Jump to content

Sti - coś wali z tyłu nie do wytrzymania

chrisro

Recommended Posts

Witam!

Pytanie mam o odgłosy jakby ktoś wsadził luzem dwie kule żeliwne do bagażnika przy przejeżdżaniu przez nierówności. Czy zepsute słynne oryginalne amory z STI mogą zacząć tak właśnie stukać? Czy jest to zawsze tylko delikatne pukanie? Jak przejeżdzam przez próg w garażu to jakby amortyzatory wogóle były luźne u góry. Jeśli to amory to czy ktoś rozbierał taki amor i sprawdzał co jest odpowiedzialne za te stuki?

Krzysiek

możesz rozwinąć myśl?

Oczywiście.

Stukały, ale nie do końca można tak powiedzieć. Najpierw zaczęły przycierać sztyce. Przed zatrzymaniem lub przy ruszaniu. Myślałem że któraś wiskoza trzyma, trochę podobny efekt jak naprężenie i odpuszczenie. Potem delikatnie zaczęły postukiwać zawsze na minimalnych prędkościach. Dalej nie testowałem, bo kilkoma sti jeździłem ze stukającymi i wolę je rozebrać oczyścić przesmarować, zanim zaczną na prawdę stukać.

Jutro zerkne na stabilizator. A jak dokladniej zabezpieczyc przed stukaniem? Co nasamarowac? Jak rozebrac?

chrisro ja pisałem o poprzednich amorkach, a zaszły bardzo duże zmiany w zwieszeniu od 08, więc moje doświadczenia mogą się mieć nijak do twoich problemów.

Cywila mam z 2003. W sumie to nie napisałem, sorry.

U mnie waliły tak, że je wywaliłem w końcu.

Na początku, tak jak pisał jako coś stukało przy ruszaniu jakby wiskoza sklejała i puszczała, potem zaczęło się przy małych prędkościach przy nierównościach, potem nawet na równym i doszło charakterystyczne 'klap' tyłu zaraz po kompletnym zatrzymaniu auta, a potem waliło już przy każdych prędkościach, a nie daj boże miałem coś w bagażniku i jeszcze mi osoby z tyłu siedziały.... :roll: :x

Problem rozwiązałem AGXami i jestem zadowolony. 8)