli przyjmiesz że 12s/100 jest do przyjęcia.

Obecna cena to chyba 110 tyś z salonu

2. Toyota Camry Hybrid. Na pewno bezawaryjna ale więcej pali i nie powala na kolana stylistycznie

to na co komu taka hybryda?!

jak dla mnie jedynym uzasadnieniem tych dziwolagow jest mniejszy apetyt na paliwo bo w miescie ma toto sie kulac na silniku elektrycznym i odzyskiwac energie podczas hamowania co swiatla... ale skoro pali wiecej niz normalne auto?!

PZDR!

dobra Toyka odpada. Chciałem mieć jakieś pole manewru

Prawdę mówiąc myślałem wcześniej o takim Outlanderze ale on ma automat tylko z benzyną 2.0 albo 2.4 i w jeździe po mieście to spalanie minimum około 12 litrów :|

niestety samochód będzie robił sporo kilometrów, dlatego ilość potrzebnych l/100Km jest dobrym argumentem za albo przeciw w trakcie wyboru auta

-- 23 gru 2010, o 10:49 --

Opel może być używany, wtedy spokojnie się zmieści w zakładanej cenie

Eee to nie chodzi o to, że się zmieści tylko w ogóle, 100 tys. wydawać na Opla? Co prawda ta Insignia przynajmniej z wyglądu jakaś straszna nie jest, ale "legenda" Vectry czy Calibry ciągnie się za nią jak smród za pospolitym ruszeniem.

dopiero wszedłem w konfigurator, Opel nie jest wcale taki drogi jak myślałem :mrgreen: Nadal sądzę, że to może być dobra opcja 2.0 Cdti z 6 biegowym automatem z całkiem bogatym wyposażeniem. Nadal wart jazdy próbnej

O Accordzie też myślałem, a o Mondeo do tej pory nie :)

Widziałem dzisiaj kilka samochodów :) Sportage i IX35 odpadają. Nie przypadły mi do gustu, rozmiarem, wykonaniem, ogólnie mdło. Oglądałem Outlandera w nowej ofercie jest diesel 2.2 i automat ale cena blisko 160 kpln katalogowo to za dużo, no i samochód za wielki jak na wożenie przez 98% czasu jednej osoby. Ale wrażenie dużo lepsze niż Hultaj czy Kia. Później z rozpędu salon Volvo, kaszana straszna, ceny z kosmosu. Rozbolała mnie głowa i szybko wyszedłem.

Na koniec niespodziewanie obok znajdował się salon Lexusa. Bardzo miła Pani o czarnych włosach, taktownie pojawiła się w odpowiednim momencie, żeby z uśmiechem opowiedzieć mi o ich ofercie. I tu znalazłem coś o czym zapomniałem, model CT. Jeszcze nie jest w sprzedaży. Automat, z hybrydową benzyną. Spalanie w cyklu mieszanym od 3,8l :shock: . Nawet zaokrąglając do 5l nadal byłby to świetny wynik. Cena od 108 kpln

A co myślicie o mazdzie 6?

A Alfa 159 JTD ? Kia bym odpuścił, rozmawiałem z pracownikiem ASO i bezawaryjne to to nie jest...

antolll, od kiedy Ford ma dwusprzęgłowe ?

Od kiedy tylko kupiliśmy naszego z "analogową" skrzynią automatyczną. To pewnie pare miesięcy. Nazywa się toto powershift i podobno jest bardzo sensowną konkurencją dla dsg.

Serio, przejedź się po zakrętach mondeo to może się okazać że nie będziesz chciał innych (dupowozów).

A ja bym kupił audi a4 , albo a6 z dsg .

Nie wiem czemu, nie mam już dawno AUDI , ale strasznie pokochałem tą markę, i chętnie kiedyś do niej wróce :roll: , tak jak bym chętnie kupił nowe STI sedan biła perła, ale z silnikiem 2.0 na twin scrollu :twisted:

BMW X3

Teraz wchodzi nowy model a stary jeszcze jest w sprzedaży i mozna mocno urwać z ceny. A X3 to w rankingu najmniej awaryjne BMW :mrgreen:

Jeśli chodzi o dizajn to 159 jest ciekawa 8)

z pewnością tak, jak prawie każda ALFA, ale trzeba mieć dużo wolnego czasu i być cierpliwym, bo trzeba trochę po serwisach sie miotać :mrgreen:

Jeśli chodzi o dizajn to 159 jest ciekawa 8)

z pewnością tak, jak prawie każda ALFA, ale trzeba mieć dużo wolnego czasu i być cierpliwym, bo trzeba trochę po serwisach sie miotać :mrgreen:

Myślę, że pwooli można ten mit włożyć między bajki :mrgreen:

Teraz to sie wszystko psuję i nie ma reguły. Miałem AR 156 przez 2 lata i nie byłem ani razu w serwisie z jakąś usterką, rodzice mają 166 i też nic się nie dzieję. Do firmy kupiłem MB Sprintera i ciąglę jest w serwisie. Miał np wymieniany cały wał bo był...krzywy :roll:

Także można kupić AR która się nie będzie psuła albo audi z którym ciągle będzie coś nie tak.

Takie moje zdanie.